Jak wyświetlić Roku na iPadzie

Roku, wraz z Chromecastem, jest jedną z najpopularniejszych platform streamingowych na świecie. Dzięki temu urządzeniu typu „wszystko w jednym” możesz przesyłać strumieniowo swoje ulubione treści w najwyższej możliwej rozdzielczości bezpośrednio na ekran telewizora.

Jak wyświetlić Roku na iPadzie

Jeśli jednak ktoś inny ma pierwszeństwo w telewizorze, może być konieczne użycie Roku z urządzeniem takim jak iPad. To powiedziawszy, oficjalna aplikacja Roku działa tylko jako panel sterowania dla urządzenia, a nie jako odtwarzacz multimedialny.

Ale nie musisz się martwić, ponieważ nadal możesz oglądać Roku na swoim iPadzie. Dowiedz się więcej w poniższym artykule.

The Roku Channel — przesyłanie strumieniowe treści Roku bezpośrednio do iPada

Roku Channel został wydany w 2018 roku jako alternatywny sposób oglądania treści Roku. Chociaż nie ma tylu funkcji, co odtwarzacz Roku w dekoderze, nadal jest to realna opcja, jeśli chcesz oglądać Roku ze swojego inteligentnego urządzenia.

Po skonfigurowaniu konta kanału Roku możesz dodać je do odtwarzacza Roku i bezpłatnie oglądać całą dostępną zawartość kanału na swoim dużym ekranie telewizora. Z drugiej strony, jeśli chcesz przesyłać strumieniowo najnowsze hity lub klasyczne programy telewizyjne z komputera lub urządzenia inteligentnego – możesz to zrobić.

Kanał Roku oferuje szeroką gamę różnych programów, w tym telewizję na żądanie, najnowsze filmy z Hollywood, niektóre klasyki kinowe, a także codzienne wiadomości i ulubione programy telewizyjne. Ponieważ program jest zsynchronizowany z urządzeniami Roku, baza danych stale się zmienia i powiększa, dzięki czemu zawsze będziesz otrzymywać nowe treści.

Jeśli to nie wystarczy, możesz zapłacić za wersję premium tego kanału. Jest to trochę zbliżone do zwykłego urządzenia Roku (pudełko lub kij), ponieważ możesz zapłacić za niektóre z najlepszych kanałów, takich jak HBO i Showtime, i oglądać je za pośrednictwem tej usługi. Otrzymasz jeden rachunek za wszystkie kanały premium na kanale Roku, co pozwoli Ci spersonalizować swoje wrażenia.

Rok na iPadzie

Kto może oglądać kanał Roku?

Jeśli mieszkasz w Stanach Zjednoczonych lub Kanadzie, możesz bezpłatnie założyć konto na kanale Roku i uzyskać dostęp do wszystkich dostępnych treści. Ta darmowa wersja wykorzystuje głównie przychody z reklam, aby utrzymać kanał, więc będziesz musiał przyzwyczaić się do sporej liczby przerw reklamowych. Oczywiście zawsze możesz zdecydować się na wspomnianą wersję premium.

Z drugiej strony, jeśli mieszkasz za granicą, istnieje duże prawdopodobieństwo, że kanał Roku nie jest dostępny w Twoim kraju. Chociaż kanał jest dostępny od jakiegoś czasu, do niedawna dostęp był ograniczony tylko do Stanów Zjednoczonych. Obecnie nie ma informacji o potencjalnym wydaniu kanału w innych miejscach, takich jak główne kraje europejskie i azjatyckie, a także Australia.

Nadal istnieje sposób na ominięcie ograniczenia regionalnego za pośrednictwem usługi wirtualnej sieci prywatnej, takiej jak ExpressVPN. Możesz zamaskować swój adres IP i sprawić, że będzie się wyświetlał, gdy jesteś zalogowany gdzieś w Stanach Zjednoczonych. Jednak przy ograniczonej przepustowości usług VPN (i wysokich opłatach w przypadku przekroczenia progu) zazwyczaj nie jest to tego warte.

Jak skonfigurować kanał Roku na iPadzie?

Konfiguracja kanału Roku to dość prosty proces. Najpierw musisz utworzyć konto Roku (jeśli go nie masz) i użyć go, aby uzyskać dostęp do kanału Roku bezpośrednio z przeglądarki iPada. Oto, co powinieneś zrobić:

 1. Uruchom swoją ulubioną przeglądarkę internetową na iPadzie.
 2. Przejdź na oficjalną stronę Roku.
 3. Stuknij przycisk „Zaloguj się” w prawym górnym rogu ekranu.

  Zaloguj się

 4. Wprowadź swoje dane uwierzytelniające.

  Zaloguj się do Roku

 5. Dotknij przycisku „Zaloguj się”.

  Jeśli nie masz konta, dotknij przycisku „Utwórz konto” po prawej stronie ekranu.

  Utwórz konto

 6. Przejdź do kanału Roku.

  Notatka: Jeśli pojawi się ekran z napisem „Kanał Roku jest obecnie niedostępny w [nazwa Twojego kraju]”, możesz spróbować z VPN lub przełączyć się na usługę dostępną w Twoim kraju.

 7. Postępuj zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi na ekranie, aby skonfigurować kanał.

Kiedy konfigurujesz kanał Roku po raz pierwszy, możesz użyć tej samej metody, aby zalogować się do niego za pomocą iPada i przesyłać strumieniowo dowolną zawartość z przeglądarki internetowej za pomocą wbudowanego odtwarzacza.

Oglądaj Roku z dowolnego miejsca

Niezależnie od tego, czy jesteś w pociągu, czy w pokoju bez telewizora, nadal możesz cieszyć się większością treści Roku ze swojego inteligentnego urządzenia. Pod pewnymi względami jest bardziej przyjazny dla użytkownika niż samo urządzenie Roku, a także jest bezpłatny dla wszystkich.

Należy jednak pamiętać, że usługa jest nadal dostępna tylko z USA. Jeśli mieszkasz w innym kraju, wybór usługi alternatywnej nie byłby złym pomysłem.

Czy poleciłbyś naszym czytelnikom inne, bardziej globalnie dostępne usługi przesyłania strumieniowego? Udostępnij je w sekcji komentarzy na dole strony.