Jak sprawdzić, ile masz utworów w Apple Music?

Apple słynie z posiadania jednych z najlepszych programów i systemów operacyjnych na świecie. Zarówno urządzenia macOS, jak i iOS mają elegancki interfejs, szerokie opcje dostosowywania i wysoką wydajność. Jednak niektóre funkcje nie są tak przejrzyste i łatwo dostępne na urządzeniach Apple.

Jak sprawdzić, ile masz utworów w Apple Music?

Jeśli chcesz wiedzieć, ile utworów masz w Apple Music, musisz przeskoczyć przez obręcze, aby znaleźć dokładną liczbę. Przypuszczalnie chcesz również wiedzieć, ile miejsca zajmują te utwory. Nie martw się, jeśli będziesz czytać dalej, znajdziesz wszystkie potrzebne informacje dzięki jasnym krokom i instrukcjom.

Apple Music na urządzeniach z iOS

Większość ludzi lubi słuchać muzyki każdego dnia. Jest to doskonała rozrywka; daje motywację i wprawia w nastrój na wszystko. Ludzie zwykle używają albumów lub list odtwarzania jako wskaźników tego, ile utworów mają w swoich systemach.

Liczenie wszystkich utworów lub albumów, które masz na telefonie lub tablecie, byłoby głupie, zwłaszcza jeśli masz pokaźną bibliotekę muzyczną. Gdyby tylko istniała opcja, która pozwalałaby zobaczyć, ile utworów masz na iPadzie, iPodzie lub iPhonie. Zgadnij co, ta opcja istnieje, ale jest schowana w ustawieniach urządzenia.

Postępuj zgodnie z instrukcjami, aby zobaczyć, ile utworów masz na swoim urządzeniu z systemem iOS:

 1. Otwórz aplikację Ustawienia na swoim urządzeniu.
 2. Wybierz Ogólne.
 3. Następnie wybierz Informacje.
 4. Przewiń, aż znajdziesz utwory. Obok utworów zobaczysz łączną liczbę utworów na swoim urządzeniu.

To nie było takie trudne, prawda? Zauważysz, że na tym ekranie możesz zobaczyć liczbę zdjęć, filmów, aplikacji i więcej szczegółów.

Zobacz, ile masz utworów w Apple Music

Ile miejsca zajmują Twoje utwory?

Następne pytanie, które prawdopodobnie przyszło ci do głowy, to ile miejsca zajmują wszystkie te piosenki? Zdecydowana większość ludzi wykorzystuje większość swojego miejsca do przechowywania muzyki i zdjęć, a te liczby mogą czasami być szokujące. Kto by pomyślał, że muzyka może zajmować tak dużo miejsca?

Cóż, jakość dźwięku muzyki znacznie wzrosła na przestrzeni lat, podobnie jak jej rozmiar. Oto jak sprawdzić swoją pamięć iPhone'a:

 1. Otwórz aplikację Ustawienia.
 2. Następnie wybierz Ogólne, a następnie Pamięć iPhone'a.
 3. Zobaczysz wykres każdego typu pliku, który zajmuje Twoje miejsce na dane. Wybierz Muzyka, a zobaczysz, ile miejsca zajmujesz na muzykę.

Jeśli uważasz, że muzyka zajmuje zbyt dużo miejsca, możesz szybko ją zwolnić, nie tracąc. Możesz wysłać swoją muzykę do pamięci w chmurze lub przenieść ją na inne urządzenia, takie jak komputer. Mówiąc o komputerach, zobaczmy, jak sprawdzić liczbę utworów, które masz na Macu.

Apple Music na urządzeniach z systemem macOS i Windows

Możesz także sprawdzić liczbę swoich utworów na komputerze Mac lub Windows. W przypadku tej metody musisz pobrać najnowszą wersję iTunes dla swojego systemu operacyjnego z podanego łącza. Sprawdzanie biblioteki muzycznej na Macu wcale nie jest trudne. Wykonaj poniższe kroki:

 1. Uruchom iTunes na komputerze Mac lub Windows.
 2. Kliknij kartę Widok u góry ekranu i wybierz Pokaż pasek boczny.
 3. Z tego paska bocznego wybierz opcję Utwory.
 4. Kliknij ponownie Widok i wybierz Pokaż pasek stanu.
 5. Następnie zobaczysz, ile utworów masz w iTunes u dołu ekranu, na pasku stanu. Na tym samym ekranie możesz zobaczyć czas trwania utworów i ilość zajmowanego przez nie miejsca.

Moim zdaniem ta metoda jest jeszcze lepsza, ponieważ wszystkie szczegóły dotyczące Apple Music możesz zobaczyć w jednym oknie, w przeciwieństwie do przekopywania się przez wiele ustawień, aby znaleźć wszystko na swoim iPhonie.

Ile masz utworów w Apple Music

Bonus: Spotify

Ten artykuł ma dotyczyć tylko Apple Music, ale Spotify jest tak samo popularny jak iTunes. Podobieństwo tych dwóch potężnych usług muzycznych polega na tym, że oba są okropne w pokazywaniu liczby utworów na twoim urządzeniu.

Wiele osób na to narzeka i miejmy nadzieję, że zarówno Apple, jak i Spotify poprawią swoją przejrzystość w przyszłości. Do tego czasu oto schludne obejście, którego możesz użyć. Zrób to, aby znaleźć liczbę utworów w Spotify:

 1. Uruchom Spotify.
 2. Dodaj wszystkie swoje utwory do jednej listy odtwarzania.
 3. Zobaczysz całkowitą liczbę utworów, które masz na tej liście odtwarzania. Pamiętaj, że ta metoda nie działa na urządzeniach mobilnych lub tabletach.

Jeśli korzystasz z telefonu komórkowego lub tabletu, spróbuj polubić każdą posiadaną piosenkę. Następnie zobaczysz je wszystkie w sekcji Polubione utwory. Tak, masz rację, to brzmi jak obowiązek.

Ile masz muzyki?

Nie musisz być audiofilem, żeby docenić muzykę. Większość ludzi to robi. Jeśli lubisz kolekcjonować swoje ulubione utwory i albumy, prawdopodobnie zgromadzisz ogromną kolekcję na swoich urządzeniach. Ludzie są ciekawi i chcą wiedzieć, ile mają muzyki. Szkoda, że ​​Apple Music nie ma lepszego, prostszego sposobu pokazania tych liczb.

Miejmy nadzieję, że w przyszłości zmieni się to na lepsze. Ile utworów masz na swoim urządzeniu? Chwal się w sekcji komentarzy poniżej.