Jak przeglądać zdjęcia na telewizorze

Jeśli chcesz zobaczyć swoje zdjęcia na dużym ekranie, możesz to zrobić na kilka sposobów. Możesz skopiować je na dysk USB i podłączyć do telewizora, możesz przesyłać je strumieniowo za pomocą Chromecasta lub Plex, uzyskać do nich dostęp z udostępnionego dysku na telewizorze Smart TV lub podłączyć aparat do telewizora za pomocą HDMI. Wiele zależy od tego, jaki masz sprzęt. Ten samouczek pokaże Ci kilka sposobów przeglądania zdjęć na telewizorze.

Jak przeglądać zdjęcia na telewizorze

Niezależnie od tego, czy chcesz znudzić członków rodziny, napawać się niesamowitymi wakacjami, pochwalić się zdjęciami z przygody w jakości HD, ponownie przeżyć ślub lub ukończenie szkoły, czy coś innego, możesz z łatwością oglądać swoje zdjęcia na telewizorze. Tak długo, jak masz stosunkowo nowy telewizor i środki do przenoszenia do niego obrazów. Na szczęście masz opcje.

Oglądanie zdjęć na telewizorze

Ten samouczek pokaże Ci kilka sposobów oglądania obrazów na telewizorze. Możesz wybrać ten, który pasuje do posiadanego sprzętu, ponieważ wszystkie dają to samo, zdjęcia na telewizorze.

Użyj napędu USB do przeglądania zdjęć na telewizorze

Jeśli masz zapasowy dysk USB lub zewnętrzny dysk twardy, wystarczy skopiować je na dysk i podłączyć do telewizora. Tak długo, jak twój telewizor ma port USB. Podłącz dysk, włącz telewizor i wybierz USB jako źródło. Niektóre telewizory automatycznie wykryją nowe media, a inne nie. Poruszaj się po dysku za pomocą pilota telewizora i oglądaj obrazy tak, jak chcesz.

Przesyłaj strumieniowo obrazy za pomocą Chromecasta

Jeśli masz Chromecasta, możesz przesyłać obrazy bezpośrednio na telewizor za pomocą tego urządzenia. Tak długo, jak masz wszystko skonfigurowane i w tej samej sieci, co urządzenie źródłowe, powinieneś być gotowy.

Możesz także dodać własne obrazy jako tło dla menu w Chromecast. Otwórz ustawienie Tło, włącz Twoje zdjęcia, aby tak się stało.

Przesyłanie strumieniowe obrazów za pomocą Plex

Strona główna Plex.tv

Oczywiście będziesz potrzebować Plex skonfigurowanego jako serwer multimediów, aby ten działał, ale jeśli już korzystasz z centrum multimedialnego, możesz go używać do przesyłania strumieniowego obrazów, filmów i telewizji. Na stronie głównej Plex dostępna jest aplikacja dedykowana Twoim zdjęciom i filmom.

Ustaw foldery obrazów do udostępnienia w Plex i otwórz centrum multimedialne na telewizorze. Wybierz Zdjęcia na stronie głównej, aby wyświetlić je wszystkie zgodnie z potrzebami.

Przeglądaj zdjęcia za pomocą Kodi

Strona główna Kodi.

Jeśli nigdy nie słyszałeś o Kodi, zechcesz to sprawdzić. To kompleksowe oprogramowanie domowego centrum rozrywki, które jest otwarte i działa na prawie każdym systemie operacyjnym lub urządzeniu. Możesz łatwo przeglądać zdjęcia i filmy, słuchać muzyki i wiele więcej.

Podłącz urządzenie bezpośrednio do telewizora

Jeśli masz laptopa lub tablet z wejściem USB i telewizor z wejściem USB, możesz połączyć oba urządzenia bezpośrednio, aby wyświetlać obrazy na telewizorze. Różni się nieco w zależności od tego, czy korzystasz z systemu Windows, czy Apple, ale możesz wykonać kopię lustrzaną ekranu laptopa na telewizorze i odtwarzać tam swoje obrazy. Ma to dodatkową zaletę, że można tworzyć pokazy slajdów, aby dodać trochę zainteresowania.

Jeśli Twój telewizor obsługuje technologię Bluetooth, możesz szybko sparować z nim komputer lub telefon. W systemie Windows przejdź do menu Ustawienia i wybierz Urządzenia. Menu ustawień systemu Windows 10.

Następnie kliknij pole wyboru „Pokaż powiadomienia, aby połączyć się za pomocą Swift Pair“, to pozwoli ci połączyć się przez BluetoothUstawienie systemu Windows 10.

Odbij swój telefon lub tablet

Jeśli masz smart TV i jest on w tej samej sieci, co Twój telefon lub tablet, możesz również wykonać kopię lustrzaną tych ekranów. Czasami tak robię, ponieważ mam telewizor Samsung i telefon Samsung. Łączę się zarówno z siecią, jak i wyświetlam ekran mojego telefonu na telewizorze. Może być konieczne włączenie DLNA lub Wi-Fi Direct w telewizorze, ale powinno działać.

Jeśli masz mieszanych i dopasowanych producentów, aplikacje takie jak Allcast (iOS i Android) wykonują zadanie.

Strona sklepu AllCast w Google Play.

Połącz przez HDMI

W zależności od tego, czy aparat ma odpowiednie wyjście, możesz użyć kabla, aby podłączyć aparat do wejścia HDMI w telewizorze, aby wyświetlać obrazy. Istnieją kable, które mogą konwertować mini USB lub standardowe USB na HDMI, a niektóre kamery mogą bezpośrednio zasilać HDMI. Tak czy inaczej, możesz bezpośrednio połączyć oba i odtwarzać obrazy z aparatu na ekranie telewizora.

Możesz to również zrobić za pomocą telefonu lub tabletu. Użyj kabla USB-C do HDMI lub mini USB do HDMI, aby je połączyć.

Użyj gniazda karty SD

Niektóre telewizory Smart TV mają z tyłu gniazda kart SD lub MicroSD. Jeśli posiadasz, możesz wyjąć kartę pamięci z aparatu lub telefonu i podłączyć ją do telewizora. Wybierz kartę pamięci jako źródło sygnału wejściowego, a Twoje obrazy powinny wyglądać tak, jak tego oczekujesz.

Istnieje kilka sposobów wyświetlania zdjęć na telewizorze. Przynajmniej jeden z nich powinien działać dla Ciebie!