Jak usunąć reakcje w Slacku?

Slack to wygodne narzędzie dla firm, które mają zespoły pracowników mobilnych rozsianych po całym świecie. Jest prosty w obsłudze, dobrze zorganizowany i zawiera wszystko, czego może potrzebować wirtualne biuro. Na kanale Slack możesz przeprowadzić burzę mózgów ze swoimi współpracownikami, wymieniać doświadczenia, zgłaszać projekty i przedstawiać sugestie.

Jak usunąć reakcje w Slacku?

Ale co, jeśli kolega zrobi fajną sugestię, która Ci się podoba? Cóż, Slack pozwala dodać reakcję do wiadomości za pomocą emoji. Jeśli przypadkowo wybrałeś niewłaściwy emoji, oto jak go usunąć.

Dodawanie i usuwanie reakcji na Slack

Reakcje emoji są bardzo wygodne. Kiedy nie masz dużo czasu lub nie jesteś w stanie wpisać odpowiedzi, po prostu wybierz emoji, aby najlepiej wyrazić swoją reakcję. Jak dwie ręce klaskające, gdy chcesz powiedzieć „Dobra robota!” lub emoji z kciukiem w górę, aby powiedzieć „OK” lub „Uwaga”.

wyszukaj emotikony

Jeśli używasz Slacka na komputerze stacjonarnym, dodaj reakcję:

 1. Przejdź za pomocą myszy do wiadomości, na którą chcesz zareagować i kliknij ikonę Dodaj reakcję, która pojawia się w prawym górnym rogu.

 2. Wybór żądanego emoji i kliknięcie go.

 3. Zobaczysz emoji tuż pod wiadomością.

Jeśli jednak korzystasz ze Slacka na telefonie komórkowym, wykonaj następujące czynności:

 1. Dotknij i przytrzymaj żądaną wiadomość.
 2. Stuknij w Dodaj reakcję.

 3. Wybierz emotikon z listy i dotknij , aby dodać go do wiadomości. Możesz wybrać jeden z listy najczęściej używanych emotikonów lub dotknąć ikony Dodaj reakcję w prawym górnym rogu, aby wybrać inny.

Możesz także dotknąć wiadomości, na którą chcesz zareagować. Po otwarciu dotknij ikony Dodaj reakcję pod wiadomością.

Przypadkowe dodanie niewłaściwej reakcji może być trochę krępujące. Jednak może się to zdarzyć każdemu, więc po prostu usuń go i idź dalej. To bułka z masłem – dotknij lub kliknij reakcję w kolorze niebieskim (to ta, którą dodałeś), a zniknie.

luźny emotikon

Nie możesz usuwać reakcji dodanych przez innych członków zespołu, jednak tylko te dodane przez Ciebie. Możesz dodać do 23 reakcji na dowolną wiadomość.

Jak mogę zobaczyć, kto zareagował na moje przesłanie?

Jeśli chcesz wiedzieć, kto zareagował na Twoją wiadomość i jakich emoji użyli, oto jak się dowiedzieć.

Gdy korzystasz ze Slacka na komputerze, wykonaj następujące czynności:

 1. W lewym górnym rogu wybierz @ Wzmianki i reakcje.

 2. Przewiń listę, aby zobaczyć, kto zareagował na Twoją wiadomość.

Innym sposobem jest najechanie kursorem na reakcję, aby zobaczyć, kto ją dodał.

Jeśli uzyskujesz dostęp do Slack ze smartfona z Androidem, wykonaj następujące kroki:

 1. Dotknij karty @ Wzmianki u dołu ekranu.

 2. Przewiń, aby zobaczyć wszystkie reakcje na Twoje wiadomości.

Pamiętaj, że może być konieczne przewinięcie przez chwilę, aby znaleźć to, czego szukasz, ponieważ komentarze innych są również wymienione w Aktywności. Jeśli chcesz tylko zobaczyć reakcję, przejdź do swojej wiadomości, dotknij i przytrzymaj reakcję i sprawdź, kto zareagował na nowym ekranie, który się pojawi.

Jeśli jesteś użytkownikiem iOS i chcesz wiedzieć, kto zareagował na Twoją wiadomość na Slacku, zrób tak:

 1. Otwórz Slack i przesuń palcem w lewo.
 2. Gdy pojawi się prawy pasek boczny, dotknij Aktywność.

Jakiego rodzaju emotikonów mogę używać?

Na Slacku możesz używać emotikonów w wiadomościach lub jako reakcji na nie. Sprawiają, że Twoje wirtualne biuro staje się szczęśliwszym, bardziej kolorowym miejscem.

Możesz dodać emotikon do wiadomości, wybierając go z klawiatury, jeśli używasz Slacka na smartfonie, lub wpisując kod emoji. Są :tada:, :+1:, :raised_hands:, itd., żeby wymienić tylko kilka. Możesz także dotknąć buźki pod polem do pisania i wybrać emotikon z listy.

Reakcja usuwania luzu

Niektóre emotikony mają zwięzły kod, więc możesz je wpisać zamiast szukać na liście emotikonów. Na przykład, jeśli chcesz emotikonkę z konfetti i znasz kod na pamięć, po prostu wpisz :tada: i wyślij wiadomość. Kod zmieni się w odpowiedni emoji.

Pamiętaj, że jeśli używasz emotikonów dłoni lub emotikonów ludzi, możesz je dostosować. Jeśli chcesz na przykład zmienić odcień skóry, aby dopasować go do własnego, wykonaj następujące czynności.

Z Twojego komputera:

 1. Kliknij ikonę buźki w polu pisania.

 2. Przejdź do prawego dolnego rogu i wybierz ikonę dłoni.

 3. Wybierz domyślny odcień skóry dla swoich przyszłych emoji.

Z telefonu z Androidem:

 1. Stuknij kartę Ty w prawym dolnym rogu, aby otworzyć menu.

 2. Wybierz Preferencje.

 3. Przewiń, aby znaleźć Zaawansowane i dotknij, aby otworzyć.

 4. Stuknij Emoji Deluxe, aby ustawić domyślny odcień skóry.

Z urządzenia iOS:

 1. Dotknij i przytrzymaj żądany emotikon.
 2. Wybierz domyślny odcień skóry z wyskakującego menu.

Odpowiednie reakcje na każdą okazję

Pod wieloma względami ta funkcja jest podobna do Facebooka, tylko lepsza. Liczba reakcji jest prawie nieskończona, więc możesz znaleźć odpowiednią reakcję na prawie każdą wiadomość, którą Ty i Twoi koledzy wymieniacie na Slacku. Jeśli przypadkowo dotkniesz niewłaściwego emoji i umieścisz smutną twarz zamiast uśmiechniętej buźki, możesz natychmiast usunąć reakcję, zanim ktokolwiek ją zobaczy.

Używasz Slacka? Jakie emoji znajdują się na Twojej liście „powszechnie używanych”? Daj nam znać w sekcji komentarzy poniżej.