Jak przeglądać stare historie na Instagramie?

Historie na Instagramie stały się jedną z najpopularniejszych funkcji platformy mediów społecznościowych, podobnie jak Historie Snapchata, Historie na Instagramie pojawiają się w Twoim kanale tylko przez 24 godziny lub do czasu, gdy osoba, która opublikowała Historię, usunie ją.

Jak przeglądać stare historie na Instagramie?

Jednak w przeciwieństwie do Snapchat Stories, Instagram Stories nie znikają całkowicie po 24 godzinach. Chociaż Instagram Stories znikają z Twojego kanału po 24 godzinach, pozostają zarchiwizowane w aplikacji. Jeśli więc opublikujesz artykuł, który wygaśnie, zanim będziesz mieć szansę na zapisanie filmu, nie martw się, nadal możesz go odzyskać.

Podobnie jak wielu użytkowników, możesz nie wiedzieć, że ta funkcja istnieje, nie mówiąc już o tym, jak uzyskać do niej dostęp. Rzućmy okiem na to, jak możesz przeglądać stare historie na Instagramie.

Dostęp do wygasłych historii na Instagramie

Wraz ze wzrostem popularności Instagram Stories coraz więcej użytkowników zaczęło prosić Instagram o dostęp do swoich historii poza zwykłym 24-godzinnym limitem czasu.

W odpowiedzi na to Instagram dodał funkcje Highlights i Archive w 2017 roku. Highlights pozwala grupować elementy historii i publikować je na swoim profilu jako zwykły post. Są oznaczone jako Najciekawsze, ale zachowują się tak samo, jak zwykły post na Instagramie.

historie

Druga funkcja, „Archiwum”, zapisuje Twoje historie do wykorzystania w przyszłości. Pamiętaj, że Twoje historie są archiwizowane wyłącznie do Twojego użytku. W przypadku innych osób znikną po 24 godzinach jak zwykle.

Funkcja archiwizacji powinna być domyślnie włączona, ale jeśli nie jest, możesz ją włączyć w Ustawieniach. Znajdź panel „Historie” w ustawieniach prywatności i włącz opcję „Zapisz w archiwum”.

archiwum

Stuknij ikonę menu w swoim profilu

Aby wyświetlić swoje starsze historie na Instagramie, przejdź do ekranu profilu i dotknij ikony hamburgera w prawym górnym rogu, aby uzyskać dostęp do menu.

Dotknij „Archiwum”

Z tego menu powinieneś dotknąć "Archiwum", aby uzyskać dostęp do archiwum historii. Stamtąd możesz ponownie udostępniać, wyróżniać i w inny sposób wchodzić w interakcje ze swoimi historiami. To jest sedno dostępu do swoich starych Stories, ale oglądanie starych Stories innych ludzi to zupełnie inna sprawa.

Czy możesz wyświetlić wygasłą historię na Instagramie innej osoby?

Zgodnie z projektem, Stories są widoczne tylko przez 24 godziny i tak naprawdę nie ma na to żadnego sposobu. Jeśli jednak znasz osobę, która utworzyła Historię, możesz poprosić o udostępnienie jej, zapisując ją w swoim Archiwum.

instaglass

Jeśli chodzi o oglądanie historii innych użytkowników, które już wygasły, to tyle, ile możesz. Ta funkcja zawsze miała być efemeryczna, podobnie jak Snapchat Stories.

Jeśli jednak często chcesz przeglądać wygasłe historie innych użytkowników, możesz podjąć kilka proaktywnych kroków.

Zapisywanie historii innych użytkowników

Dobrą rzeczą w Stories jest to, że trwają całe 24 godziny. Daje to mnóstwo czasu na podjęcie decyzji, czy chcesz go zapisać.

Niektóre witryny są przeznaczone do zapisywania relacji na Instagramie. Najbardziej minimalistycznym i przystępnym z nich jest Storiesig. Wystarczy, że wpiszesz czyjąś nazwę użytkownika, a strona znajdzie wszystkie aktywne historie. Stamtąd wybierz historię, którą chcesz zapisać, i kliknij „Pobierz”. To nie jedyna opcja, ponieważ wiele innych witryn może zrobić to samo. Jest to jednak najbardziej bezproblemowy sposób na zrobienie tego.

Nie da ci to dostępu do wygasłych Stories, ale jeśli złapiesz je w ciągu 24 godzin od opublikowania, możesz iść. Ta witryna działa również na urządzeniach mobilnych, ale istnieje inna opcja dla Twojego telefonu.

Zarówno Android, jak i iOS mają rejestratory ekranu dla swoich nowszych wersji. Możesz także pobrać aplikację do nagrywania ekranu i po prostu nagrać historię. AZ Screen Recorder to dobra opcja zarówno dla Androida, jak i iOS. Wszystko, co musisz zrobić, to rozpocząć nagrywanie, wyświetlić Historię, a następnie zapisać nagranie.

Ponownie, te metody nie zapewniają dostępu do poprzednich Stories, ale pozwalają zachować aktywne Stories na urządzeniu do wykorzystania w przyszłości.

Nagrywanie ekranu Historie na Instagramie

Jeśli chcesz zapisać czyjąś historię na Instagramie, aby móc z niej skorzystać w przyszłości, zawsze możesz nagrać zawartość ekranu lub wykonać zrzut ekranu podczas 24-godzinnego okresu aktywności. Możesz się zastanawiać, czy Instagram powiadomi innego użytkownika o przechwyceniu treści.

Istnieje wiele dyskusji na ten temat, ale w tej chwili możesz zrobić niewykryte zrzuty ekranu z Instagram Stories. To nie zadziała z DM, a Instagram zmieniał to kilka razy na przestrzeni lat, więc będziesz chciał przetestować to na innym znajomym przed zrobieniem zrzutu ekranu kogoś, kto wolisz, aby twoje działania pozostały anonimowe.

Po uchwyceniu historii na iPhonie lub Androidzie możesz powracać do historii w rolce z aparatu tyle razy, ile chcesz.

Wyświetlanie historii zapisanych jako najciekawsze

Dzięki funkcji najciekawszych momentów na Instagramie możesz mieć szczęście i odwiedzać ulubione treści tak często, jak chcesz, odwiedzając profil znajomego. Po utworzeniu historii właściciel konta ma możliwość zapisania historii jako „Najważniejsze”.

Historia pozostanie na ich profilu, dopóki użytkownik jej nie usunie. To stała opcja wyświetlania najlepszych treści. Aby sprawdzić, czy Twoje ulubione historie zostały zapisane jako najciekawsze, wykonaj następujące czynności:

  1. Stuknij ikonę lupy lub stuknij następującą opcję ze swojego profilu, aby zlokalizować konto, które Cię interesuje.

  2. Znajdź historię pod ikonami „Obserwowanie” i „Wiadomość” – te wyróżnienia to okrągłe ikony z obrazem

  3. Stuknij w historię

To wszystko. Jeśli nie widzisz tutaj żadnych historii, albo nie zostały one zapisane jako wyróżnienie, nie jesteś zatwierdzonym obserwatorem, albo ich konto jest ustawione jako prywatne.

Często Zadawane Pytania

Czy mogę obejrzeć Historię więcej niż raz?

Absolutnie! O ile trwa to 24 godziny, możesz oglądać Historię tyle razy, ile chcesz. u003ca href=u0022//social.techjunkie.com/tell-who-view-instagram-story-first/u0022u003eInstagram informuje twórcę, że oglądałeś jego treśću003c/au003e, ale nie mówi mu, ile razy obejrzałeś. u003cbru003eu003cbru003eTylko uważaj, jeśli będziesz oglądać ich historię w kółko, zobaczą wzrost liczby wyświetleń i możesz być jedyną osobą, która to widziała. To pewny znak, że często oglądasz ich historię.

Czy mogę ponownie opublikować starą historię na Instagramie?

Tak. Jeśli masz ulubioną historię, możesz ją ponownie opublikować, przechodząc do folderu Archiwum, jak opisano powyżej, a następnie dotknij Story, którą chcesz ponownie opublikować. W lewym dolnym rogu dotknij trzech pionowych kropek, aby uzyskać dostęp do podmenu. Następnie dotknij „Odśwież”. Postępuj zgodnie z instrukcjami, a Twoja historia będzie dostępna w kanałach innych przez kolejne 24 godziny.u003cbru003eu003cbru003eJeśli chcesz ponownie opublikować Historię innej osoby, możesz to zrobić. Wszystko, co musisz zrobić, to dotknąć ikony papierowego samolotu i udostępnić. Jeśli nie widzisz tej opcji, prawdopodobnie jest to spowodowane tym, że inny użytkownik ma konto prywatne. Konto prywatne oznacza, że ​​nie możesz udostępniać ich treści innym osobom.

Końcowe przemyślenia

To właściwie podsumowuje zasoby, które masz, jeśli chodzi o przeglądanie i zapisywanie relacji na Instagramie.

Twoje własne historie są archiwizowane do wykorzystania w przyszłości, ale historie opublikowane przez inne osoby są nieco trudniejsze. Nie możesz ich naprawdę zobaczyć po wygaśnięciu, ale możesz je zapisać, gdy są aktywne. Skorzystaj ze strony internetowej stworzonej do zapisywania IG Stories lub rejestratora ekranu na swoim urządzeniu mobilnym.

Jak często masz ochotę uratować Historię, którą widzisz na Instagramie? Gdybyś mógł z łatwością przeglądać stare Stories do woli, czy myślisz, że całkowicie pokonałoby to cel Stories? Daj nam znać, co myślisz w komentarzach poniżej.