Jak rozmyć tło w VSCO

VSCO od dawna jest jedną z najpopularniejszych aplikacji do edycji zdjęć. Wielu fotografów używa go, aby przenieść swoje zdjęcia na wyższy poziom. Dzięki różnorodności dostępnych opcji VSCO jest jedną z najbardziej wszechstronnych aplikacji do edycji zdjęć.

Jak rozmyć tło w VSCO

Jeśli wybierzesz opcję bezpłatną, uzyskasz wiele funkcji, które można znaleźć w każdej dobrej aplikacji do edycji, takich jak filtry, różne ustawienia wstępne i wiele ustawień dostosowania. Jeśli zdecydujesz się na subskrypcję płatnej wersji, uzyskasz jeszcze więcej funkcji, które pozwolą Ci przejąć pełną kontrolę nad swoimi zdjęciami.

Jednak nie będziesz mieć możliwości rozmycia tła z poziomu aplikacji. Jeśli masz ochotę na portret, możesz użyć wielu różnych aplikacji, które pozwolą Ci to zrobić. Rzućmy okiem na niektóre z najpopularniejszych.

After Focus

AfterFocus umożliwia błyskawiczne tworzenie zdjęć typu lustrzanka cyfrowa z rozmytym tłem. Oferuje różnorodne funkcje, które pozwalają manipulować obszarem ostrości i tworzyć pożądany wygląd. Rysując linię wokół obiektu, na którym się skupiasz, informujesz aplikację, która część zdjęcia powinna się wyróżniać. Dostępna jest również opcja Motion Blur, jeśli chcesz zachować ostrość na poruszającej się rzeczy.

Ta aplikacja jest obecnie dostępna tylko na Androida. Wersja płatna zawiera reklamy, ale możesz zdecydować się na uaktualnienie do wersji pro, aby je usunąć.

Studio fotograficzne PicsArt

Z ponad 500 milionami pobrań PicsArt Photo Studio jest jedną z najbardziej wydajnych aplikacji do edycji zdjęć. Oferuje funkcje, które pozwalają manipulować zdjęciami na różne sposoby, w tym rozmazywaniem tła.

Normalne rozmycie umożliwia tworzenie rozmycia wokół obiektu w sposób, w jaki robi to wiele innych aplikacji. Otrzymujesz okrągłą linię, którą umieszczasz wokół obiektu, a następnie dostosowujesz siłę rozmycia wokół niego. Możesz także wybrać Focal Zoom, który pozwala dotknąć fragmentu zdjęcia, który chcesz wyostrzyć, a następnie dostosować rozmiar i intensywność rozmycia wokół niego. Podobnie jak w przypadku naszego pierwszego wyboru, ta aplikacja umożliwia również korzystanie z funkcji Motion Blur.

Aplikacja jest dostępna zarówno na Androida, jak i iOS, więc bez względu na to, z jakiego urządzenia korzystasz, możesz w pełni korzystać z jej funkcji.

Rozmycie tła zdjęcia

Jeśli jesteś użytkownikiem iOS i chcesz mieć aplikację specjalizującą się w rozmywaniu tła, rozmycie tła fotograficznego może być świetnym wyborem. Poza tym niewiele robi, ale ma wiele opcji rozmycia. Po ustawieniu obiektu ostrości możesz wybierać spośród różnych efektów rozmycia. Należą do nich Mozaika, Krystalizacja i Szkło. Dostępne są również opcje powiększenia i rozmycia ruchu, dzięki czemu możesz tworzyć różnego rodzaju efekty za pomocą kilku dotknięć.

Ostatnie słowo

Mimo że VSCO nie oferuje rozmycia tła, istnieje wiele aplikacji, które to robią. VSCO nadal wykonuje niesamowitą robotę, pozwalając Ci na edycję zdjęć, ale połączenie go z innymi aplikacjami pozwoli Ci tworzyć naprawdę oszałamiające zdjęcia.

Sprawdź aplikacje wyróżnione w tym artykule, aby znaleźć tę, która najlepiej pasuje do Twojego stylu fotografowania.