Jak usunąć niestandardowe emotikony w Slacku?

Slack to popularne wirtualne biuro ze wszystkimi niezbędnymi narzędziami, które pomagają zespołom zdalnym wydajnie pracować. Masz wszystko, czego profesjonalista może potrzebować do organizowania projektów i przekazywania członkom zespołu ważnych powiadomień. Jednak Slack pozwala również na zabawę podczas pracy.

Jak usunąć niestandardowe emotikony w Slacku?

Emotikony mogą dodać trochę koloru naszym ponurym dniom, a używanie ich w profesjonalnym środowisku nie jest niczym złym. Dlatego wspaniale jest stworzyć niestandardowe emotikony do swojego obszaru roboczego. A jeśli się zmęczysz, możesz je szybko usunąć. Oto jak.

Jak usunąć niestandardowe emotikony?

Jeśli chcesz usunąć niestandardowe emoji ze swojego wirtualnego biura, możesz to zrobić w kilku szybkich krokach. Pamiętaj, że jeśli jesteś zwykłym członkiem zespołu, możesz usunąć tylko utworzone emotikony. Właściciele i administratorzy mogą jednak usunąć wybrane przez siebie emoji.

 1. Otwórz przeglądarkę internetową, a następnie przejdź do obszaru roboczego Slack. Nie możesz usuwać ani tworzyć niestandardowych emotikonów w aplikacji mobilnej, ale możesz ich tam używać.

 2. Wybierz nazwę obszaru roboczego w lewym górnym rogu.

 3. Przewiń, aby znaleźć Ustawienia i administrację w menu rozwijanym.

 4. W Ustawieniach i administracji wybierz Dostosuj (nazwa obszaru roboczego).

  Pamiętaj, że możesz to zrobić za pomocą aplikacji komputerowej, ale po kliknięciu Dostosuj nastąpi przekierowanie do przeglądarki.

 5. Zobaczysz listę niestandardowych emotikonów i ich autorów. Wybierz ten, który chcesz usunąć i kliknij ikonę obok niego.

 6. Kliknij Usuń Emoji.

Jeśli nie masz uprawnień do usunięcia emotikonów, zobaczysz ikonę kłódki i następujący komunikat:

Jak dodać niestandardowy emotikon

Jeśli nie wiesz, jak najpierw dodać emotikon, postępuj zgodnie z instrukcjami:

 1. Otwórz Slack w przeglądarce internetowej.

 2. Przejdź do pola wiadomości i kliknij buźkę, aby otworzyć selektor emotikonów.

 3. Wybierz Dodaj Emoji w lewym dolnym rogu.

 4. Wybierz opcję Prześlij obraz i kliknij żądany plik.

Pamiętaj, że plik musi być w formacie JPG, PNG lub GIF. I nie zapominaj, że Slack zmieni rozmiar twojego obrazu, więc upewnij się, że jest odpowiedni. Najlepiej sprawdzają się małe i kwadratowe obrazy.

 1. Kliknij Prześlij obraz.

 2. Nadaj swojemu nowemu emotikonowi nazwę i wybierz Zapisz.

Aby zobaczyć wszystkie niestandardowe emotikony, które członkowie Twojego zespołu dodali do obszaru roboczego, otwórz selektor emotikonów, a następnie wybierz ikonę Slack w prawym górnym rogu.

Jak korzystać z niestandardowych emotikonów

Istnieje wiele sposobów wykorzystania niestandardowych emotikonów. Możesz dodawać je do swoich wiadomości, reagować na wiadomości innych członków zespołu lub ułatwiać kopiowanie wiadomości z jednego kanału do drugiego.

Popraw swoje wiadomości Slack

Emoji z pewnością ożywiają wiadomości. Jeśli rozmawiasz ze współpracownikiem lub Twój zespół ma „zabawny” kanał na czacie z wodą, dlaczego nie, to jest właściwe miejsce na emotikony.

Menu emotikonów

Jeśli używasz Slacka na komputerze stacjonarnym, przejdź do pola wiadomości u dołu ekranu i kliknij ikonę buźki w prawym rogu. Możesz użyć ikon u góry lub pola wyszukiwania, aby znaleźć żądane emotikony. Te, których często używasz, są wyświetlane zaraz po otwarciu tego menu. Aby dodać emotikon do wiadomości, po prostu go kliknij.

Jeśli używasz aplikacji Slack na telefonie, możesz używać emotikonów z klawiatury. Możesz także otworzyć menu emoji, dotykając ikony buźki w oknie wiadomości. Ponownie dodaj wybrany emoji do swojej wiadomości, po prostu dotykając go.

Kod emoji

Możesz także użyć standardowych kodów emoji, aby wysłać emoji na Slack. Nie musisz otwierać menu emotikonów, aby uzyskać do nich dostęp – wpisz „:” i zacznij wpisywać kod, na przykład :tada: lub :taxi:, aby zobaczyć odpowiedni emoji nad oknem wiadomości. Jeśli to jest ten, którego szukasz, kliknij lub dotknij go, aby dodać go do wiadomości.

Jeśli nie znasz kodu emotikonów, które chcesz dodać do wiadomości, wpisz „:” i literę, od której Twoim zdaniem kod może się zaczynać. Jeśli jednak nie znasz kodu, prawdopodobnie łatwiej jest znaleźć emoji na podstawie kategorii.

Dodaj reakcje

Możesz używać emotikonów, aby reagować na wiadomości innych członków zespołu. Czasami jest to najszybszy sposób na udzielenie odpowiedzi i utrzymanie konwersacji zgrabnej i zwięzłej. Wpisywanie „OK!” wydaje się zbędne, jeśli możesz po prostu dodać reakcję – kciuk w górę lub podobny emoji, który przekazuje właściwą wiadomość.

Jeśli dodajesz reakcję z pulpitu, przejdź do wiadomości, a następnie kliknij ikonę Dodaj reakcję, która się pojawi. Kliknij żądany emoji i to wszystko.

Jeśli dodajesz reakcję z urządzenia mobilnego, dotknij i przytrzymaj wiadomość, na którą chcesz zareagować. Stuknij w Dodaj reakcję i wybierz emoji, które chcesz dodać.

Utwórz Reację

Jeśli połączysz aplikację Reacji Channeler ze Slackiem, reakcje emoji umożliwiają również kopiowanie wiadomości z jednego kanału na drugi. Pamiętaj tylko, że kanały muszą być publiczne.

Zaleca się utworzenie w tym celu niestandardowego emoji. Twój zespół zostanie powiadomiony o skonfigurowaniu nowej reacji i będzie mógł z niej korzystać.

Po zainstalowaniu Reacji Channeler z katalogu Slack i dodaniu go do aplikacji Slack wystarczy wpisać: /reacji-channeler:emojicode:#nazwakanału i gotowe. Następnym razem, gdy ktoś zareaguje na wiadomość z wybranym przez Ciebie emoji, automatycznie pojawi się ona na wyznaczonym kanale.

Język, który wszyscy rozumieją

Emoji są jak uniwersalny język, który wszyscy rozumieją. Są dostępne w prawie wszystkich aktualnych aplikacjach i mają wiele zastosowań. Podobnie jak na Slacku – emotikony mogą nawet kopiować Twoje wiadomości między kanałami. Jeśli prawdopodobnie powinieneś utworzyć w tym celu niestandardowy, aby uniknąć kopiowania zbyt wielu nieistotnych wiadomości.

Czy ten artykuł pomógł ci dowiedzieć się, jak usuwać lub tworzyć niestandardowe emotikony? Czy wiesz już, że możesz użyć niestandardowego emoji jako reacji? Daj nam znać w sekcji komentarzy poniżej.