Jak wyświetlić liczbę subskrybentów podcastu?

Wraz z rosnącą popularnością podcastów pojawiło się wiele platform i aplikacji, które pozwalają widzom śledzić ich ulubione programy. Ten rozwój umożliwia strumieniowe przesyłanie podcastów na wielu platformach, zapewniając im dość szeroki zasięg. Do tego stopnia, że ​​jeden podcast jest dostępny we wszystkich głównych źródłach, do których mają dostęp odbiorcy.

Jak wyświetlić liczbę subskrybentów podcastu?

Jeśli szukasz najpopularniejszego podcastu na dany temat, sprawdzenie, ile osób faktycznie słucha danego programu, może okazać się trudne. Nawet jeśli przeszukasz Internet w poszukiwaniu każdej platformy lub aplikacji obsługującej ten właśnie podcast, połączenie danych nadal nie zapewni dokładnej liczby subskrypcji.

Powód jest prosty. W zależności od urządzenia użytkownicy mogą korzystać z kilku różnych platform. Mogą nawet mieć kilka usług podcastowych na jednym urządzeniu, które mogą sztucznie generować więcej subskrybentów niż rzeczywistych słuchaczy!

Wiedząc, że nie możesz uzyskać dokładnej liczby subskrybentów, uzyskanie przybliżonych danych będzie musiało wystarczyć. Aby określić popularność podcastu, musisz wziąć pod uwagę kilka parametrów – subskrypcje, liczbę pobrań odcinków, a także zaangażowanie odbiorców w sieciach społecznościowych.

Subskrypcje

Najbardziej oczywistą miarą sukcesu podcastu jest liczba subskrybentów. Jednak przy wielu platformach obsługujących treści podcastów publiczność może być nierównomiernie rozłożona. Na przykład, jeśli program ma wielu obserwujących na Podbean, liczby mogą być znacznie niższe w Stitcherze. I nie jest to bezpośrednio związane z popularnością platformy. Zależy to głównie od platformy, na którą skłaniają się widzowie podcastu.

Ponadto, jeśli gospodarz doradzi swoim odbiorcom, aby korzystali z określonej usługi w celu uzyskania swoich treści, może to spowodować uprzedzenie w stosunku do innych platform. Na przykład widzowie programu mogą mieć problemy z dostępem do treści na jednej platformie lub może się zdarzyć, że gospodarze mają umowę finansową z inną.

Wiedząc, że nie będziesz miał do czynienia z dokładnymi liczbami, możesz użyć liczby subskrybentów jako przyzwoitej zasady do oceny popularności podcastu.

Pierwszą rzeczą, na którą należy zwrócić uwagę, są największe platformy hostingowe podcastów – iTunes, aplikacja Apple Podcast, Podcasty Google i Spotify. Dzięki Google i Apple ich aplikacje są preinstalowane na odpowiednich urządzeniach, co zapewnia im najszerszy zasięg. Z drugiej strony Spotify dużo inwestuje w bycie najlepszą platformą hostingową, oferującą szeroką gamę podcastów.

Jeśli to nie wystarczy, aby określić liczbę subskrybentów podcastu, możesz również sprawdzić inne popularne aplikacje do przesyłania strumieniowego. Weź kilka najpopularniejszych, takich jak SoundCloud, Stitcher, Podbean i Castbox, żeby wymienić tylko kilka.

podcast

Pobieranie i odtwarzanie

W zależności od aplikacji może to umożliwić sprawdzenie, ile razy odcinki podcastów zostały pobrane. Ponownie, ta metryka nie jest dokładna, ponieważ wiele platform oferuje automatyczne pobieranie nowych odcinków. Pobranie każdego odcinka programu na telefon niekoniecznie oznacza, że ​​słuchałeś ich wszystkich.

Na przykład SoundCloud oferuje liczbę odtworzeń dla każdego odcinka, ale musisz wziąć pod uwagę, jak długo jest dostępny na platformie. Ponieważ liczba odtworzeń kumuluje się w czasie, najlepiej sprawdzić tę statystykę pod kątem odcinków przesłanych w ciągu ostatnich kilku tygodni. Dzięki temu określisz, jak bardzo widzowie zareagują na nowo wydane treści.

chmura dźwiękowa

Media społecznościowe

Oprócz wskaźników wymienionych powyżej, warto sprawdzić zaangażowanie programu w sieciach społecznościowych. Jeśli program ma konto na Facebooku lub Twitterze, a nawet kanał na YouTube, może to zapewnić świetny wgląd w relacje między gospodarzami programu a ich widzami.

Nawet jeśli temat może Cię zainteresować, media społecznościowe mogą pomóc Ci ocenić osobowość gospodarzy. Czasami po prostu nie możesz znieść, gdy ktoś mówi na Twój ulubiony temat. Ponadto, jeśli ich osobowość jest niezwykle charyzmatyczna, możesz polubić ich program niezależnie od tematu.

Weźmy na przykład Joe Rogana. Jest tak interesujący do słuchania, że ​​nie ma znaczenia, z kim rozmawia.

Joe Rogan

Analiza danych

Gdy masz przybliżoną liczbę subskrybentów i liczbę odtworzeń lub pobrań, możesz połączyć te liczby, aby uzyskać lepszą perspektywę ogólnej popularności podcastu.

Jedną z miar, które należy wziąć pod uwagę, jest porównanie liczby pobrań i liczby subskrybentów. Im wyższy współczynnik, tym popularniejszy podcast. Na przykład, jeśli podcast wygenerował łącznie 80 000 pobrań od 10 000 subskrybentów, z pewnością oznacza to, że jest tam kilku powtarzających się słuchaczy. Jednak im niższy współczynnik, oznacza to, że ludzie czasami wpadają na program, oglądają jeden odcinek i nigdy nie wracają po więcej.

Jeśli chodzi o media społecznościowe, zawsze ciekawie jest przyjrzeć się stosunkowi lubię/nie lubię, jakie uzyskują niektóre odcinki. Oczywiście możesz również zagłębić się w sekcję komentarzy, aby zobaczyć, co mówią na ten temat słuchacze.

Czy prowadzisz podcast?

Jeśli prowadzisz podcast, sprawy mogą być nieco bardziej precyzyjne, ale nie za dużo. Wszystko zależy od platformy, z której korzystasz. Możesz śledzić, skąd pochodzą Twoi słuchacze, ale nadal trudno jest określić dokładną liczbę subskrypcji.

Kiedy hostujesz podcast na dedykowanej stronie internetowej, możesz sprawdzić analitykę ruchu i spojrzeć na przeglądarki jako źródło. Jako prawdopodobnie największa, ta metryka pokazuje, ile razy ludzie kliknęli określony odcinek Twojego podcastu. W żadnym wypadku nie przekłada się to jednak na liczbę subskrypcji.

Mogą to być przypadkowe wizyty lub wizyty osób, które regularnie odwiedzają Twoją witrynę, aby uzyskać więcej treści. Oczywiście nie masz pewności, który z tych dwóch zwycięża. Przypadkowe wizyty zwykle pochodzą z postów w mediach społecznościowych, kierując ludzi do określonego odcinka Twojego podcastu.

Subskrybenci nie są ostatecznym wskaźnikiem

Mimo że liczba subskrybentów daje poczucie popularności podcastu, nie jest to jedyny wskaźnik, którym powinieneś się kierować. Szukając podcastu, rozważ także zaangażowanie odbiorców w mediach społecznościowych.

Jak często słuchasz podcastów? Jaka jest Twoja metoda wyboru podcastu? Podziel się swoimi przemyśleniami w sekcji komentarzy poniżej.