Jak wyświetlić oryginalne zdjęcia w pełnym rozmiarze i zdjęcia profilowe na Instagramie?

Obecnie wiele aparatów do smartfonów może konkurować z wysokiej klasy lustrzankami cyfrowymi. Uchwycenie oszałamiającego dzieła sztuki i udostępnienie go swoim obserwatorom na Instagramie nigdy nie było prostsze.

Niestety, wiele zdjęć na Instagramie często nie wygląda tak wysokiej jakości jak oryginały.

Chodzi o to, że Instagram pozwala na maksymalny rozmiar obrazu 1080p x 1350p. Jeśli Twoje zdjęcie jest poniżej tego rozmiaru, Instagram automatycznie je powiększy. A jeśli rozdzielczość jest wyższa, jak to często bywa, Instagram skompresuje i zmieni rozmiar twojego zdjęcia.

Na szczęście można to obejść. Wykonując kilka prostych kroków, możesz zobaczyć swoje zdjęcia na Instagramie w całej okazałości.

Jak oglądać zdjęcia na Instagramie w pełnej rozdzielczości?

Zdecydowana większość użytkowników Instagrama przegląda swój kanał za pośrednictwem aplikacji na smartfony. Niestety natywna aplikacja nie pozwala na wyświetlanie zdjęć w pełnym rozmiarze. Zamiast tego będziesz musiał użyć przeglądarki smartfona lub komputera.

Instagram

Oto kroki, które musisz wykonać:

 1. Wejdź na stronę Instagrama z przeglądarki (działa dowolna przeglądarka), a następnie zaloguj się za pomocą swoich danych logowania.

 2. Ponieważ nie możesz kliknąć zdjęcia bezpośrednio z kanału, odwiedź profil użytkownika, a następnie otwórz zdjęcie, które chcesz zobaczyć.

 3. W pasku adresu dodaj media/?rozmiar=l na końcu adresu URL. Jeśli więc oryginalny adres URL zdjęcia to:

  //www.instagram.com/p/B-KPJLlJ2iJ/

  Zmodyfikowany adres URL to:

  //www.instagram.com/p/B-KPJLlJ2iJ/media/?rozmiar=l

  Zdjęcie na Instagramie

 4. Uderzyć Wchodzić, a zobaczysz zdjęcie w pełnym rozmiarze.

Pełny rozmiar

Możesz również zobaczyć zdjęcie w wersji średniej lub miniaturowej. Aby to zrobić, dodaj na końcu adresu URL zdjęcia:

 1. media/?rozmiar=m dla średniej wielkości
 2. media/?rozmiar=t dla rozmiaru miniatury

A jeśli podoba Ci się zdjęcie w pełnym rozmiarze, możesz je zapisać, klikając prawym przyciskiem myszy w dowolnym miejscu na zdjęciu i klikając Zapisz obraz jako…

Zapisz jako

Jak wyświetlić pełnowymiarowe zdjęcia profilowe?

Teraz, gdy już wiesz, jak wyświetlać swoje ulubione zdjęcia na Instagramie w pełnym rozmiarze, przejdźmy do zdjęć profilowych. Jak wiecie, Instagram pokazuje tylko przyciętą okrągłą wersję zdjęć profilowych. Natywna aplikacja nie pozwala zobaczyć zdjęcia w pełnym rozmiarze. Jeśli dotkniesz zdjęcia, zobaczysz tylko Historie użytkownika, jeśli takie posiada.

Dobrą wiadomością jest to, że można to obejść, bez względu na platformę, z której korzystasz.

W przypadku przeglądarek na komputerach PC, Mac i smartfonach wykonaj następujące czynności:

 1. Wejdź na stronę Instagrama z przeglądarki. Nie musisz się logować, aby zobaczyć zdjęcie profilowe użytkownika.

 2. Znajdź konto na Instagramie, z którego chcesz zobaczyć pełnowymiarowe zdjęcie profilowe.

 3. Skopiuj nazwę użytkownika profilu.

  Nazwa użytkownika

 4. Przejdź do thumbtube.com i wklej nazwę użytkownika w polu wyszukiwania.

  Kciuk

 5. Kliknij Składać, a zobaczysz zdjęcie profilowe w pełnym rozmiarze.

  Pełne zdjęcie profilowe

To narzędzie działa na wszystkich kontach na Instagramie, niezależnie od tego, czy są prywatne, czy nie. Jeśli nie otrzymasz pełnowymiarowego zdjęcia profilowego, oznacza to, że użytkownik pierwotnie przesłał zdjęcie w niskiej rozdzielczości.

Urządzenia z systemem iOS/Android

Jeśli używasz urządzenia z systemem iOS lub Android, możesz pobrać aplikację Qeeky z AppStore lub Google Play. Po pobraniu wykonaj poniższe czynności, aby zobaczyć pełnowymiarowe zdjęcia profilowe:

 1. Otwórz Qeeky na swoim urządzeniu.

 2. Wpisz nazwę użytkownika profilu, którego zdjęcie chcesz zobaczyć w polu wyszukiwania.

 3. Stuknij w okrągłe zdjęcie, aby zobaczyć obraz w pełnym rozmiarze.

Podobnie jak rozwiązanie przeglądarki, aplikacja działa na wszystkich kontach na Instagramie. Haczyk polega na tym, że darmowa wersja pokazuje tylko zdjęcia o niskiej jakości.

Qeek

Aby odblokować wersję wysokiej jakości, potrzebujesz płatnej wersji Qeek. W chwili pisania tego tekstu Qeek Pro kosztuje 2,99 USD. Jeśli kupisz wersję pro, zobaczysz zdjęcia w ich oryginalnym rozmiarze.

Dlaczego Instagram zmniejsza rozmiar obrazu?

Teraz, gdy już wiesz, jak oglądać zdjęcia na Instagramie w pełnym rozmiarze, nie zaszkodzi dowiedzieć się, dlaczego w ogóle zostały one zmniejszone.

Chodzi o to, że to nie Instagram chce zmniejszyć rozmiar Twojego obrazu – robi to Facebook. Facebook jest właścicielem zarówno Instagrama, jak i WhatsAppa, a wszystkie trzy platformy znane są z zmniejszania rozmiaru i jakości obrazu. Być może zauważyłeś, że zdjęcia, które wysyłasz na WhatsApp, czasami wyglądają na nieco rozmyte.

Powodów może być kilka. Ale najbardziej prawdopodobna jest ochrona serwerów przed przytłoczeniem. Codziennie na Instagramie udostępniane są miliony zdjęć. A większość użytkowników robi wszystko, aby pokazać swoje umiejętności fotograficzne.

Połącz to z super wydajnymi aparatami smartfonów, a otrzymasz zdjęcia, które mogą być ogromne. To jest bardzo danych, które serwery Instagrama potrzebują, aby go dopasować. Aby upewnić się, że nie zostaną przeciążone, Instagram ustala limit rozmiaru obrazu.

Chociaż robią to prawie wszystkie platformy społecznościowe, kompresja Facebooka jest znacznie bardziej bezwzględna niż w przypadku Twittera czy Tumblera. W rezultacie zarówno Instagram, jak i WhatsApp muszą zachować mniejsze rozmiary obrazów.

Mimo to nie sprawia to, że wiele postów na Instagramie jest mniej oszałamiających. Maksymalny rozmiar obrazu na Instagramie jest nadal wystarczający, abyś mógł cieszyć się ulubionymi postami.

Zawijanie

Niezależnie od tego, czy znajdziesz fototapetę godną Instagrama, czy po prostu chcesz zobaczyć ją w oryginalnym rozmiarze, teraz wiesz, że proces jest dość prosty. Jeśli chodzi o zdjęcia profilowe, najlepszą opcją może być metoda przeglądarki. Aplikacje takie jak Qeek zazwyczaj oferują obrazy o niskiej jakości za darmo, więc musisz zapłacić, aby zobaczyć wersję wysokiej jakości. Oczywiście, jeśli uznasz, że obejrzenie całego zdjęcia jest warte swojej ceny, aplikacja może być wygodniejsza i łatwiejsza w użyciu.

Którą z powyższych metod lubisz najbardziej? Czy masz jakieś inne, którymi chciałbyś się podzielić? Jeśli tak, opublikuj swoje pomysły w sekcji komentarzy poniżej.