Jak znaleźć identyfikator zespołu w Slacku

Slack sprawia, że ​​praca zdalna jest łatwa i przyjemna. Wystarczy założyć konto, znaleźć swój zespół na Slacku, aby rozpocząć z nim współpracę. Po skonfigurowaniu profilu możesz przesyłać projekty, wymieniać się pomysłami i rozmawiać ze współpracownikami. To wszystko sprawia, że ​​praca zdalna to nie samotne doświadczenie.

Jak znaleźć identyfikator zespołu w Slacku

Jeśli chcesz wiedzieć, jak dołączyć do zespołu na Slacku, znajdując jego identyfikator, czytaj dalej ten artykuł.

Gdzie jest identyfikator mojego zespołu?

Każdy zespół na Slacku musi mieć nazwę i unikalny identyfikator swojego obszaru roboczego. W przeszłości znalezienie identyfikatora zespołu było skomplikowanym procesem. Dziś jednak odpowiedź kryje się na widoku.

Aby znaleźć identyfikator swojego zespołu, wykonaj następujące czynności:

 1. Otwórz przeglądarkę internetową, a następnie zaloguj się na swoje konto Slack.
 2. Po zalogowaniu przejdź do głównej strony obszaru roboczego i spójrz na adres URL w pasku wyszukiwania u góry.
 3. Adres URL wygląda tak: //app.slack.com/client/T… Poniższe liczby reprezentują identyfikator Twojego zespołu.

Wcześniej musiałeś użyć tokenów lub musiałeś odwiedzić źródło strony lub użyć narzędzi programistycznych, aby znaleźć te informacje. Ale od lipca zeszłego roku Slack znacznie ułatwił ten proces.

Pamiętaj, że jest to również miejsce, w którym możesz zobaczyć identyfikator kanału, jeśli również potrzebujesz tych informacji. Przejdź do żądanego kanału i sprawdź adres URL. Po identyfikatorze zespołu znajduje się litera C, po której następuje sekwencja cyfr. To jest wybrany identyfikator kanału.

slack znajdź identyfikator zespołu

Jak znaleźć nazwę użytkownika na Slacku

Każdy członek Twojego zespołu ma swój własny identyfikator. Możesz go znaleźć w kilku prostych krokach:

 1. W prawym górnym rogu ekranu znajduje się ikona z trzema kropkami. Kliknij, aby otworzyć.
 2. Wybierz z listy katalog obszaru roboczego.

Pamiętaj, że możesz również uzyskać dostęp do katalogu, naciskając Ctrl + Shift + E na klawiaturze.

 1. Wybierz członka zespołu z listy po prawej stronie.
 2. Obok przycisków Wiadomość i Zadzwoń kliknij trzy kropki.
 3. W opcji Kopiuj identyfikator członka będziesz mógł zobaczyć jego identyfikator. W razie potrzeby kliknij, aby skopiować.

znajdź identyfikator zespołu

Pamiętaj, że możesz zobaczyć identyfikator członka tylko podczas uzyskiwania dostępu do Slack z komputera. Możesz skorzystać z aplikacji lub przejść do Slacka przez przeglądarkę internetową. Nie możesz znaleźć identyfikatorów członków na swoim urządzeniu mobilnym.

Jak dołączyć do mojego zespołu na Slacku?

Najczęstszym sposobem dołączenia do zespołu na Slacku jest otrzymanie zaproszenia. Zwykle, gdy zostaniesz zatrudniony przez firmę, która korzysta ze Slacka, otrzymasz e-maila od menedżera z zaproszeniem do dołączenia do reszty zespołu. Wszystko, co musisz zrobić, to zaakceptować zaproszenie, klikając Dołącz teraz i postępuj zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi na ekranie, aby założyć konto.

Możesz nadal korzystać ze Slacka w przeglądarce internetowej lub pobrać aplikację komputerową. Aplikacja mobilna jest dostępna na urządzenia z systemem Android i iOS.

Jeśli masz adres e-mail w domenie swojej firmy, możesz dołączyć, nawet jeśli nie otrzymałeś jeszcze zaproszenia. Oto jak:

Na komputer stacjonarny

 1. Uruchom przeglądarkę internetową i wejdź na slack.com/get-started.
 2. Wybierz Znajdź swój obszar roboczy.
 3. Wpisz adres e-mail należący do domeny Twojej firmy (lub zatwierdzonej).
 4. Przejdź do swojej skrzynki e-mail, a następnie potwierdź adres, klikając link w wiadomości e-mail, którą właśnie otrzymałeś od Slack.
 5. Kliknij Połącz obok żądanej nazwy obszaru roboczego.
 6. Postępuj zgodnie z instrukcjami, aby utworzyć konto.

Dla urządzeń mobilnych

Możesz wykonać te same czynności, niezależnie od tego, czy masz urządzenie z systemem Android, czy iOS:

 1. Przejdź do App Store lub Google Play Store i pobierz aplikację Slack.
 2. Wybierz Rozpocznij.
 3. Wpisz adres e-mail zatwierdzony przez Twoją firmę.
 4. Otwórz swoją skrzynkę e-mail i wiadomość e-mail, którą otrzymałeś od Slack i potwierdź swój adres e-mail. Jeśli klikniesz Potwierdź adres e-mail, zostaniesz przeniesiony bezpośrednio do aplikacji. Jeśli wybierzesz opcję Zaloguj się ręcznie, musisz wpisać adres URL i hasło.
 5. Znajdź obszar roboczy, do którego chcesz dołączyć, i dotknij opcji Dołącz do obszaru roboczego.

Pamiętaj, że Twoja firma może korzystać z jednokrotnego logowania. W takim przypadku Slack może już mieć Twoje informacje, więc możesz pominąć niektóre kroki. Po prostu uwierzytelnij swoje konto i gotowe. Otrzymasz wiadomość e-mail z linkiem, który musisz kliknąć w ciągu 72 godzin od momentu otrzymania wiadomości e-mail. Następnie będziesz mógł zalogować się do swojego obszaru roboczego Slack bez konieczności używania własnego adresu i hasła.

jak znaleźć identyfikator zespołu

Unikalne identyfikatory dla unikalnych zespołów

Na Slacku nie ma dwóch drużyn z tym samym identyfikatorem. Ostatecznie identyfikator i nazwa pomagają Twojemu zespołowi pozostać wyjątkowym, ale dzięki temu Slack zapewnia, że ​​wszystko jest zorganizowane i działa poprawnie w ich wirtualnej przestrzeni roboczej.

Nie musisz znać swojego identyfikatora zespołu, aby dołączyć do kolegów na Slacku, ale możesz go potrzebować do innych celów. Bez względu na przyczynę, nie będziesz mieć problemów ze znalezieniem kodu. Gdy zostaniesz członkiem zespołu, znajdziesz go w adresie URL.

Czy znalezienie identyfikatora zespołu było trudne, zanim ta opcja była dostępna? Daj nam znać w sekcji komentarzy poniżej.