Jak skonfigurować Amazon Echo i rozwiązać problemy z konfiguracją i Wi-Fi?

Amazon Echo jest wszędzie i jest dostępny w wielu iteracjach; od OG Echo do Echo Dot, od Echo 2 do Echo Plus, a nawet Echo Show, każdy znajdzie coś dla siebie.

Jak skonfigurować Amazon Echo i rozwiązać problemy z konfiguracją i Wi-Fi? Zobacz powiązane Najlepsze umiejętności i polecenia Amazon Alexa dla Twojego urządzenia Echo Poznaj nową gamę głośników i przycisków Amazon Echo Recenzja Amazon Echo Dot: najtańszy mini inteligentny głośnik Amazon Recenzja Amazon Echo: inteligentny głośnik Amazon ma teraz mniejszego, grubszego rodzeństwa

Nie ma wątpliwości, że inteligentne urządzenie domowe Amazona zasilane przez Alexę ma chwilę. Są szanse, że prawdopodobnie masz już co najmniej jedno z tych urządzeń w swoim domu i nie powinno dziwić, że nieszczęścia Wi-Fi są głównym problemem, z którym muszą sobie radzić właściciele Amazon Echo.

Na szczęście istnieje rozwiązanie, dlatego przygotowaliśmy przewodnik rozwiązywania problemów Wi-Fi z urządzeniem Amazon Echo.

Konfiguracja Wi-Fi Amazon Echo: Jak skonfigurować Amazon Echo

Większość problemów z połączeniem zaczyna się od konfiguracji. Urządzenie, które nie zostało prawidłowo skonfigurowane lub nie mogło nawiązać połączenia wcześnie, może powodować problemy. Najpierw przeprowadzimy Cię przez odpowiednie kroki, aby zacząć korzystać z urządzenia Echo.

 1. Podłącz swoje echo za pomocą kabla zasilającego. Pierścień świetlny zmieni kolor na niebieski i zacznie się obracać, aby poinformować Cię, że jest włączony. Za około minutę to niebieskie światło zmieni kolor na pomarańczowy, sygnalizując, że głośnik jest w trybie konfiguracji, a Alexa przywita Cię w Amazon Echo. Jeśli pomarańczowe światło nie pojawia się, przejdź do kroku 4.
 2. Pobierz aplikację Amazon Alexa z systemu iOS lub Android . Możesz także uzyskać dostęp do aplikacji z przeglądarki.
 3. Proces konfiguracji powinien rozpocząć się automatycznie i zostaniesz poproszony o zalogowanie się za pomocą adresu e-mail i hasła do konta Amazon.
 4. Jeśli konfiguracja nie rozpocznie się automatycznie lub pomarańczowe światło nie pojawi się po pierwszym włączeniu Amazon Echo, przejdź do aplikacji Alexa. Stuknij w „Urządzenia” u dołu i „+” w prawym górnym rogu.
 5. Wybierz swój język i wybierz z listy urządzenie, które próbujesz skonfigurować.

 6. Następnym krokiem jest połączenie aplikacji z Echo i połączenie Echo z siecią Wi-Fi. Na ekranie „Rozpocznij konfigurację echa” kliknij „Połącz z Wi-Fi”. Na urządzeniu powinien teraz pojawić się pomarańczowy pierścień. Jeśli pomarańczowe światło nadal się nie pojawia, przejdź do kroku 11.

 7. Zamknij aplikację, otwórz Ustawienia i przejdź do Wi-Fi. Jeśli telefon rozpoznał Twoje urządzenie Amazon Echo, zobaczysz sieć Wi-Fi o nazwie zaczynającej się od: Amazon-XXX. Pojawienie się na liście może potrwać do minuty.
 8. Wybranie tej sieci Wi-Fi spowoduje odrzucenie telefonu z głównej sieci Wi-Fi i połączenie go bezpośrednio z Amazon Echo.
 9. Po połączeniu zostaniesz poproszony o podłączenie Echo do głównej sieci Wi-Fi. Wprowadź swoje hasło Wi-Fi, gdy zostaniesz o to poproszony, a Echo połączy się z siecią.
 10. Od tego momentu każde urządzenie Echo w tej samej sieci może komunikować się ze sobą oraz z aplikacją Amazon Alexa.
 11. Pomarańczowe światło nadal się nie pojawia? Naciśnij i przytrzymaj przycisk akcji przez pięć sekund, a następnie wróć do kroku 7.

Będziesz musiał powtórzyć ten proces dla każdego Amazon Echo i Echo Dot, które łączysz z siecią.

Jak korzystać z Amazon Echo

Aby rozpocząć korzystanie z Amazon Echo, warto wiedzieć, co oznaczają poszczególne przyciski i kontrolki.

Większość urządzeń Amazon Echo jest sterowana w podobny sposób (z dodatkowym ekranem dotykowym w programie Echo Show), a każdy model jest wyposażony w przycisk akcji, regulatory głośności, pierścień świetlny i opcję wyłączenia mikrofonu.

ten Przycisk akcji, którego będziesz potrzebować podczas konfiguracji i rozwiązywania problemów, to przycisk z pojedynczą białą kropką pośrodku. Możesz użyć tego przycisku, aby wyłączyć alarm i minutnik, a także obudzić Echo.

ten Regulacja głośności są reprezentowane przez przyciski plus i minus lub przez pierścień na Amazon Echo (znanym jako Amazon Echo pierwsza generacja) i Echo Plus. W tym ostatnim możesz zwiększyć głośność, obracając pierścień głośności w kierunku zgodnym z ruchem wskazówek zegara.

ten przycisk wyłączający mikrofon, który uniemożliwia Alexie słuchanie Ciebie, jest przedstawiony przez mikrofon z przekreśloną linią. Po wyłączeniu pierścień świetlny zmieni kolor na czerwony. Ponowne naciśnięcie tego przycisku ponownie włączy mikrofon.

Aby rozpocząć korzystanie z Amazon Echo, po konfiguracji, po prostu powiedz "Alexa", a następnie swoje pytanie lub polecenie. Jeśli rozpoznał Twój głos, kontrolka zmieni kolor na niebieski, wskazując, że słucha.

Same Amazon Echo i Echo Dot nie robią wiele – lub z pewnością nie są tak przydatne bez włączenia Alexa Skills – co prowadzi nas do naszego następnego samouczka.

Problemy z konfiguracją Amazon Echo

Alexa ogólnie działa naprawdę dobrze, ale jeśli napotkasz problemy, ta sekcja jest dla Ciebie!

Moje Amazon Echo nie łączy się z Wi-Fi

Urządzenia Amazon Echo mogą łączyć się tylko z dwuzakresowymi sieciami Wi-Fi (2,4 GHz/5 GHz) korzystającymi ze standardu 802.11a/b/g/n. Twoje domowe Wi-Fi będzie obsługiwać te pasma / ten standard, ale na przykład sieci peer-to-peer lub hotspoty nie.

Przetestuj swoją sieć Wi-Fi i bezpieczeństwo

Problemy z połączeniem mają dwa możliwe źródła. To albo twoje urządzenie Echo, albo twój internet (najprawdopodobniej router). Poświęćmy chwilę, aby przejrzeć niektóre z pierwszych kroków rozwiązywania problemów z Echo.

 • Jeśli nie możesz połączyć swojego Amazon Echo z siecią Wi-Fi, wyłącz urządzenie przy wtyczce, odczekaj 10 sekund i powtórz powyższy proces konfiguracji.
 • Upewnij się, że znasz swoje hasło sieciowe — jest to hasło potrzebne do uzyskania dostępu do sieci Wi-Fi i zwykle znajduje się gdzieś na routerze. To hasło nie jest hasłem do Twojego konta Amazon.
 • Sprawdź, czy inne urządzenia, takie jak telefon lub telewizor Smart TV, są połączone z siecią Wi-Fi. Jeśli tak nie jest, może to oznaczać, że Twoje Wi-Fi nie działa, a nie Twoje Amazon Echo.
 • Jeśli główna sieć Wi-Fi nie działa, uruchom ponownie router, wyłączając go przy wtyczce. Jeśli nadal nie działa, może być konieczne zaktualizowanie oprogramowania sprzętowego routera lub modemu, a instrukcje będą zależeć od routera. Możesz również skontaktować się z dostawcą usług internetowych.
 • Jeśli wcześniej zapisałeś swoje hasło Wi-Fi w Amazon, ale ostatnio zmieniłeś hasło, musisz ponownie wprowadzić nowe hasło, aby ponownie połączyć Amazon Echo z siecią.
 • Domyślnie twój router może używać zarówno WPA, jak i WPA2 dla bezpieczeństwa. Aby rozwiązać problemy z połączeniem, zmień typ zabezpieczeń routera tylko na WPA lub WPA2. Jeśli router ma również opcję ustawienia typu szyfrowania, zalecane jest ustawienie tylko na AES.

Zmniejsz zatory Wi-Fi

Jeśli masz wiele telefonów, tabletów, Amazon Echo, urządzeń inteligentnych, telewizorów i komputerów w swojej sieci Wi-Fi lub pobierasz lub przesyłasz strumieniowo aplikacje i treści, może się okazać, że masz problemy z Wi-Fi, aby nadążyć.

 • Wyłącz urządzenia, których nie używasz, aby zwolnić przepustowość.
 • Przesuń Amazon Echo bliżej routera.
 • Trzymaj Amazon Echo z dala od możliwych zakłóceń, takich jak mikrofale lub elektroniczne nianie.

Tam, gdzie to możliwe, możesz dodatkowo połączyć się z pasmem Wi-Fi 5 GHz routera. Wiele urządzeń automatycznie łączy się z pasmem 2,4 GHz, co może powodować lekkie zatłoczenie tego pasma.

Zresetuj Amazon Echo

Jeśli to nie rozwiąże problemu, możesz również zresetować swoje urządzenia i zacząć od zera. Aby zresetować urządzenie Echo:

 1. Znajdź spinacz do papieru, kolczyk lub narzędzie karty SIM znalezione w nowych telefonach, aby nacisnąć i przytrzymać przycisk Reset na urządzeniu Echo na podstawie urządzenia. Pierścień świetlny na twoim Echo zmieni kolor na pomarańczowy, a następnie niebieski.
 2. Poczekaj, aż pierścień świetlny wyłączy się i ponownie włączy.
 3. Pierścień świetlny powinien zmienić kolor na pomarańczowy, a urządzenie przejdzie w tryb konfiguracji. Możesz spróbować powtórzyć następujące kroki na początku tego artykułu.

Często Zadawane Pytania

W przypadku większości problemy techniczne z urządzeniem Echo są rzadkie. Ale kiedy się zdarzają, jest wiele do poznania. Otrzymujemy wiele pytań dotyczących urządzeń Echo, a odpowiedzi na nie omówimy w tej sekcji.

Dlaczego moje echo nie łączy się z Wi-Fi?

Właściwie mamy tutaj artykuł, który pomoże ci rozwiązać problemy z Alexa Wi-Fi. Na początek upewnij się, że Twój telefon (lub tablet) jest połączony z odpowiednią siecią Wi-Fi.

Następnie spróbuj ponownie uruchomić router lub urządzenie Echo. Może być konieczne przywrócenie ustawień fabrycznych i rozpoczęcie od nowa, jeśli problemy z połączeniem będą się powtarzać.

Co mogę zrobić, jeśli nie mogę uruchomić mojego Echo?

Jeśli ukończyłeś samouczek konfiguracji i wykonałeś odpowiednie kroki rozwiązywania problemów, być może nadszedł czas, aby skontaktować się z pomocą techniczną Amazon. Być może masz wadliwe urządzenie lub coś specyficznego dla Twojej sieci, które uniemożliwia pomyślną konfigurację.