Jak wyświetlić najważniejsze informacje o Kindle w Internecie?

W dzisiejszych czasach książki są tak często cyfrowe, jak fizyczne. Może nawet częściej. Nawet biblioteki mają już dedykowane cyfrowe kopie książek. Amazon Kindle to jeden z bardziej popularnych e-czytników i doskonały sposób na czytanie i utrzymywanie wszystkich książek w cyfrowej organizacji.

Jak wyświetlić najważniejsze informacje o Kindle w Internecie?

Zamiast tylko pozwolić ci czytać i nic więcej, są rzeczy, które możesz zrobić podczas czytania treści cyfrowych, aby śledzić ważne punkty. Możesz chcieć wyróżnić części książki cyfrowej w celach informacyjnych lub zapamiętać kluczowe powiedzenia lub cytaty. Być może musisz robić notatki, aby napisać recenzję lub napisać artykuł, ale nie chcesz próbować śledzić tego w osobnym dokumencie. Amazon Kindle to ułatwia.

Po zaznaczeniu tekstu lub zrobieniu notatek podczas czytania Kindle, czy wiesz, że możesz je przeglądać online? Tak, możesz. W jaki sposób? Cóż, w tym miejscu podajemy szczegóły, które pomogą ci to wszystko rozgryźć.

Zobacz najważniejsze informacje o Kindle

Aby zobaczyć skróty lub notatki, które zrobiłeś na swoim Kindle, możesz po prostu przejść do witryny i wyświetlić je na komputerze lub innym urządzeniu, z którego korzystasz, aby uzyskać dostęp do witryny. Jest bardzo przyjazny dla użytkownika.

 • Wejdź na read.amazon.com/notebook
 • Następnie zaloguj się na swoje konto Amazon, jeśli jeszcze nie jesteś zalogowany.Najważniejsze cechy Kindle
 • Następnie zobaczysz następującą stronę w oknie przeglądarki. Po zalogowaniu się na swoje konto Amazon będziesz mieć teraz dostęp do wszystkich najważniejszych informacji i notatek Kindle.Uwagi dotyczące rozpalania

Jak widać, obecnie nie mam żadnych notatek ani podkreśleń do wyświetlenia. Powyżej jest to, jak wygląda pulpit nawigacyjny Kindle Notes and Highlights, gdy nie jest używany, więc wiesz, że jesteś we właściwym miejscu, gdy dojdziesz do tej strony.

Podświetlanie tekstu na Kindle

Porozmawiajmy o tym, jak możesz dodać wyróżnienie do swojego Amazon Kindle podczas czytania. Możesz to zrobić dla książki lub dokumentu, który przechowujesz na swoim Kindle i jest to łatwe. Prawie tak proste, jak wyróżnienie fizycznej książki.

 • Po prostu przeciągnij palcem po tekście, który chcesz wyróżnić. Po zdjęciu palca z powierzchni Kindles zobaczysz powiadomienie informujące, że właśnie wykonałeś wyróżnienie.
 • Jeśli chcesz od razu cofnąć zaznaczenie, dotknij „cofnij” na wyświetlonym pasku narzędzi. Jeśli wrócisz później i nie potrzebujesz już podświetlonego tekstu, możesz go dotknąć i usunąć, a podświetlenie zostanie usunięte.

W ten sposób możesz podświetlić i usunąć podświetlenie na swoim Amazon Kindle. Łatwe, prawda?

Rób notatki na swoim Kindle

Aby tworzyć notatki na swoim Amazon Kindle, po prostu przesuń obszar tekstu, który chcesz zauważyć, podświetlając go.

 • Następnie pasek narzędzi pojawi się u góry podświetlonego tekstu.
 • Stuknij w „notatkę” w obszarze paska narzędzi.
 • Na koniec możesz dodawać notatki za pomocą klawiatury ekranowej i wyświetlonej karty notatek.
 • Po zakończeniu pisania notatek dotknij opcji Zapisz w prawym dolnym rogu karty notatki.

Jeśli chcesz edytować notatkę, dotknij numeru, który pojawia się w prawym dolnym rogu podświetlonej sekcji notatki. Notecard Box pojawi się na ekranie Kindle i będziesz mieć możliwość udostępnienia, usunięcia lub edycji notatki. Stuknij w edytuj, jeśli to konieczne, lub usuń, jeśli tego właśnie szukasz.

To wszystko, co musisz zrobić, aby robić notatki na swoim Kindle i śledzić najważniejsze punkty książki lub dokumentu.

Edytowanie najciekawszych momentów online

Po utworzeniu notatek na temat najciekawszych możesz je edytować, usunąć lub dodać więcej. Możesz to zrobić za pomocą swojej ulubionej przeglądarki internetowej. Odwiedź stronę z notatkami Kindle, tak jak to robiłeś wcześniej, i kliknij książkę, która Cię interesuje po lewej stronie. Po prawej stronie zobaczysz przechwycone treści.

Po prawej stronie kliknij „Opcje”, które są podświetlone na niebiesko, aby ułatwić znalezienie. Stąd możesz oczywiście otworzyć w Kindle za pomocą przeglądarki internetowej, dodać nową notatkę lub całkowicie usunąć podświetlenie.

Jeśli zdecydujesz się usunąć wyróżnienie, zaktualizuje się ono na wszystkich urządzeniach Kindle, a notatka zniknie wszędzie. Jeśli chcesz dodać więcej podkreśleń z tekstu, możesz bez wstawania, aby złapać swój Kindle.

Dodawanie Najciekawszych Online

Odwiedź witrynę Amazon Reader i wybierz interesującą Cię książkę. Książka powinna automatycznie otworzyć się na ostatniej stronie, na której byłeś. Aby utworzyć nowe wyróżnienie, wykonaj następujące kroki:

 1. Przeciągnij kursor nad tekstem, który chcesz wyróżnić
 2. Pojawi się opcja „Podświetlenie” lub „Uwaga” (nie musisz klikać prawym przyciskiem myszy, pojawi się automatycznie)
 3. Wybierz „Podświetl”
 4. Tekst zostanie podświetlony i nie pojawi się w twoich wyróżnionych Kindle

Możesz także dodać notatkę. Jest to pomocne w wyszukiwaniu lub zapamiętywaniu ulubionego cytatu, którym chcesz się z kimś podzielić. Wykonaj te same czynności, co poprzednio, kliknij „Uwaga” zamiast „Podświetl”. Wpisz komentarze, które chcesz dodać i kliknij „Zapisz”.

Twoja nowa notatka pojawi się wraz z najciekawszymi momentami.

Aby uzyskać dostęp do cytatów, podkreśleń lub notatek, po prostu otwórz aplikację Kindle na smartfonie lub tablecie i dotknij książki, do której chcesz się odwołać. Kliknij ikonę papieru w prawym górnym rogu (wygląda jak zeszyt z psim uchem), a pojawią się podświetlenia/notatki.

Zawijanie

Teraz możesz robić notatki i zaznaczać tekst na swoim Amazon Kindle. Niezależnie od tego, czy piszesz raport, czy po prostu chcesz zapamiętać kluczowe punkty lub podkreślić coś, co się wyróżniało, jest to łatwe. Podświetlenia Kindle są przydatne do szybkiego wyszukiwania ważnych informacji podczas czytania lub w podróży.

Możesz także uzyskać dostęp do wszystkich swoich skrótów i notatek Kindle online za pośrednictwem przeglądarki internetowej lub aplikacji mobilnej w dowolnym momencie. Po prostu przejdź na stronę read.amazon.com/notebook, a wszystkie Twoje fragmenty będą dostępne w Twoim własnym internetowym notatniku Kindle.