Jak przeglądać pliki Vid w systemie Windows

Format pliku .vid to ogólny format pliku, w którym wiele urządzeń nagrywa materiał. Jest to starszy system plików, który istnieje od lat i może być oglądany bezpośrednio przez niektóre odtwarzacze multimedialne lub renderowany w narzędziu do edycji wideo w coś bardziej użytecznego. Pokażę ci, jak to zrobić.

Jak przeglądać pliki Vid w systemie Windows

Format pliku .vid jest używany przez systemy CCTV, niektóre edytory nagrywania gier, starsze płyty DVD i szereg innych nośników. Jest ogólny, więc powinien być zrozumiały dla większości odtwarzaczy multimedialnych, jeśli kodowanie jest poprawne. Znam kilka systemów CCTV, które używają zastrzeżonego kodeka, który sprawia, że ​​materiał filmowy nie nadaje się do użytku poza produktem firmy. Więc tylko dlatego, że coś jest w formacie .vid, nie oznacza, że ​​żadna z tych technik będzie działać.

Wyświetl pliki VID

Dopóki kodowanie jest kompatybilne, powinieneś być w stanie wyświetlić plik .vid w Windows Media Player, VLC, QuickTime lub innym popularnym oprogramowaniu multimedialnym. Wypróbowanie zajmuje tylko sekundę, więc zrób tak:

 1. Otwórz Windows Media Player.
 2. Znajdź plik .vid w Eksploratorze Windows.
 3. Przejdź do pliku .vid i wybierz go.
 4. Przeciągnij i upuść w Windows Media Player.
 5. Wybierz dużą niebieską strzałkę na dole ekranu, aby zagrać.

Jeśli kodek został pozostawiony z ustawieniami domyślnymi, WMP powinien odtworzyć plik bez problemu. Jeśli nie gra, może być konieczne wypróbowanie innego gracza.

Spróbuj użyć VLC.

 1. Otwórz VLC.
 2. Wybierz menu Media i Otwórz folder.
 3. Przejdź do pliku .vid i wybierz go.
 4. Kliknij dwukrotnie plik .vid, aby rozpocząć odtwarzanie.

VLC domyślnie zawiera setki najpopularniejszych kodeków wideo, więc istnieje bardzo niewiele formatów, których nie można odtworzyć. Jeśli nie może odtworzyć pliku, być może trzeba będzie dowiedzieć się, jaki kodek został użyty do jego utworzenia.

 1. Pobierz i zainstaluj AviCodec.
 2. Uruchom program i przejdź do pliku .vid.
 3. Następnie zidentyfikuje kodek używany w pliku.

AviCodec to wspaniałe małe oprogramowanie używane do dokładnego identyfikowania tego, co składa się na plik wideo. Powie ci kodek na środku ekranu wyników. Czasami kodek jest standardowym plikiem WMV lub MP4, który został błędnie nazwany jako .vid. Jeśli tak się stanie, możesz po prostu zmienić nazwę pliku z .vid na .mp4 i grać w dowolnym miejscu.

Innym przydatnym narzędziem jest MediaInfo, które robi to samo. Otwórz plik .vid za pomocą MediaInfo i pozwól mu odczytać metadane. Zajrzyj do pola „Pierwszy strumień wideo”, aby zidentyfikować używany kodek i format.

W przeciwnym razie możesz spróbować zakodować wideo w formacie MP4.

Zakoduj pliki VID

Jeśli naprawdę potrzebujesz dostępu do zawartości tego pliku .vid, a powyższe kroki nie pomogły, możesz spróbować zakodować format w coś innego. Powodzenie tego zależy wyłącznie od tego, kto lub co utworzył plik .vid i nie ma gwarancji, że się powiedzie. Może warto spróbować.

Oto kilka aplikacji do konwersji wideo, które możesz wypróbować.

Darmowy konwerter wideo

Freemake Video Converter to jeden z najpopularniejszych konwerterów wideo. Jest bezpłatny, łatwy w użyciu i działa z większością formatów wideo. Nie wymienia .vid jako jednego z nich, ale biorąc pod uwagę, że pobieranie jest małe i bezpłatne, warto spróbować. Nie mam pliku .vid, z którym mógłbym eksperymentować, ale myślę, że warto spróbować.

Dowolny darmowy konwerter wideo

Any Video Converter Free to kolejny darmowy konwerter multimediów, który może Ci pomóc. Nie zawiera listy obsługiwanych plików .vid, ale działa z większością innych formatów, więc z pewnością warto spróbować. Interfejs jest prosty i łatwy do opanowania i powinien ułatwić konwersję pliku na coś bardziej użytecznego.

Hamulec ręczny

Handbrake to aplikacja dla komputerów Mac, która została przekonwertowana do użytku z systemem Windows i jest bardzo dobra w tym, co robi. Jest trochę trudniejszy do opanowania, ale jest potężniejszy i ma bardziej szczegółową kontrolę nad plikami wideo niż dwie pierwsze opcje. Jeśli potrafisz znaleźć własną drogę w interfejsie użytkownika, może to być po prostu koder, którego szukasz.

Oto kilka opcji przeglądania plików vid w systemie Windows. Twój sukces zależy wyłącznie od tego, w jaki sposób oryginalny plik został skompilowany i jaki kodek został użyty. Mamy nadzieję, że jedna z tych opcji odtworzy wideo, a nawet zakoduje je w coś znacznie bardziej przydatnego.

Masz inne sposoby przeglądania plików vid w systemie Windows? Opowiedz nam o tym poniżej, jeśli tak!