Jak wyświetlić historię zakupów na Steam?

Ilość treści na Steam jest prawie nieograniczona, co sprawia, że ​​wiele osób wydaje na platformę mnóstwo pieniędzy. Na szczęście istnieje nowy sposób przeglądania całej historii zakupów.

Ten dodatek pojawił się ze względu na RODO (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) w UE. Czytaj dalej i dowiedz się, jak wyświetlić historię zakupów na Steam.

Jak wyświetlić historię zakupów

Postępuj zgodnie z instrukcjami, aby wyświetlić historię zakupów na Steam:

  1. Zaloguj się na swoje konto Steam. Sugerujemy używanie klienta Steam zamiast strony internetowej. Kliknij link, aby pobrać lub zaktualizować Steam.

  2. Następnie kliknij swój profil w prawym górnym rogu strony głównej Steam.

  3. Wybierać "Szczegóły Konta."

  4. Kliknij „Wyświetl historię zakupów”.

  5. Steam pokaże ci całą historię zakupów w następnym oknie.

Możesz przewinąć w dół i zobaczyć każdy zakup i transakcję rynkową dokonaną na Steam. Tak, dodali nawet zakupy i sprzedaż na Rynku Społeczności Steam, aby zapewnić maksymalną przejrzystość.

Co można znaleźć w historii zakupów

Dzięki zmianom w prawodawstwie w UE historia zakupów Steam oferuje teraz bardzo szczegółowy spis treści. Możesz łatwo przeglądać transakcje i zobaczyć, kiedy, gdzie i jak wydałeś pieniądze na Steamie lub na nim zarobiłeś.

ten "Data" sekcja pokazuje dokładną datę zakupu. ten "Przedmiotów" Sekcja pokazuje, jakie masz gry lub programy/aplikacje. Sekcja „Przedmioty” jest słaba, ponieważ pokazuje wszystkie sprzedaże i zakupy na Rynku Społeczności Steam w ten sam sposób, bez wyraźnego rozróżnienia tego, co sprzedałeś lub kupiłeś. Mamy nadzieję, że Valve zaktualizuje go w przyszłości.

Sekcja Typ pokazuje, w jaki sposób zarobiłeś lub wydałeś pieniądze. Na koniec zobaczysz całkowitą kwotę zdobytych lub utraconych pieniędzy oraz zmiany wprowadzone w Twoim Portfelu Steam.

Ogólnie rzecz biorąc, historia zakupów Steam to fantastyczne narzędzie i świetny dodatek, a teraz jeszcze łatwiej jest śledzić wszystkie płatności Steam. Jasne, Steam zawsze wysyła Ci powiadomienie e-mail, gdy dokonasz sprzedaży lub zakupu na platformie, ale kto może śledzić wszystkie ich e-maile przez dłuższy czas?

Możesz go użyć jako dowodu zakupu

Historia zakupów na Steam to nie tylko dobry przegląd wszystkich Twoich transakcji na Steam. Może być również używany jako dowód zakupu na wypadek, gdyby coś poszło nie tak. Gdy płacisz za grę na Steam, a w rzadkim scenariuszu gra nie pojawia się w Twojej bibliotece, będziesz potrzebować dowodu zakupu.

Możesz użyć adresu e-mail zakupu Steam lub kliknąć grę w historii zakupów i zrobić zrzut ekranu ze szczegółami zakupu.

Steam oferuje tutaj kilka opcji. Możesz poprosić o zwrot pieniędzy, zadać pytanie, narzekać na przeładowanie, poprosić o rachunek itp. To menu jest bardzo przydatne, zwłaszcza jeśli coś pójdzie nie tak.

Steam ciągle się poprawia

Przeglądanie historii zakupów na Steam może być dla niektórych stresujące, ale jest pomocne dla wszystkich. Valve stale ulepsza platformę, wprowadzając nowe funkcje i zwiększając przejrzystość. W dzisiejszych czasach większość ludzi nie bierze pod uwagę żadnych gier, których nie ma na Steam.

Kupowanie, prezentowanie i sprzedawanie przebiega bezproblemowo, a wszystko jest teraz w jednym miejscu. Sekcja historii zakupów Steam również podąża za tym przykładem.