Jak wyświetlić historię wyszukiwania w DuckDuckGo

DuckDuckGo to alternatywa zarówno dla przeglądarki Google Chrome, jak i jej wyszukiwarki. Dostępne na większości głównych platform, firma szacuje, że 80 milionów regularnych użytkowników. Mówimy „firma szacuje”, ponieważ w przeciwieństwie do Google, DDG nie śledzi swoich użytkowników. I to właśnie sprawia, że ​​jest tak wyjątkowy!

Jak wyświetlić historię wyszukiwania w DuckDuckGo

Podczas gdy Google śledzi wszystkie Twoje wyszukiwania, odwiedzane witryny i nie tylko, DuckDuckGo tego nie robi. Zasadniczo jest to wyszukiwarka bardziej skoncentrowana na prywatności. W dzisiejszym wątpliwym społeczeństwie internetowym, w którym prywatność jest tak ważna, DuckDuckGo jest doskonałym źródłem, które pomoże ci uspokoić twoje działania online.

Ale z anonimowością wiążą się inne problemy. Mianowicie przywoływanie stron lub historii wyszukiwania. W tym artykule przyjrzymy się, jak odzyskać odwiedzone strony internetowe i przejrzymy tajniki DDG.

Jak odzyskać historię wyszukiwania DDG

Za każdym razem, gdy otworzysz DuckDuckGo, zobaczysz pustą stronę gotową do następnego wyszukiwania.

Jeśli jesteś przyzwyczajony do Google, wystarczy kliknąć w polu wyszukiwania, a najnowsza historia wyszukiwania pojawi się w menu rozwijanym. Jeśli zaczniesz pisać, Google wypełni Twoje poprzednie wyszukiwania na podstawie słów, które obecnie wpisujesz. Ale DuckDuckGo nic z tego nie robi.

Istnieje jednak sposób na wyświetlenie historii wyszukiwania. Na przykład, jeśli używasz Google Chrome z wyszukiwarką DDG, nadal możesz zobaczyć odwiedzane witryny.

Metoda 1

Pierwszym sposobem przeglądania historii DuckDuckGo jest odwiedzenie historii przeglądarki. Zakładając, że nie korzystałeś z aplikacji DuckDuckGo (do której za chwilę przejdziemy), możesz zobaczyć strony internetowe, do których uzyskałeś dostęp za pomocą wyszukiwarki.

W Chrome kliknij ikonę z trzema kropkami w prawym górnym rogu. W przeglądarce Firefox kliknij ikonę Biblioteka w prawym górnym rogu. Następnie kliknij „Historia”.

Jeśli używasz przeglądarki innej niż aplikacja DuckDuckGo, możesz wyświetlić historię wyszukiwania DDG, korzystając z historii przeglądarki.

Metoda 2

Jeśli chcesz używać aplikacji DuckDuckGo zamiast wyszukiwarki w przeglądarce, możesz. Ale uważaj, podobnie jak wyszukiwarka Google, wszystkie poprzednie odwiedzane witryny będą wyświetlane w innym kolorze niż te, które pozostawiłeś nietknięte.

Jeśli korzystasz z aplikacji mobilnej, tekst odwiedzonych witryn będzie wyświetlany w kolorze fioletowym, a linki, w które nie kliknąłeś, będą niebieskie. Jest to kluczowy wskaźnik odwiedzonych witryn.

Metoda 3

Wreszcie, możesz łatwo uzyskać dostęp do odwiedzanych stron internetowych w aplikacji DuckDuckGo. Wystarczy uruchomić aplikację i wykonać następujące czynności:

  1. Kliknij ikonę DuckDuckGo w prawym górnym rogu.
  2. Kliknij ikonę Tabs w prawym górnym rogu.

  3. Zobacz otwarte strony internetowe.

Jeśli chcesz je wszystkie zamknąć na stałe, po prostu dotknij trzech pionowych kropek w prawym górnym rogu. Następnie kliknij „Zamknij wszystkie karty”

DuckDuckGo to doskonałe źródło prywatności w Internecie. Ale jeśli chcesz poznać więcej opcji, poniżej mamy potrzebne informacje!

Tryb inkognito

Jeśli chcesz, aby Twoja historia wyszukiwania była prywatna w DuckDuckGo lub w dowolnej innej witrynie, możesz wykonać następujące czynności, bez względu na wybraną przeglądarkę: użyj trybu incognito. Oto jak korzystasz z trybu incognito w Chrome (ponownie użyty jako przykład):

  1. Otwórz Chrome na swoim urządzeniu.
  2. Kliknij Więcej (trzy kropki w pionie).
  3. Kliknij Nowa karta incognito.
  4. To wszystko, zacząłeś przeglądać incognito, bez śladów historii wyszukiwania.

Kroki mogą być nieco inne w przypadku innych przeglądarek, ale zasadniczo tryb incognito jest wszędzie taki sam, w Mozilla Firefox, Safari, Opera, Microsoft Edge itp. Istnieje wiele opcji przeglądarki do wyboru, ale większość ludzi korzysta z tych, które my właśnie wspomniałem.

Oto obraz, który zobaczysz po uruchomieniu trybu incognito w Chrome. To wszystko doskonale wyjaśnia:

tryb inkognito

Mimo że ten tryb jest fajny, ponieważ nie przechowuje historii przeglądania, danych witryn ani plików cookie na komputerze, wiele osób nadal może uzyskać dostęp do tych informacji, tj. Twój dostawca usług internetowych, pracodawca, szkoła i odwiedzane witryny.

Nie ma prywatności

Wszystko w Internecie jest przejrzyste, a informacje są niezwykle łatwe do złamania. Najlepszym sposobem ochrony prywatności jest zaufana usługa VPN. DuckDuckGo może być miłym dodatkiem, ale samo w sobie jest słabą tarczą.

Możesz łatwo zobaczyć swoją historię przeglądania w DuckDuckGo, tak samo jak w Google. Jedyna różnica polega na tym, że DuckDuckGo nie będzie przechowywać ani sprzedawać danych przeglądania. Jakie są twoje przemyślenia na ten temat? Daj nam znać w sekcji komentarzy poniżej.