Google Nest Hub kontra Amazon Echo Show: Który ekranowany asystent domowy jest dla Ciebie odpowiedni?

Google Nest Hub i Amazon Echo Show to dwa z bardziej popularnych inteligentnych urządzeń wspomagających opartych na sztucznej inteligencji, które chcą mieć miejsce w Twoim domu.

Google Nest Hub kontra Amazon Echo Show: Który ekranowany asystent domowy jest dla Ciebie odpowiedni? Zobacz powiązane Google Home Hub: Google ujawnia rywala dla Amazon Echo Show Recenzja Amazon Echo Show: Rzut oka na przyszłe wcześniejsze prognozy nigdy się nie sprawdziły Amazon Echo 2 vs Google Home vs Apple HomePod: Który inteligentny głośnik powinien stać się centrum swojego smarta Dom?

Oba mają ekrany, co wciąż jest nowatorską funkcją dla sektora urządzeń, który kiedyś rozpoczął życie jako „inteligentne głośniki” (chociaż oryginalny Amazon Echo Show był pionierem tej funkcji) i oba łączą się z szeroką kolekcją produktów, aby stworzyć inteligentną sieć domową .

Ale co jest lepsze dla twojego domu? Przeglądamy funkcje, aby rozważyć zalety i wady obu urządzeń, aby sprawdzić, czy powinieneś pozwolić Google lub Amazon pomagać Ci przez cały dzień.

Uwaga: Google Hub był pierwotnie nazywany Google Home Hub, ale w 2o19 został zmieniony na Google Nest Hub.

Google Nest Hub kontra Amazon Echo Show: wygląd

Amazon Echo Show wygląda o wiele lepiej niż oryginalny Amazon Echo Show, który wprawdzie nie jest wysoki do najlepszych. Nowe urządzenie Amazona jest znacznie bardziej dyskretne, z pokryciem z tkaniny i zauważalnie niższą wysokością, dzięki czemu wygląda znacznie mniej jak rekwizyt z lat 60. w sci-fi. Jednak nadal jest dość nieporęczny w porównaniu do Nest Hub, co oznacza, że ​​będzie potrzebować więcej miejsca na półce lub blacie.

google_home_hub_picture_frame

Z drugiej strony Google Nest Hub jest znacznie bardziej atrakcyjny. Dzięki podwyższonemu, cieńszemu ekranowi zdecydowanie bardziej przypomina inteligentnego asystenta przyszłości. Występuje w czterech kolorach (czarny, biały, niebieski i różowy), w przeciwieństwie do dwóch Echo Show (czarno-biały), a ponadto domyślnie wyświetla ramkę do zdjęć, gdy nie jest używana, podczas gdy Echo Show pokazuje podstawowe ekran blokady.

Zwycięzca: Google Nest Hub

Google Nest Hub kontra Amazon Echo Show: jakość dźwięku i rozpoznawanie głosu

Podczas gdy Echo Show ma dwa głośniki, Nest Hub ma tylko jeden – pod tym względem Echo Show jest lepszym inteligentnym głośnikiem. Dodatkowo posiada pasywny radiator basowy, więc jakość muzyki powinna być zauważalnie lepsza. Nest Hub reklamuje się jako „głośniki pełnozakresowe”, ale w rzeczywistości ma wyraźny brak basu i raczej ograniczony zasięg.

Pod względem mikrofonów Echo Show po raz kolejny wygrywa. Ma aż osiem mikrofonów do dwóch Nest Hub, co powinno poprawić słyszenie poleceń nad dźwiękiem muzyki. Oba będą w stanie rozpoznać różne głosy, które Nest Hub przypisuje do różnych kont, chociaż okaże się, czy Echo Show faktycznie korzysta z tej funkcji.

Zwycięzca: Amazon Echo Show

Google Nest Hub kontra Amazon Echo Show: usługi inteligentnego domu

Zarówno Google Nest Hub, jak i Amazon Echo Show sprawiają, że są centralnym kontrolerem Twojego inteligentnego domu. Oba urządzenia mają wiele podobnych funkcji: mogą łączyć się z innymi inteligentnymi urządzeniami domowymi, takimi jak kamery przy drzwiach wejściowych; mogą sterować oświetleniem domu i uzyskiwać dostęp do różnych aplikacji za pomocą rozpoznawania głosu.

Aby korzystać z tych funkcji, musisz kupić produkty Zigbee, które działają w sieci osobistej, do której może podłączyć się Nest Hub lub Echo Show. Produkty te, wykonane przez różnych producentów, można łatwo kupić online. Jeśli jednak posiadasz poprzedni produkt Google Home lub Amazon Echo, który jest podłączony do kamery przy drzwiach wejściowych, kolorowych świateł lub innych funkcji inteligentnego domu, Twój nowszy produkt może przejąć kontrolę.

Ponieważ urządzenia mają tak zbliżoną funkcjonalność inteligentnego domu, nie sposób wybrać jednego z drugim w oparciu wyłącznie o to.

Zwycięzca: remis

Google Nest Hub a Amazon Echo Show: usługi

Podobnie jak w przypadku funkcji inteligentnego domu, większość usług obu inteligentnych asystentów jest podobna.

Mogą zarówno odtwarzać muzykę, przeglądać przepisy kulinarne i filmy, przeglądać wiadomości, opowiadać okropne dowcipy i dostarczać prognozy pogody dla okolicy. Echo Show może nawiązywać połączenia wideo, podczas gdy Nest Hub nie, co jest jedną z głównych zalet.

amazon_echo_show_2

Nest Hub może sterować Chromecastami, w tym najnowszym, może wykorzystywać informacje z Map Google do dostarczania informacji o ruchu drogowym i może komunikować się z innymi produktami Google, takimi jak Pixel 3 lub aplikacjami Google, aby automatycznie synchronizować zdjęcia i pliki z telefonu z Centrum Nest. Oznacza to, że urządzenie zapewnia bezproblemowe działanie — jeśli już korzystasz z tych wszystkich innych produktów.

Z drugiej strony Amazon ma dużą kompatybilność z innymi usługami i aplikacjami. Podobnie jak Google Home, Echo jest kompatybilne z setkami urządzeń, od odkurzaczy po termostaty. W połączeniu z Firestick rozrywka staje się dziecinnie prosta. Może również uzyskać dostęp do zasobów cyfrowych, takich jak Amazon Shopping lub Amazon Music Unlimited.

Zwycięzca: remis

Google Nest Hub kontra Amazon Echo Show: Cena

Niestety ocena ceny dwóch urządzeń nie jest tak prosta, jak wskazanie, które z nich kosztuje więcej — należy również uwzględnić różnorodne produkty peryferyjne. Podczas gdy Nest Hub kosztuje 89,99 USD, a Echo Show kosztuje 129,99 USD, musisz kupić o wiele więcej, aby w pełni wykorzystać asystenta.

Oba urządzenia mają podobną kompatybilność, jeśli chodzi o synchronizację z innymi technologiami i usługami, ale Google Nest Hub ma niższą cenę z góry.

Zwycięzca: Google Nest Hub

Google Nest Hub kontra Amazon Echo Show: werdykt

Patrząc na te kategorie, Google Nest Hub wygrywa 3-1. O ile porównywanie urządzeń w tak liczbowy sposób może prowadzić do zbytniego uproszczenia, w tym przypadku może to oznaczać problem z przegrywającym urządzeniem. Podczas gdy pod wieloma względami Amazon Echo Show obiecuje zrobić wszystko, co robi Google Nest Hub, robi to tylko w domu – nie będzie synchronizować informacji między smartfonem a inteligentnym domem, co ogranicza jego ogólne użytkowanie w życiu codziennym.

Jeśli jednak nie szukasz produktu, który kontroluje twoje życie, a po prostu chcesz inteligentnego głośnika lub asystenta AI z kilkoma świetnymi funkcjami, Echo Show jest realnym wyborem. Jego doskonałe głośniki i mikrofony sprawiają, że jest to jak dotąd najlepszy produkt Echo i prawdopodobnie najlepszy inteligentny asystent do oświetlania domu piosenką.