Jak dodać informacje o lokalizacji lub filtry do posta na Snapchacie?

Dla tych, którzy kochają nieskończone opcje naklejek i filtrów, Snapchat jest prawdopodobnie najlepszą dostępną platformą społecznościową. Jest niesamowicie interaktywny, a wszystko w nim promuje kreatywność i docieranie do przyjaciół oraz jest wciągające.

Jak dodać informacje o lokalizacji lub filtry do posta na Snapchacie?

Jednym ze sposobów, w jaki pomaga Ci łączyć się z innymi, jest umożliwienie dodania lokalizacji i korzystania z określonego geofiltra. To szybki i skuteczny sposób na poinformowanie znajomych, gdzie jesteś lub gdzie byłeś.

Jeśli jednak nie jesteś jeszcze doświadczonym użytkownikiem Snapchata, ustalenie, gdzie znajduje się naklejka z lokalizacją, może być mylące. Nie martw się, przeprowadzimy Cię przez cały proces i pokażemy kilka innych wskazówek po drodze.

Jak dodać lokalizację do posta Snapchata w aplikacji na iPhone'a?

Podczas gdy niektóre platformy mediów społecznościowych, takie jak Instagram i TikTok, umożliwiają użytkownikom dostęp za pośrednictwem przeglądarki internetowej, Snapchat jest całkowicie oparty na urządzeniach mobilnych.

Jeśli jesteś użytkownikiem iPhone'a, upewnij się, że zawsze masz zainstalowaną najnowszą wersję aplikacji na iOS, aby w pełni korzystać ze Snapchata. To zawsze jest krok numer jeden przed podjęciem jakichkolwiek działań.

Po zaktualizowaniu Snapchata wykonaj następujące kroki, aby dodać lokalizację do posta:

 1. Otwórz aplikację Snapchat na iPhonie i zrób zdjęcie lub nagraj wideo.

 2. Stuknij w przycisk naklejki po prawej stronie ekranu. To trzeci przycisk od góry ekranu.

 3. Gdy pojawi się szuflada z naklejkami, dotknij przycisku „Lokalizacja”.

 4. Pojawi się lista dostępnych lokalizacji, z której możesz wybrać jedną. Jeśli żadna z naklejek lokalizacji nie jest dokładna, możesz użyć paska wyszukiwania, aby znaleźć konkretną lokalizację.

 5. Naklejka z lokalizacją pojawi się na Twoim zdjęciu lub filmie Snapchat. Możesz przesuwać go po ekranie i zmieniać jego wygląd, dotykając naklejki.

Gdy dodasz naklejkę lokalizacji do swojego posta, możesz opublikować przystawkę jako historię lub wysłać ją do indywidualnego znajomego. Obie opcje są dostępne na dole ekranu.

Należy pamiętać, że Snapchat zawsze dodaje więcej lokalizacji i poprawia tę funkcję, która ma pewne ograniczenia w zakresie.

Jak dodać lokalizację do posta Snapchata w aplikacji na Androida?

Naklejka lokalizacyjna Snapchata jest bardzo pomocna, gdy jesteś w podróży lub gdy jesteś świadkiem czegoś ekscytującego i chcesz, aby wszyscy wiedzieli, gdzie to jest.

To także wygodny sposób na poinformowanie ludzi o świetnej restauracji lub miejscu na plaży. Jeśli więc chcesz dodać lokalizację do swojego posta na Snapchacie i jesteś użytkownikiem Androida, oto jak to działa:

 1. Uruchom aplikację Snapchat na swoim urządzeniu z Androidem.

 2. Po prawej stronie ekranu dotknij przycisku naklejki.

 3. Gdy pojawi się szuflada z naklejkami, wybierz przycisk „Lokalizacja” u góry ekranu.

 4. Z listy dostępnych lokalizacji wybierz tę, która najdokładniej opisuje Twoje miejsce pobytu. Możesz też znaleźć inną lokalizację, wpisując ją w pasku wyszukiwania.

 5. Natychmiast zobaczysz naklejkę z lokalizacją na swoim poście na Snapchacie. Możesz go przenieść w dowolne miejsce na ekranie i zmienić jego wygląd.

Jeśli post Snapchat pokazuje wybraną lokalizację, kliknij opcję „Historia” lub „Wyślij do” u dołu ekranu.

Notatka: Aby mieć pewność, że zawsze masz najdokładniejsze lokalizacje w Snapchacie, korzystaj z najnowszej wersji aplikacji.

Jak dodać filtr lokalizacji do posta Snapchata w aplikacji na iPhone'a?

Filtr lokalizacji lub geofiltr w Snapchacie to bardziej interaktywny i kreatywny sposób dodawania lokalizacji do Snapchata. Zasadniczo po zrobieniu zdjęcia lub nagraniu wideo możesz wyszukać dostępne filtry lokalizacji i dodać je do swojego posta.

Snapchat jest dobrze znany z różnorodności oferowanych filtrów, więc nic dziwnego, że geofiltry są ogromne w aplikacji. Zanim wyślesz przystawkę znajomemu lub opublikujesz historię, możesz wybrać projekt nakładki opisujący Twoją lokalizację.

Pamiętaj, że niektóre miejsca będą miały więcej opcji filtrowania niż inne. Na przykład możesz znaleźć wiele filtrów lokalizacji w niektórych miejscach turystycznych w Nowym Jorku, ale prawie żadnego w mniej znanym miejscu. Jeśli więc chcesz dodać filtr lokalizacji za pomocą iPhone'a, oto kroki, które należy wykonać:

 1. Otwórz aplikację Snapchat i utwórz zdjęcie lub wideo.

 2. Zacznij przesuwać palcem w lewo lub w prawo po ekranie i zobacz, jak zmieniają się filtry.

 3. Gdy napotkasz filtr lokalizacji, który Ci się podoba, przestań przesuwać.

 4. Kontynuuj dostosowywanie swojego posta na Snapchacie.

Gdy już masz filtr lokalizacji, który Ci się podoba i jesteś gotowy, aby go udostępnić, opublikuj przystawkę w swojej historii lub wyślij ją bezpośrednio do znajomego.

Jak dodać filtr lokalizacji do posta Snapchata w aplikacji na Androida?

Aplikacja Snapchat na Androida działa dokładnie tak samo, jak na iPhonie. Więc. Jeśli masz urządzenie z Androidem i chcesz dodać filtr lokalizacji do przystawki, wykonaj następujące czynności:

 1. Uruchom aplikację Snapchat na swoim telefonie z Androidem.

 2. Zrób zdjęcie lub nagraj film.

 3. Zacznij przesuwać palcem w lewo lub w prawo po ekranie.

 4. Gdy znajdziesz filtr lokalizacji, który do Ciebie przemawia, przestań przesuwać.

Następnie kontynuuj dodawanie naklejek lub dostosuj aplikację w inny sposób. Na koniec wyślij przystawkę do znajomych lub udostępnij ją w swojej historii na Snapchacie.

Pamiętaj, że niektóre geofiltry oferują określone lokalizacje, takie jak sklepy, restauracje i inne firmy. Dzieje się tak, ponieważ wiele firm skorzystało z tej funkcji na Snapchacie i stworzyło zabawne i niestandardowe filtry lokalizacji dla swoich klientów.

Jak dodać lokalizację do serii Snapchat

Jedną z najpopularniejszych funkcji Snapchata są smugi. Pozwala dwóm znajomym wysyłać sobie nawzajem zdjęcia z rzędu każdego dnia i mogą obserwować, jak ich passa rośnie.

Jedynym sposobem, w jaki działa ta passa, jest to, że obaj znajomi uczestniczą równo i nie upłyną więcej niż 24 godziny od czasu ostatniego wysłanego snapu. Dla wielu zapalonych użytkowników Snapchata smugi są bardzo ważne i próbują tworzyć smugi rekordów.

Dodanie lokalizacji do strumienia Snapchat jest możliwe tylko wtedy, gdy dodasz lokalizację w każdym poście. Wszystko, co musisz zrobić, to dotknąć wątku rozmowy ze znajomym i wykonać następujące czynności:

 1. Utwórz przystawkę, którą chcesz wysłać bezpośrednio do nich.
 2. Stuknij w przycisk naklejki po lewej stronie ekranu.

 3. Następnie dotknij „Lokalizacja” i wybierz jedną z dostępnych opcji lub wyszukaj żądaną lokalizację.

Naklejka z lokalizacją pojawi się natychmiast na przystawce i możesz ją wysłać znajomemu. Po otrzymaniu przystawki mogą dotknąć naklejki lokalizacji i dowiedzieć się trochę o tej konkretnej lokalizacji. Może to być obszar, adres, a nawet informacje o miejscu prowadzenia działalności, takie jak numer telefonu i strona internetowa.

Opanowanie sztuki lokalizacji Snapchata

Snapchat zachęca użytkowników do udostępniania swoich lokalizacji tym, którym ufają, aby komunikacja była jeszcze bardziej przyjemna. Czasami dodanie lokalizacji do bezpośredniego przystawki do znajomego jest szybkim sposobem poinformowania go, że dotarłeś bezpiecznie do domu. Innym razem chodzi o poinformowanie wszystkich, że odwiedzasz fajne miejsce, publikując lokalizację w swojej historii.

Funkcja lokalizacji Snapchata jest doskonała, ale ma swoje wady. Będą chwile, kiedy będziesz musiał wyszukać lokalizację ręcznie, zamiast polegać na jej precyzji. Mimo to naklejki i filtry lokalizacyjne są niezwykle cenne i zabawne.

Jak byś wykorzystał funkcję lokalizacji na Snapchacie? Daj nam znać w sekcji komentarzy poniżej.