Jak przywrócić ustawienia fabryczne iPhone'a lub iPada: prosty przewodnik po czyszczeniu urządzenia z systemem iOS

Czy musisz przywrócić ustawienia fabryczne iPhone'a lub iPada? Być może planujesz sprzedać swój telefon i chcesz wyczyścić wszystkie swoje osobiste pliki, a może padłeś ofiarą kradzieży i chcesz zdalnie wyczyścić wszystko, co cenne na urządzeniu.

Jak przywrócić ustawienia fabryczne iPhone'a lub iPada: prosty przewodnik po czyszczeniu urządzenia z systemem iOS

W takim przypadku przywrócenie ustawień fabrycznych to najszybszy sposób na usunięcie wszystkiego i rozpoczęcie od nowa.

Utwórz kopię zapasową swojego urządzenia

Ważne przypomnienie: zanim przywrócisz ustawienia fabryczne iPhone'a lub iPada, upewnij się, że masz kopię zapasową wszystkiego, co chcesz zachować w iCloud lub iTunes. Urządzenia Apple są szyfrowane po wyjęciu z pudełka. Oznacza to, że usunięte pliki nie są po prostu ukrywane i wyświetlane jako wolne miejsce, ale są całkowicie usuwane – żadne oprogramowanie nie może przywrócić usuniętych plików.

Apple ma strony pomocy technicznej wyjaśniające metody, których można użyć do tworzenia kopii zapasowych urządzenia z systemem iOS, w tym za pośrednictwem iCloud lub iTunes.

 1. Aby utworzyć kopię zapasową w iCloud, połącz się z siecią Wi-Fi i przejdź do Ustawienia > iCloud > Kopia zapasowa iCloud. Po trafieniu Utwórz kopię zapasową teraz, Twoje pliki będą przechowywane na Twoim koncie iCloud i połączone z Twoim Apple ID.
 2. Możesz sprawdzić, czy ta kopia zapasowa powiodła się, przechodząc do Ustawienia > iCloud > Pamięć iCloud > Zarządzaj pamięcią. Spowoduje to ujawnienie czasu i rozmiaru ostatniej kopii zapasowej. Teraz możesz przywrócić ustawienia fabryczne swojego iPhone'a lub iPada.

Alternatywnie otwórz iTunes, podłącz urządzenie do komputera (wprowadź kod dostępu lub powiedz mu „Zaufaj temu komputerowi”) i postępuj zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi na ekranie. Wybierz swojego iPhone'a, iPada lub iPoda, gdy pojawi się lista urządzeń i kliknij Utwórz kopię zapasową teraz.

Najłatwiejszym sposobem tworzenia kopii zapasowych multimediów jest podłączenie iPhone'a lub iPada do laptopa.

Jak przywrócić ustawienia fabryczne iPhone'a i iPada?

Czyszczenie urządzenia z systemem iOS jest łatwe, jedyne, czego będziesz potrzebować, to hasło urządzenia, identyfikator Apple ID i hasło Apple.

Wyloguj się z iCloud

Jednym z pierwszych kroków do wyczyszczenia telefonu jest wylogowanie się z iCloud. Spowoduje to usunięcie konta iCloud i wyłączenie blokady aktywacji Apple. Gdy odbiorca otrzyma iPhone'a lub iPada, może zalogować się na własne konto iCloud.

Notatka: Nie musisz tego robić, jeśli próbujesz rozwiązać problem z urządzeniem lub po prostu chcesz zacząć od nowa. Dopóki znasz swój identyfikator Apple ID i hasło, możesz odzyskać dane po przywróceniu ustawień fabrycznych.

Stuknij swoje imię w Ustawieniach, a następnie wybierz „Wyloguj się”

Z menu Ustawienia na telefonie wyloguj się z iCloud.

Jak zdalnie wylogować się z iCloud:

Możesz to również zrobić, odwiedzając logując się do icloud.com i usuwając urządzenie z listy. Stuknij w login Znajdź mój iPhone i wybierz „Usuń z konta” po wybraniu urządzenia.

Zrobienie tego przed sprzedażą urządzenia Apple jest niezbędne, ponieważ jeśli nie zostanie to zrobione najpierw, nowy użytkownik nie będzie mógł zalogować się na własne konto iCloud. Jeśli brakuje Twojego urządzenia i chcesz je śledzić, nie wykonuj tych kroków.

Jak zresetować iPhone'a / iPada - ustawienia

Jeśli masz pod ręką swoje urządzenie, możesz je łatwo usunąć za pomocą ustawień telefonu lub tabletu. Aby to zrobić, otwórz ustawienia i wykonaj następujące kroki:

 1. Uzyskiwać Ogólny.

2. Następnie dotknij Resetowanie u dołu ekranu.

3. Teraz dotknij Skasuj całą zawartość i ustawienia.

4. Następnie wybierz albo Utwórz kopię zapasową, a następnie usuń lub Wymaż teraz.

Jak zresetować iPhone'a lub iPada zdalnie?

Jeśli zgubiłeś iPhone'a lub iPada i chcesz mieć spokój, wiedząc, że żadne przechowywane dane nie będą dostępne, możesz także zdalnie wyczyścić urządzenie.

Otwórz Znajdź mój iPhone w przeglądarce internetowej

 1. Odwiedź iCloud.com i zaloguj się. Następnie kliknij ikonę „Znajdź mój iPhone”.

Musisz mieć kod weryfikacyjny wysłany na numer telefonu w pliku lub na inne urządzenie Apple, które ma to samo konto iCloud. Jeśli nie masz żadnego z nich, skontaktuj się z firmą Apple.

2. Wybierz urządzenie z menu rozwijanego.

3. Następnie wybierz Wymaż (urządzenie).

Pamiętaj, że jeśli zgubiłeś urządzenie, możesz zdalnie odtworzyć dźwięk na iPhonie/iPadzie, aby go zlokalizować.

Przywracanie ustawień fabrycznych za pomocą iTunes

Możesz użyć iTunes na komputerze PC lub Mac, aby zresetować iPhone'a lub iPada. Chociaż ta metoda nie jest tak prosta, jak resetowanie z samego iPhone'a lub iPada, jest to skuteczny sposób na zresetowanie urządzenia.

Co będziesz potrzebował:

 • Komputer z najnowszą wersją iTunes
 • Twój przewód ładujący
 • iPhone lub iPad z najnowszą wersją iOS
 1. Na początek upewnij się, że wszystko jest zaktualizowane i działa najnowsze oprogramowanie Apple.
 2. Podłącz urządzenie do komputera za pomocą przewodu ładującego. Twoje urządzenie poprosi o kod odblokowania ekranu. Wprowadź kod i dotknij Zaufaj urządzeniu.
 3. iTunes powinien otworzyć się automatycznie, umożliwiając wybór urządzenia po lewej stronie. Po zakończeniu wybierz Przywróć iPhone'a i potwierdź, że chcesz kontynuować, gdy pojawi się wyskakujące okienko.
Witryna Apple

Jeśli używasz komputera PC z iTunes, aby wykonać te czynności, musisz kliknąć Karta Podsumowanie aby uzyskać dostęp do Przywróć iPhone'a opcja.

Jeśli napotkasz błędy lub urządzenie się nie włączy, Wsparcie Apple ma tutaj doskonały artykuł, który pomoże Ci rozwiązać i naprawić problem.

Jak zrestartować (miękki reset) iPhone'a lub iPada

Jeśli Twoje urządzenie z systemem iOS uległo awarii lub zablokowało się i chcesz je tylko zresetować (zrestartować), możesz to łatwo zrobić bez usuwania jakichkolwiek danych, naciskając i przytrzymując jednocześnie przyciski Home i Power przez 5-10 sekund.

W przypadku nowszych modeli iPhone'ów nie będziesz mieć przycisku Home, więc spróbuj zamiast tego:

 1. Naciśnij i zwolnij Przycisk zwiększania głośności.
 2. Naciśnij i zwolnij Przycisk zmniejszania głośności.
 3. Trzymaj Przycisk boczny.

Wymusi to ponowne uruchomienie telefonu, zamknięcie wszystkich niepotrzebnych procesów i naprawienie wielu problemów. Działa to również, jeśli telefon losowo się wyłącza i nie włącza się ponownie. Pamiętaj, aby podłączyć telefon i wykonać miękki reset, najlepiej przy użyciu bloku ładowania iPada.

Często Zadawane Pytania

Oto odpowiedzi na niektóre pytania dotyczące resetowania iPhone'a lub iPada

Czy mogę odzyskać informacje, które utraciłem po resecie?

Nie. Gdy telefon zostanie zresetowany do ustawień fabrycznych, informacje całkowicie znikną. Możesz spróbować sprawdzić w usługach w chmurze, które mogłeś mieć na telefonie, aby uzyskać zapisane informacje.

iCloud, Zdjęcia Google, Dysk Google, Dropbox i konto e-mail to sposoby na odzyskanie zdjęć, dokumentów i kontaktów.

Nie mogę uzyskać kodu weryfikacyjnego, aby ponownie zalogować się do iCloud. Co mogę zrobić?

Jeśli Apple próbuje wysłać kod weryfikacyjny na inne urządzenie Apple, a Ty go nie masz, wybierz opcję wskazującą, że nie otrzymałeś kodu, a następnie stuknij opcję wysłania go na swój numer telefonu.

Jeśli Twój numer telefonu jest już nieważny, zadzwoń do Apple pod numer 1-800-MyApple. Zespół wsparcia jest na ogół bardzo pomocny i spróbuje przywrócić Cię do konta iCloud.

Jest to długotrwały proces i może być konieczne przedstawienie dowodu zakupu lub odczekanie kilku dni na nowy kod po zaktualizowaniu numeru telefonu. Blokada aktywacyjna Apple jest zasadniczo urządzeniem zabezpieczającym przed kradzieżą, więc bardzo trudno jest ją ominąć bez odpowiedniej weryfikacji.

Czy powinienem przywrócić ustawienia fabryczne mojego urządzenia, jeśli zostało skradzione?

To naprawdę zależy od kilku czynników. Czy masz hasło? Jeśli Twój telefon jest zablokowany kodem, dane na urządzeniu mogą być wystarczająco bezpieczne, aby móc je śledzić za pomocą funkcji Znajdź mój iPhone.

Jeśli nie masz hasła, prawdopodobnie najlepiej jest chronić swoje prywatne informacje przed tymi, którzy je zabrali, i po prostu przywrócić je do ustawień fabrycznych.

Jeśli Twoje urządzenie Apple jest zablokowane lub skradzione, ale złodziej je wyłączył, możesz ustawić alert na icloud.com, aby powiadomić Cię, jeśli urządzenie jest włączone i połączone z połączeniem internetowym.

Czy mogę wymazać iPhone'a bez Apple ID lub hasła?

Chociaż możesz wymazać iPhone'a bez hasła, bez względu na to, co robisz, będziesz potrzebować tego identyfikatora Apple ID i hasła. Nawet jeśli podłączysz urządzenie do iTunes, oprogramowanie będzie wymagało tych informacji.

Zakładając, że kupiłeś urządzenie z systemem iOS od indywidualnego sprzedawcy, a on zaniedbał wylogowanie się ze swojego iCloud, najlepiej jest skontaktować się z nimi i poprosić o usunięcie blokady aktywacji, logując się do iCloud i usuwając urządzenie.

Jeśli nie możesz skontaktować się ze sprzedawcą, możesz skontaktować się z firmą Apple, ale prawdopodobnie nie otrzymasz zbyt dużej pomocy bez zgody sprzedawcy.

Wszystko to powiedziawszy, istnieje wiele usług innych firm, które oferują przywrócenie ustawień fabrycznych bez identyfikatora Apple ID lub hasła. Jeśli zdecydujesz się to zrobić, rób to ostrożnie. Tak, możesz przełączyć iPhone'a w tryb DFU, połączyć się z iTunes, wybrać „Przywróć”, a telefon zostanie całkowicie zresetowany. Ale nadal będzie blokada aktywacyjna do ominięcia, której nie będziesz mógł zrobić, dopóki nie poznasz oryginalnego identyfikatora Apple ID lub hasła.

Czy Apple pomoże mi przywrócić ustawienia fabryczne cudzego urządzenia, jeśli przedstawię akt zgonu?

Zakładając, że przechodzisz przez niefortunną utratę przyjaciela lub ukochanej osoby, możesz nadal korzystać z ich iPhone'a lub iPada. Niestety, nawet z aktem zgonu Apple nie jest tutaj zbyt pomocny.

W trosce o prywatność i ochronę danych innych osób firma nadal chroni informacje innych osób, nawet po ich przejściu. Istnieje wiele forów internetowych i witryn stron trzecich, które obiecują Ci dostęp, ale wiele z nich to oszustwa (zwłaszcza jeśli korzystasz z nowszej wersji iOS).

Jeśli właściciel telefonu nie zostawił Ci kodu odblokowania ekranu lub jeśli nie masz dostępu do jego konta iTunes na swoim komputerze, nie ma oficjalnego sposobu na uzyskanie dostępu do swojego telefonu.