Jak znaleźć adres URL swojego obszaru roboczego na Slack

Bez względu na to, z jakiego planu Slack korzysta Twoja firma, będziesz potrzebować adresu URL, aby zalogować się do swojego Workspace. Kiedy po raz pierwszy dołączasz do obszaru roboczego Slack za pośrednictwem zaproszenia e-mail lub służbowego adresu e-mail, powinieneś wiedzieć, jak znaleźć adres URL obszaru roboczego.

Jak znaleźć adres URL swojego obszaru roboczego na Slack

Będziesz go potrzebować przy następnym logowaniu do Workspace. Ale gdzie dokładnie jest adres URL? Slack jest bardzo przyjazny dla użytkownika, ale może być nieco przytłaczający dla początkujących. Dlatego w tym artykule pokażemy, gdzie możesz znaleźć adres URL Slack w swoim obszarze roboczym.

Gdzie jest twój adres URL Slacka?

Formuła tworzenia adresu URL w Slacku jest stosunkowo prosta. Zaczyna się od Workspace lub nazwy Twojej firmy, a kończy na slack.com. Jeśli masz abonament Enterprise Grid, możesz nawet dodać nazwę swojej organizacji w adresie URL.

Możesz zlokalizować swój adres URL Slack w wersji na komputery, a także w aplikacjach mobilnych na iOS i Androida. Najpierw zobaczmy, jak znaleźć adres URL na pulpicie:

 1. Jeśli korzystasz z planu Free, Standard lub Plus Slack, wybierz nazwę obszaru roboczego (lewy górny róg).
 2. Natychmiast zobaczysz nazwę swojego obszaru roboczego, a pod nim znajduje się adres URL obszaru roboczego.
 3. Możesz skopiować adres URL, jeśli chcesz go udostępnić lub zapisać dla siebie.

Jeśli wylogujesz się ze Slacka i nie masz adresu URL, a nie znasz formuły adresu URL Slack, nadal możesz coś zrobić. Przejdź do strony głównej Slack, a następnie kliknij „Mój zespół jest na Slack”, a następnie postępuj zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi na ekranie.

Luźny

Jeśli jesteś użytkownikiem subskrypcji Enterprise Grid, możesz również sprawdzić adres URL swojego obszaru roboczego, wykonując powyższe kroki. Ale jeśli jesteś wylogowany, możesz to znaleźć w następujący sposób:

 1. Przejdź do strony głównej Slack, a następnie wybierz opcję „Mój zespół jest na Slack”.
 2. Następnie wpisz swój adres e-mail i wybierz „Potwierdź”.
 3. Przejdź do swojej skrzynki e-mail i znajdź wiadomość od Slack.
 4. Wybierz „Potwierdź adres e-mail”.
 5. Wybierz opcję "Zaloguj się" obok nazwy organizacji.
 6. Przejdź do katalogu obszaru roboczego i znajdź nazwę i adres URL obszaru roboczego.

Jeśli używasz aplikacji mobilnej Slack, możesz znaleźć adres URL swojego obszaru roboczego, wykonując następujące czynności:

 1. Otwórz aplikację Slack na swoim Androidzie lub iOS.
 2. W lewym górnym rogu wybierz ikonę obszaru roboczego.
 3. Jeśli używasz urządzenia z Androidem, wybierz "Menu obszaru roboczego". Jeśli nie, pomiń ten krok.
 4. Znajdź adres URL swojego obszaru roboczego pod nazwą swojego obszaru roboczego.

Slack Znajdź adres URL obszaru roboczego

Zmiana adresu URL obszaru roboczego

W większości przypadków adres URL obszaru roboczego to nazwa Twojej firmy. Ale nie zawsze tak jest, więc możesz to zmienić dla większej wygody. Podobnie, jeśli Twoja firma przechodzi zmiany lub restrukturyzację, możesz zmienić adres URL.

Administratorzy i właściciele obszarów roboczych mogą to zrobić w dowolnym momencie. Jednak prawdopodobnie najlepiej jest poinformować wszystkich członków o nadchodzącej zmianie, aby uniknąć nieporozumień.

Ponadto po zmianie adresu URL obszaru roboczego musisz go zaktualizować w każdej innej usłudze, w której z niego korzystałeś. Oto jak zmienić adres URL Workspace, jeśli jesteś administratorem Slack:

 1. Otwórz aplikację komputerową Slack i wybierz nazwę swojego obszaru roboczego.
 2. Kliknij „Ustawienia i administracja”, a następnie wybierz „Ustawienia obszaru roboczego”.
 3. Wpisz nową nazwę obszaru roboczego i adresu URL.
 4. Wybierz „Zapisz zmiany”.

To wszystko. Te kroki dotyczą abonamentów Free, Standard i Plus Slack. Jeśli korzystasz z planu Enterprise Grid, proces jest nieco inny.

Duże organizacje często korzystają z wielu połączonych obszarów roboczych. Tak więc administratorzy przedsiębiorstwa mogą utworzyć nazwę organizacji i adres URL, które będą wykraczać poza obszary robocze. Oto jak możesz to zrobić:

 1. Otwórz Slack na pulpicie i wybierz nazwę obszaru roboczego.
 2. Kliknij „Ustawienia i administracja” z menu rozwijanego.
 3. Wybierz „Ustawienia organizacji”.
 4. Kliknij „Ustawienia” (ikona koła zębatego) po lewej stronie.
 5. Wybierz „Informacje o organizacji”.
 6. Wpisz nową „Nazwę organizacji” i „Domenę organizacji”.
 7. Wybierz „Zapisz zmiany”.

  Znajdź adres URL obszaru roboczego

Po zmianie adresu URL obszaru roboczego stary adres stanie się dostępny dla innych firm i organizacji. Pamiętaj więc, że po przejściu przez ten proces możesz nie być już w stanie wrócić do starego adresu URL obszaru roboczego.

Zawsze poznaj adres swojej pracy (miejsca)

Po dołączeniu do obszaru roboczego Slack pamiętaj, że adres URL znajduje się po lewej stronie, tuż pod nazwą firmy. Możesz sprawdzić adres URL w komputerowej wersji Slacka i na urządzeniu mobilnym.

A kiedy już go znajdziesz, zawsze możesz to zmienić. Slack daje administratorom i właścicielom wiele opcji dostosowywania, w tym zmianę nazw obszarów roboczych i adresów URL. Możesz powtórzyć ten proces tyle razy, ile chcesz.

Czy nadal masz problemy ze znalezieniem adresu URL obszaru roboczego Slack? Czy wiesz, jak to zmienić? Daj nam znać w sekcji komentarzy poniżej.