Najlepsze alternatywy dla aplikacji Zdjęcia w systemie Windows 10

Aplikacja Zdjęcia systemu Windows 10, która zastąpiła starą przeglądarkę zdjęć systemu Windows, wygląda fajnie, ale jest powolna, skomplikowana i trochę niestabilna. Cóż, przynajmniej z mojego doświadczenia. Przeglądanie obrazów jest tak proste, jak tylko aplikacja, ale ta aktualna wersja po prostu nie działa poprawnie. Obrazy ładują się wolno, aplikacja często się zawiesza i po prostu nie nadaje się do celu. Jakie są więc dobre alternatywy dla aplikacji Zdjęcia w systemie Windows 10?

Najlepsze alternatywy dla aplikacji Zdjęcia w systemie Windows 10

Obrazy stanowią dużą część naszego życia, teraz każdy ma Snapchata i telefon z aparatem. Gdzie lepiej je przechowywać niż na komputerze? To nie ma większego sensu, jeśli nie możesz łatwo uzyskać dostępu do tych obrazów, gdy chcesz z nich skorzystać lub po prostu przeglądać. Właśnie to ma robić aplikacja Windows 10 Photos, ale tego nie robi.

Na szczęście istnieją alternatywy.

Przeglądarka zdjęć systemu Windows

Podczas gdy aplikacje Universal Windows Platform przejęły kontrolę w systemie Windows 10, niektóre stare aplikacje wciąż są dostępne. Przeglądarka fotografii systemu Windows nadal stanowi część instalacji systemu Windows 10, ale jest ukryta. Możesz go przywrócić, jeśli pobierzesz poprawkę rejestru stąd i zainstalujesz.

Ulepszenie pochodzi z How to Geek i obejmuje wpisy rejestru, aby ponownie włączyć przeglądarkę zdjęć. Pobierz plik, otwórz i uruchom „Aktywuj przeglądarkę zdjęć systemu Windows w systemie Windows 10” i uruchom ponownie komputer. Po ponownym uruchomieniu powinieneś ponownie uzyskać dostęp do przeglądarki zdjęć systemu Windows.

Przeglądarka obrazów FastStone

FastStone Image Viewer to darmowa alternatywa dla aplikacji Windows 10 Photos, która robi wszystko dobrze. Pobieranie jest niewielkie, ma przeglądarkę plików podobną do Eksploratora i szybko ładuje obrazy. Działa z większością popularnych formatów plików graficznych, ma tryb pełnoekranowy i jest bezpłatny do użytku domowego.

Jeśli wybaczycie stronę wyglądającą na lata 80., sam program jest bardzo dopracowany. Nadal jest regularnie aktualizowany i robi wszystko, czego potrzebujesz do przeglądarki obrazów.

XnView

XnView wygląda podobnie do FastStone Image Viewer, ale jest zupełnie inną aplikacją. Działa tak samo i jest szybką, łatwą w użyciu przeglądarką obrazów. Jest to darmowe oprogramowanie, które jest bezpłatne do użytku domowego i obsługuje ogromną gamę formatów graficznych. XnView obsługuje również przetwarzanie wsadowe, co jest fajną funkcją, szczególnie przydatną przy zbiorczej zmianie nazwy.

Interfejs użytkownika jest prosty i ma podobny wygląd i styl Eksploratora. Działa szybko, szybko ładuje obrazy i ma kilka dodatkowych narzędzi, takich jak przechwytywanie obrazu. Podsumowując, jak na darmowy program, oferuje bardzo dużo.

IrfanWidok

IrfanView to kolejna alternatywa dla aplikacji Windows 10 Photos. Nazwany na cześć swojego twórcy, IrfanView to mały plik do pobrania przeznaczony do uruchamiania na prawie każdym urządzeniu. Oprócz przeglądania obrazów dostępnych jest kilka podstawowych narzędzi edycyjnych do przycinania, zmiany rozmiaru i nie tylko. Dostępnych jest również wiele wtyczek, które mogą wykładniczo rozszerzać funkcje bez spowalniania programu.

IrfanView jest doskonałym przykładem tego, co jest możliwe, gdy sprytny programista się na to zdecyduje. Program jest skromny, ale potężny i szybki. Dwie rzeczy, których oczekujemy od przeglądarki obrazów. Jeśli działa również z większością formatów obrazów i OCR, tym lepiej!

PhotoQt

PhotoQt to kolejna bardzo prosta przeglądarka obrazów, która koncentruje się na dobrym wykonywaniu podstawowych funkcji. Jest to program typu barebone, który naprawdę działa bardzo dobrze. Program jest niewielką instalacją, ale zawiera funkcje. Jest kompatybilny z ekranami dotykowymi, posiada podstawowe narzędzia edycyjne, takie jak skalowanie, przycinanie, powiększanie itd. i można go przesyłać bezpośrednio do chmury.

Jest tu wiele, biorąc pod uwagę, że PhotoQt jest darmowy i open source. Jest dobrze obsługiwany, jest często aktualizowany w celu dodania funkcji lub usunięcia błędów.

Adobe Bridge

Adobe Bridge to bezpłatna alternatywa dla aplikacji Zdjęcia systemu Windows 10, która próbuje wprowadzić Cię w świat aplikacji Adobe. Nie jestem fanem, ale tak wiele osób zasugerowało to, kiedy szukałam sugestii, że musiałam to uwzględnić. Pełna wersja Adobe Bridge jest bezpłatna i działa dobrze, jeśli potrzebujesz wszystkich funkcji.

Obejmuje narzędzia zbiorcze, podstawową edycję, przesyłanie sieciowe, drukowanie PDF, integrację z innymi produktami Adobe i wiele więcej. Jest bardziej dogłębny niż te inne przeglądarki obrazów, ale jeśli jesteś już fanem Adobe, Bridge powinien pasować.

Nomakowie

Nomacs to moja ostatnia sugestia jako alternatywa dla aplikacji Windows 10 Photos. Znowu z polecenia niż z osobistego doświadczenia, ale kiedy już to wypróbowałem, spodobało mi się. Jest darmowy i open source i działa na wszystkich komputerach. Jest mały, szybki i wykonuje pracę przy minimalnym zamieszaniu.

Jest w stanie pracować z większością formatów obrazu, ma kilka narzędzi do edycji, przetwarzanie wsadowe, korekty i wiele więcej. Interfejs użytkownika jest prosty i sprawia, że ​​przeglądanie obrazów jest proste, dokładnie tak, jak chcesz od przeglądarki obrazów.

Czy masz jakieś sugestie dotyczące alternatyw dla aplikacji Zdjęcia w systemie Windows 10? Powiedz nam poniżej, jeśli tak!