Jak znaleźć zarchiwizowane kanały na Slacku?

Slack to znacznie więcej niż aplikacja do czatowania i udostępniania plików, której używasz w pracy. To niezawodne i bardzo funkcjonalne narzędzie do komunikacji i organizacji miejsca pracy.

Jak znaleźć zarchiwizowane kanały na Slacku?

Większość przepływu pracy w Slacku przechodzi przez kanały użytkowników. Dlatego tak ważne jest, aby wiedzieć, jak nimi zarządzać. Możesz edytować, zmieniać nazwy i usuwać kanały. Możesz je także archiwizować. Ale co to dokładnie oznacza?

Czy istnieje sposób na znalezienie kanału, który zarchiwizowałeś jakiś czas temu? W tym artykule powiemy Ci wszystko, co musisz wiedzieć o zarchiwizowanych kanałach w Slacku.

Gdzie są zarchiwizowane kanały?

Możesz zdecydować się na zarchiwizowanie kanału zamiast usuwania go z dowolnego powodu. Jeśli kanał jest dedykowany projektowi, który był nieaktywny przez jakiś czas, prawdopodobnie najlepiej go zarchiwizować. Gdy to zrobisz, nie zniknie z listy kanałów.

Jednak Slack usunie go z listy aktywnych rozmów. Będziesz mógł zobaczyć „ikonę archiwum” obok nazwy kanału w oknie paska bocznego. Nadal będziesz mieć dostęp do wszystkich plików i wiadomości na kanale, nawet po jego zarchiwizowaniu.

Jeśli chcesz coś znaleźć, wystarczy przeszukać kanały na Slacku za pomocą modyfikatorów wyszukiwania. Mimo to kanał pozostanie nieaktywny dla dalszych wiadomości lub udostępniania plików. Wszyscy wspierający, a także aplikacje z zarchiwizowanego kanału Slack zostaną automatycznie usunięte.

Niezależnie od Twojego planu subskrypcji, każdy członek, z wyjątkiem gości, może zarchiwizować kanał. To powiedziawszy, właściciele obszaru roboczego mogą wyłączyć tę funkcję. Gdy ktoś zarchiwizuje kanał Slack, Slackbot powiadomi wszystkich o zmianie.

Slack Znajdź zarchiwizowany kanał

Cofanie archiwizacji kanału na Slacku

Kiedy kanał Slack jest archiwizowany, nie znika; staje się nieaktywny. Jednak wszystko może się zmienić i może być konieczne ponowne aktywowanie zarchiwizowanego kanału. Slack daje taką możliwość. Cofanie archiwizacji kanału Slack jest bardzo proste. Wszystko, co musisz zrobić, to wykonać następujące kroki:

 1. Otwórz Slack na pulpicie, a następnie wybierz ikonę „Przeglądarka kanałów” (pasek boczny po lewej stronie).

 2. Wpisz nazwę kanału. Możesz też wybrać ikonę „Filtr” i wybrać „Typ kanału”.

 3. Z rozwijanego menu wybierz „Zarchiwizowane kanały”.

 4. Wybierz kanał, którego szukasz.

 5. Wybierz ikonę „Szczegóły” lub użyj skrótu klawiaturowego Ctrl+Shift+I.

 6. Wybierz „Przywróć archiwum”.

Twój zarchiwizowany kanał na Slacku znów stanie się aktywny. Wszyscy usunięci członkowie zostaną przywróceni na kanał.

Slack Znajdź zarchiwizowane kanały

Zmiana nazwy kanału Slack

Gdy archiwizujesz kanał na Slacku, nie możesz utworzyć innego kanału o tej samej nazwie. Ale co, jeśli musisz ponownie użyć jego nazwy?

W takim przypadku musisz cofnąć archiwizację kanału, zmienić jego nazwę i ponownie go zarchiwizować. Tak więc po tym, jak rozpakujesz kanał, wykonując powyższe kroki, nadszedł czas, aby zmienić jego nazwę. Oto jak to zrobić:

 1. Wybierz kanał, którego nazwę chcesz zmienić.

 2. Wybierz ikonę "Szczegóły", a następnie wybierz "Szczegóły kanału".

 3. Wybierz „… Więcej”.

 4. Kliknij „Dodatkowe opcje”.

 5. Wybierz „Zmień nazwę tego kanału”.

 6. Wpisz nową nazwę kanału, a następnie wybierz „Zmień nazwę kanału”.

Pamiętaj tylko, że nazwa nowego kanału nie może mieć więcej niż 80 znaków. I wszystko musi być pisane małymi literami, bez spacji i kropek. Ponadto możesz zmienić nazwę tylko kanału, który sam utworzyłeś. Nazywanie i zmiana nazwy kanału Slack ma kilka innych ograniczeń.

Niektóre słowa są zastrzeżone bez względu na to, w jakim kraju używasz Slacka. Jeśli chcesz uniknąć tych słów, możesz sprawdzić tę listę na oficjalnej stronie Slack.

Kanał #ogólny

Kanał #general istnieje w każdym obszarze roboczym Slack. Każdy, kto dołączy, zostanie automatycznie dodany do #general. Zwykle jest to przestrzeń, w której administratorzy i członkowie piszą ogłoszenia lub dzielą się niezbędnymi informacjami, które każdy musi zobaczyć.

Nie możesz zarchiwizować kanału #general, dlatego nie możesz go cofnąć z archiwum ani go usunąć. Jeśli chodzi o zmianę nazwy, administratorzy Workspace mają możliwość zmiany nazwy na taką, jaką uznają za bardziej pasującą do ich środowiska pracy.

Slack Jak znaleźć zarchiwizowany kanał

Zarchiwizowane kanały nigdzie się nie wybierają

Jeśli masz pewność, że nie będziesz potrzebować kanału, możesz pociągnąć za spust i go usunąć. Ale jeśli jest szansa, że ​​historia danych z kanału stanie się użyteczna, prawdopodobnie najlepiej ją zarchiwizować. Nawet tego nie zauważysz.

Ikona archiwum przypomni Ci, że nie możesz już publikować ani wysyłać żadnych plików na tym kanale. Jeśli chcesz ponownie użyć jej nazwy, po prostu usuń ją z archiwum i zmień jej nazwę. Wystarczy kilka kliknięć i pomysł na nową nazwę.

Czy musiałeś wcześniej zarchiwizować kanał na Slacku? Czy kiedykolwiek używałeś nazw kanałów? Daj nam znać w sekcji komentarzy poniżej.