Recenzja Slingbox M1 – to streamer telewizyjny, ale nie taki, jaki znasz

Slingbox M1 nie jest Twoim codziennym streamerem telewizyjnym. Zamiast dostarczać treści z wielu źródeł bezpośrednio do telewizora, Slingbox umożliwia zdalne przejęcie kontroli nad istniejącym dekoderem telewizji kablowej lub satelitarnej i przesyłanie jej treści do laptopa, tabletu lub smartfona. Zobacz też: 10 najlepszych aplikacji na Chromecasta

Recenzja Slingbox M1 - to streamer telewizyjny, ale nie taki, jaki znasz

Na początku brzmi ekscytująco. Rzecz, którą chciałbyś zrobić, tylko dlatego. Ale z jakiego innego powodu chciałbyś to zrobić – jeśli nie jesteś w stanie wydać 129 funtów tylko ze względu na to?

Od lewej

Cóż, jest kilka zastosowań. Jeśli jesteś typem, który gromadzi nagrania filmów na przykład na swoim dekoderze, Slingbox M1 zapewnia szybki i łatwy dostęp do tych nagrań z dowolnego urządzenia, w dowolnym miejscu na świecie.

Jest to również przydatne w przypadku sportów na żywo: jeśli chcesz oglądać wielki mecz podczas nieobecności, powinien oferować lepszy sposób na zrobienie tego niż przeszukiwanie Internetu w poszukiwaniu podejrzanego strumienia. A jeśli desperacko chcesz złapać coś w telewizji na żywo, zanim Twój strumień na Twitterze zostanie zatkany spoilerami, to też jest dobre.

Recenzja Slingbox M1: internet Slings

Konfiguracja jest dość prosta: podłącz M1 do wyjść wideo i audio swojego dekodera i podłącz wyjścia na Slingbox do odpowiednich wejść w telewizorze. Dzięki temu skrzynka może przechwycić sygnał, zakodować go w stanie gotowym do przesyłania strumieniowego i przesłać przez Internet lub sieć lokalną do laptopa, tabletu lub smartfona.

Połączenia wideo są realizowane za pomocą kabli kompozytowych lub komponentowych (HDMI nie będzie działać z powodu ograniczeń HDCP), urządzenie łączy się z Internetem za pomocą dwuzakresowego Wi-Fi 802.11n lub Ethernet, a sterowanie nad urządzeniem zapewnia nadajnik podczerwieni zintegrowany z tylną częścią samego Slingboxa. (Opakowanie jest dostarczane z przedłużaczem, który można przykleić bezpośrednio z przodu dekodera, jeśli zintegrowany nadajnik nie działa z twoją konfiguracją.)

Recenzja Slingboxa M1 - połączenia

Po założeniu konta na stronie Slinga możesz już iść. Sling zapewnia aplikacje dla wszystkich głównych mobilnych systemów operacyjnych, w tym nowoczesną aplikację dla systemu Windows. Te aplikacje obsługują nawet Google Cast, więc możesz wysyłać te treści bezpośrednio do telewizora za pomocą Chromecast. Najprostszym sposobem na połączenie się z Slingboxem jest jednak zainstalowanie aplikacji komputerowej Windows lub OS X.

Ogólnie system działa dobrze. Podłączyłem Slingbox M1 do starzejącego się pudełka Virgin Media HD i stwierdziłem, że przesyłanie strumieniowe z mojego domu w północno-wschodnim Londynie do mieszkania moich rodziców w Wimbledon Park było dość stabilne, a jakość zaskakująco wysoka. Doświadczyłem sporadycznych ataków buforowania, a czasami jakość spadła, ale ogólnie rzecz biorąc, strumień był doskonale obserwowalny.

Slingbox M1 będzie przesyłać strumieniowo do 1080p, jeśli używasz połączeń komponentowych (w przypadku połączeń kompozytowych rozdzielczość jest ograniczona do standardowej rozdzielczości). Pamiętaj tylko, że jakość, jaką zapewnia w rzeczywistych zastosowaniach, będzie się różnić w zależności od szybkości połączenia, w szczególności na końcu przesyłania.

W powyższym teście moja prędkość łącza uplink wynosiła 3 Mbit/s, więc wyraźnie nie wymaga dużej przepustowości. Jednak ma się rozumieć, że jeśli twoje połączenie szerokopasmowe nie jest niezawodne lub wystarczająco szybkie, Slingbox M1 nie jest dla ciebie.

screen_grab

Aspekt zdalnego sterowania systemu jest bardziej trafiony i chybiony. Aby zmienić kanały lub przeglądać nagrania, oprogramowanie Slingbox zapewnia wirtualny pilot na ekranie, który naśladuje nie tylko układ, ale dokładny wygląd pilota zdalnego sterowania dekodera.

Oznacza to, że dość łatwo się z tym uporać; jednak na moim pudełku stwierdziłem, że strasznie nie odpowiada. Klikanie przycisków w celu nawigacji często powodowało opóźnienie od trzech do czterech sekund, zanim ta akcja została odzwierciedlona na ekranie. Sprawia to, że przeglądanie długich list nagrań lub przewodnika po programie jest prawdziwym utrapieniem, a przewijanie reklam do przodu jest trochę jak granie w ogon osła.

Jednak bardziej irytująca jest polityka cenowa Slinga. Samo pudełko na początek nie jest tanie. Za 129 funtów to ponad czterokrotnie więcej niż Chromecast, ale gorsza jest to, że musisz płacić za aplikacje na górze. Nie są też tanie, za około 11 funtów za sztukę. I chociaż oprogramowanie komputerowe Windows i OS X jest bezpłatne, wyświetla irytujące reklamy, gdy aplikacja nie działa na pełnym ekranie.

from_right

Recenzja Slingbox M1: werdykt

Wszystko to szkoda, ponieważ sprzęt spełnia swoje zadanie tak dobrze, jak można się tego spodziewać. Pilot zdalnego sterowania jest opóźniony w dotyku, ale biorąc pod uwagę wystarczająco szybkie połączenie internetowe, jakość obrazu jest całkowicie akceptowalna.

Jeśli płacisz już za kompleksową usługę telewizji kablowej lub satelitarnej, jest to świetny sposób na maksymalne wykorzystanie tej subskrypcji i może to być jedyny sposób dla zagorzałych fanów sportu na znalezienie rozwiązania podczas podróży.

Jeśli jednak kusi Cię Slingbox M1, radzę zadać sobie jedno kluczowe pytanie, zanim zaczniesz się rzucać: „Jak często bym go używał?” Odpowiedź prawdopodobnie nie wystarczy, aby uzasadnić wydanie 129 funtów.