Jak korzystać z VR bez zestawu słuchawkowego

Twoje pierwsze doświadczenie w wirtualnej rzeczywistości (VR) to coś, co pamiętasz do końca życia. Zakładanie zestawu słuchawkowego i doświadczanie różnych lokalizacji, czynności i gier wideo w pełnym 3D jest zabawne i ekscytujące, ale czy wiesz, że istnieje sposób, aby cieszyć się VR bez zestawu słuchawkowego?

Jak korzystać z VR bez zestawu słuchawkowego

Google Cardboard VR to, cóż, kartonowa wersja zestawu VR, którego możesz używać ze smartfonem i cieszyć się wirtualnymi światami 3D.

Tektura Google

Wirtualne zestawy słuchawkowe są bardzo fajne, ale często mają wysoką cenę. Jeśli to też jest Twój problem, możesz pomyśleć o zakupie zestawu Google Cardboard VR, który kosztuje tylko kilka dolarów, ale zapewnia przyzwoite wrażenia VR. Działa bez komputera. Aby cieszyć się wirtualną rzeczywistością, wystarczy umieścić telefon wewnątrz Google Cardboard, który będzie służył jako ekran.

Tektura Google

Ten tani zestaw słuchawkowy działa zarówno z telefonami z systemem Android, jak i iOS, ale muszą mieć od 4 do 6 cali, aby można było je dopasować. Jeśli posiadasz iPhone XS Max lub Galaxy Note 9, nie będziesz mógł wsunąć ich do zestawu słuchawkowego.

Gdy zdobędziesz gogle Google Cardboard i pasujący telefon, możesz pobrać dowolne zdjęcie lub film 360 stopni i cieszyć się nimi w rzeczywistości wirtualnej. Doświadczenie jest bardzo realistyczne, prawie jak przy korzystaniu z zestawu Oculus Rift lub zestawu Samsung VR. Przyjrzyjmy się niektórym aplikacjom, od których możesz zacząć.

Oficjalna aplikacja Google Cardboard

Możesz pobrać oficjalną aplikację Google Cardboard, aby móc cieszyć się fantastycznymi środowiskami VR. Google Cardboard jest dostarczany z kodem QR, który możesz zeskanować, aby pobrać oficjalną aplikację. To idealna aplikacja do rozpoczęcia przygody z VR, ponieważ jest przeznaczona dla kompletnych nowicjuszy.

Aplikacja oferuje wszelkiego rodzaju gry, środowiska i doświadczenia, z którymi możesz poeksperymentować. Ponadto wszystkie dostępne treści zostały zaprojektowane z myślą o Google Cardboard, więc na pewno w pełni wykorzystasz swoje wrażenia z wirtualnej rzeczywistości. Możesz odwiedzić miejsca, których nigdy nie miałbyś okazji zobaczyć w prawdziwym życiu.

Jeśli lubisz gry VR, istnieje również wiele gier VR, które możesz pobrać ze sklepu Google Play lub App Store.

aplikacja kartonowa

Teatr VR na karton

Możesz nagrywać i oglądać własne filmy 2D i 3D za pomocą Google Cardboard w wirtualnym kinie Cardboard Theater. Sterowanie jest proste i działa świetnie. Możesz także znaleźć wiele różnych zdjęć 360 stopni i środowisk do zbadania.

Teatr VR

Widok ulicy Google

Dzięki Google Street View możesz podróżować prawie wszędzie. Możliwe, że korzystałeś już z tej aplikacji na telefonie komórkowym lub komputerze, gdy chciałeś zobaczyć, jak wygląda ulica lub miasto. Cóż, możesz użyć Google Cardboard, aby poznać miejsca, które chciałbyś odwiedzić w VR. Możesz odwiedzić Paryż, Londyn, Tokio, San Paolo i LA w tym samym dniu bezpłatnie i bez wychodzenia z domu!

widok ulicy

VR bez zestawu słuchawkowego

Nie ma prawdziwego sposobu na oglądanie filmów VR bez gogli, ale nadal możesz oglądać filmy VR 360 stopni w aplikacjach obsługujących tę funkcję. Oto niektóre z najpopularniejszych aplikacji, których możesz używać do oglądania treści 360 stopni.

Facebook

Aplikacja Facebook obsługuje filmy VR i zdjęcia 360 stopni. Możesz przesunąć urządzenie w przestrzeni, aby zobaczyć każdy róg filmu, lub możesz przesunąć film palcem od lewej do prawej lub na odwrót. Facebook ma pełne wsparcie dla filmów 360 stopni, więc nie będziesz musiał używać innej aplikacji, aby uzyskać pełne wrażenia.

Możesz oglądać filmy 360 stopni, wpisując #360Video w pasku wyszukiwania na Facebooku.

Wideo 360 na Facebooku

Youtube

YouTube zapewnia również pełną obsługę wideo 360 stopni na smartfonach. Możesz oglądać filmy pod dowolnym kątem, poruszając telefonem. Nie możesz przesuwać filmu palcami ani oglądać filmów 360 stopni w Google Cardboard, ponieważ ta funkcja nadal nie jest obsługiwana.

PC

Możliwe jest oglądanie filmów 360 stopni na komputerze stacjonarnym lub laptopie, ale wrażenia nie będą tak wciągające. Możesz znaleźć filmy na stronach takich jak YouTube i Facebook i nawigować za pomocą touchpada lub myszy. To nigdzie nie zbliżone do doświadczenia, jakie daje korzystanie z zestawu słuchawkowego VR, a nawet Google Cardboard, ale może dać wyobrażenie o tym, jak to działa.

Google Cardboard — wrażenia VR na poziomie podstawowym

Jak powiedzieliśmy wcześniej, nie można mieć odpowiedniego doświadczenia VR bez jakiegoś zestawu słuchawkowego. Jeśli nie chcesz wydawać dużo pieniędzy na gogle VR, możesz zacząć od Google Cardboard. Jest idealny dla początkujących VR i kosztuje znacznie mniej niż zwykły zestaw słuchawkowy. Możesz go użyć, aby zobaczyć, jak wygląda doświadczenie VR, a jeśli bardzo Ci się spodoba, kup zaawansowany technologicznie zestaw słuchawkowy, taki jak Oculus lub HTC Vive Pro.

Czy korzystałeś już z Google Cardboard? Opowiedz nam o swoich doświadczeniach z VR w komentarzach poniżej!