Jak usunąć przypomnienie w Slacku

Powoli, ale pewnie, Slack stał się niezastąpionym narzędziem dla projektantów, marketerów, programistów i innych profesjonalistów. Nie jest to zaskoczeniem, ponieważ wyróżnia się jako jedna z najbardziej stabilnych i niezawodnych aplikacji biurowych.

Jak usunąć przypomnienie w Slacku

Od planowania projektów po ustawianie prostych przypomnień, prawie nie ma zadania, z którym Slack nie poradzi sobie. Ten opis pomaga dowiedzieć się, jak usunąć przypomnienie, ale zawiera również inne przydatne wskazówki dotyczące zarządzania nimi.

Usuwanie przypomnienia

Ta czynność zajmuje kilka sekund, a wszystko sprowadza się do prostego polecenia.

Wszystko, co musisz zrobić, to pisać /lista przypomnień w oknie wiadomości i naciśnij Wyślij. To zawiera listę wszystkich przypomnień w Twoim profilu i musisz kliknąć lub nacisnąć przycisk Usuń.

Jak usunąć przypomnienie

Lista zawiera niekompletne, nadchodzące i przeszłe przypomnienia. Jeśli zdecydujesz się oznaczyć przypomnienie jako zakończone, kliknij odpowiednią opcję obok tego przypomnienia.

To polecenie działa w przypadku przypomnień na dowolnym kanale, do którego masz dostęp na Slacku. Ale co się stanie, jeśli otrzymasz ważne przypomnienie, którego nie możesz od razu rozwiązać? W takim przypadku możesz kliknąć menu rozwijane i odłożyć je. Możesz ustawić Slacka, aby wysłał Ci powiadomienie za dwadzieścia minut, godzinę lub następnego ranka o 9 rano.

Ważne notatki

W przypadku Slacka wszystkie polecenia i działania działają tak samo w aplikacji mobilnej i komputerowej. Oczywiście to samo dotyczy dostępu do platformy za pośrednictwem klienta internetowego.

Jeśli chcesz usunąć przypomnienie dla Slackbota, kliknij je i wpisz /lista przypomnień i wybierz „Wyświetl ukończone przypomnienia”.

Jak usunąć przypomnienie

Gdy pojawi się lista, przewiń do góry i wybierz „Usuń wszystkie ukończone przypomnienia”. Obok każdego przypomnienia znajduje się również opcja usuwania, dzięki czemu możesz wybrać, które z nich chcesz usunąć.

Ustawianie przypomnienia

Ponieważ wiesz, jak usunąć przypomnienie, czas zobaczyć, jak je utworzyć. Slack daje Ci wiele możliwości, więc zanurkujmy od razu.

Menu skrótów

Kliknij ikonę błyskawicy, aby uzyskać dostęp do menu skrótów, a następnie wybierz trzy pionowe kropki obok wiadomości, aby utworzyć przypomnienie.

Tam, wpisz /przypomnieć w oknie wiadomości i przejdź do tworzenia niestandardowego przypomnienia. Ta sama akcja pozwala również na wysłanie przypomnienia do innych użytkowników lub określonego kanału.

Zanim wpiszesz opis i klikniesz przycisk Utwórz, upewnij się, że wypełniłeś pola „Kiedy” i „Czas”. O ile nie określisz czasu, Slackbot wyśle ​​przypomnienia o 9 rano w wybranym przez Ciebie dniu.

Wiadomości

Ustawienie przypomnienia dla określonej wiadomości jest bardzo łatwe. Jeśli używasz aplikacji komputerowej, najedź kursorem na wiadomość, kliknij trzy pionowe kropki i przejdź do „Przypomnij mi o tym”.

Slack Jak usunąć przypomnienie

Następnie pozostaje tylko wybrać preferowany czas przypomnienia. Najlepszą rzeczą w ustawianiu przypomnień o wiadomościach jest to, że akcja jest jeszcze prostsza w aplikacji na smartfona Slack.

Stuknij i przytrzymaj wiadomość, naciśnij „Przypomnij mi” i wybierz godzinę. I tak, akcja jest taka sama na urządzeniach z systemem iOS i Android.

Sztuczka: Oprócz ustawiania przypomnień o wiadomościach możesz także ustawić je dla określonych plików. Wymagane działania są takie same, jak opisane powyżej.

Polecenia ukośnika

Jak można się domyślić, możesz wiele zrobić za pomocą poleceń ukośnika Slacka. Znasz już proste /przypomnieć polecenie, ale możesz rozszerzyć jego funkcjonalność, dodając więcej zmiennych.

Podstawowy szablon dla wszystkich poleceń przypominania jest następujący:

/przypomnij [@ktoś lub #kanał] [co] [kiedy]

Szablon może być mylący, więc dalsze wyjaśnienia nie zaszkodzą.

Musisz umieścić @ przed imieniem i nazwiskiem osoby, aby wysłać do niej przypomnienie. Część „Co” to miejsce, w którym wpisujesz opis przypomnienia, a „Kiedy” pozwala ustawić konkretną godzinę i datę. Dotyczy to wszystkich rodzajów przypomnień.

Gdy wysyłasz przypomnienie na kanał, potrzebujesz hashtagu (#) przed nazwą kanału. Ale jeśli tworzysz dla siebie, wpisz „ja” i możesz już iść.

Ważne uwagi

Zaleca się przestrzeganie rodzimego formatu daty i czasu Slacka, nawet jeśli używasz aplikacji w języku innym niż angielski. W przeciwnym razie system prawdopodobnie wyśle ​​przypomnienie w złym terminie, jeśli w ogóle.

Mając to na uwadze, zawsze ustawiaj przypomnienie zgodnie ze swoją strefą czasową. Ale Slack rozumie, że ludzie pracują w różnych strefach czasowych. Otrzymasz informację, że wysyłasz przypomnienie do osób w co najmniej dwóch strefach czasowych. Dzieje się tak, gdy ustawiasz przypomnienia dla kanałów lub osób, które nie znajdują się w Twojej strefie czasowej.

Na koniec możesz utworzyć dla siebie przypomnienie cykliczne, ale nie możesz tego zrobić dla innych użytkowników.

Slackbot Usuń to przypomnienie

Jak widać, usunięcie przypomnienia na Slacku to spacer po parku. Dodatkowo aplikacja oferuje wiele opcji tworzenia.

Jak często ustawiasz przypomnienia na Slacku? Ile z nich znajduje się na Twojej liście przypomnień? Opowiedz nam więcej o swoich doświadczeniach z aplikacją w komentarzach poniżej.