Jak zmienić pozę Bitmoji w Snapchacie?

Od czasu wprowadzenia Bitmojis Snap Map stał się o wiele bardziej interaktywny i zabawny. Funkcja mapy w Snapchacie pozwala znajomym zobaczyć, gdzie jesteś i co robisz, gdy korzystasz z aplikacji.

Jak zmienić pozę Bitmoji w Snapchacie?

Jedną z pierwszych rzeczy, które wpływają na pozy Bitmoji, jest Twoja aktualna lokalizacja. To, gdzie jesteś, ma wiele wspólnego z tym, jak wygląda Twój awatar. Weźmy na przykład lotniska. Przebywanie w pobliżu lub na lotnisku zmieni twoją postać z kreskówki i pokaże, jak podróżuje z bagażem, a nawet wsiada do samolotu.

Jeśli jedziesz, Twoje Bitmoji prawdopodobnie również jeździ na Snap Mapie. Ale to nie tylko działania i lokalizacje zmieniają pozę Bitmoji. Wpływ ma również pora dnia.

Zauważysz, że okres bezczynności, gdy aplikacja jest nadal włączona, może zmienić Twoją pozę Bitmoji na osobę śpiącą w fotelu.

Zrozumienie Bitmoji

Awatar Snapchata można łatwo utworzyć i dostosować, pobierając aplikację Bitmoji z App Store lub Google Play Store. Aplikacja pozwala zmieniać fryzury, kolor oczu, typ sylwetki, dodatki, ubrania i wszystkie inne rzeczy, które sprawiają, że twoja postać jest wyjątkowa.

Aby korzystać z tych awatarów, musisz pobrać aplikację i zalogować się przy użyciu swoich danych logowania Snapchat. Aplikacja poprowadzi Cię przez ten proces. Jeśli nie utworzyłeś jeszcze Bitmoji, zrób to w aplikacji Bitmoji, a następnie dotknij opcji profilu w Snapchacie i dotknij „Dodaj Bitmoji”.

Po skonfigurowaniu Twój profil Snapchat będzie odzwierciedlał Twoją kreskówkową wersję!

Wybieranie, kto widzi Twoją lokalizację

Snapchat pozwala wybrać, czy ludzie mogą zobaczyć, gdzie jesteś, czy nie. Ustawiając swoją lokalizację jako prywatną dla innych użytkowników, zmienisz również wygląd swojego Bitmoji. Pokaże się na mapie z białym znakiem drogowym, który zakrywa twarz.

Nazywa się to również „trybem ducha”.

 1. Przejdź do Snap Map (przyciśnij ekran aparatu)

  jak zmienić pozę bitmoji

 2. Stuknij ikonę ustawień

  Jak zmienić pozę bitmoji na snapchacie

 3. Odznacz „Tryb ducha”, aby go wyłączyć.

  Snapchat zmień pozę bitmoji

Możesz także sprawić, by tylko kilka osób widziało, gdzie jesteś i co robisz na mapie snap. Zamiast wybierać „Tryb ducha”, dotknij „Wybierz znajomych…” na tej samej stronie ustawień. Możesz wtedy przyznać dostęp tylko niektórym ze swoich znajomych.

snapchat poza bitmoji

Jeśli chcesz, aby inni widzieli Twój awatar i wszystkie schludne pozy, które wybierzesz w przyszłości, musisz wyjść z „Trybu ducha”.

Zmiana pozycji Bitmoji

Chociaż nie możesz naśladować niektórych działań, możesz zmienić swojego awatara, aby robić zabawne lub wyjątkowe rzeczy w Snapchacie. Na przykład możesz zmienić Bitmoji na picie całego dzbanka kawy dla zabawy! Możesz także zmienić swoje stroje z poziomu Snapchata.

Aby dostosować Bitmoji w Snapchacie, zrób to:

 1. Otwórz Snapchat i dotknij Bitmoji w lewym górnym rogu

 2. Przewiń w dół do Snap Maps i dotknij go

 3. W razie potrzeby dotknij „Zezwól” na śledzenie lokalizacji – pamiętaj, że możesz udostępniać swoją lokalizację tylko niektórym znajomym i kontaktom, dotykając koła zębatego ustawień w wyskakującym oknie.

 4. Dotknij swojego awatara na mapie

 5. Przewiń listę dostępnych opcji – opcji jest bardzo dużo!

 6. Stuknij w ten, który Ci odpowiada!

Jeśli chcesz czegoś więcej niż tylko pozować, możesz! Oprócz wszystkich opcji, które już omówiliśmy, czy wiesz, że możesz zmienić selfie swojego awatara? W momencie pisania tego tekstu możesz dodać maskę na twarz, uszy zwierząt i inne urocze lub zabawne dodatki do twarzy postaci z kreskówek.

Aby zmienić swoje selfie:

 1. Stuknij w swoje Bitmoji w lewym górnym rogu Snapchata

 2. Przewiń w dół i dotknij „Wybierz selfie” pod nagłówkiem Bitmoji

 3. Wybierz selfie, które odpowiada Twoim potrzebom

Nowe selfie zostanie natychmiast przesłane do Snap Maps, aby wszyscy znajomi mogli je zobaczyć.

Jak aplikacja śledzi Twoje działania?

Dzięki złożonej naturze dzisiejszych smartfonów aplikacje mogą bardzo łatwo Cię śledzić.

Skąd Snapchat wie, że lecisz? Patrzy na odczyty wysokości. Jeśli jesteś na pewnej wysokości, zdecyduje, że musisz lecieć, i zmieni pozę Bitmoji, aby pokazać, że leci w samolocie.

Aplikacja może również określić, jak szybko podróżujesz na ziemi. Jeśli poruszasz się stale i z dużą prędkością, aplikacja zorientuje się, że możesz jechać, więc umieści awatara Snap Map w samochodzie. Jest to trochę zabawne, ponieważ możesz jeździć na rowerze z dużą prędkością, a aplikacja może nadal wyświetlać Cię jako jadącego.

Jest jedna szczególna pozycja Bitmoji, która dezorientuje niektórych użytkowników, a jest to śpiący Bitmoji. Jak Snapchat może ustalić, że śpisz? To nie jest tak, że może monitorować twój puls lub fale mózgowe.

Ma to związek z tym, jak długo byłeś bezczynny. Jeśli nie ma aktywności na Snap Mapie i Snapchacie przez ponad godzinę, pozycja Bitmoji przyjmie pozycję spoczynkową i wskaźnik „Zzz”.

Dzieje się tak jednak tylko wtedy, gdy nie korzystasz z aplikacji i mapy. Poza "Zzz" również nie pojawi się, jeśli zamkniesz aplikację. Jeśli nie jesteś na Snapchacie, Bitmoji po prostu zniknie z Snap Map po chwili.

Jak dostosować Bitmojis

Zakładając, że masz już zainstalowany Bitmoji, wyświetl interfejs Snapchata.

snapchat bitmoji poza
 1. Wybierz „Edytuj Bitmoji” w lewym górnym rogu ekranu

 2. Wybierz między „Zmień mój strój” i „Zmień moje selfie Bitmoji”, aby pozostać w Snapchacie

 3. Wybranie „Edytuj moje Bitmoji” przekieruje Cię do aplikacji Bitmoji

Zmiana selfie Bitmoji zmieni wygląd twojego Bitmoji w interfejsie Snapchata. Możesz go użyć do wyrażenia swojego nastroju, ponieważ wszystkie opcje selfie obejmują różne mimiki.

Wprowadzanie zmian w stroju Bitmoji jest dość oczywiste. Snapchat udostępnia listę co najmniej 100 różnych strojów i kombinacji strojów.

Bitmojis – jednocześnie zabawne i przerażające

Prywatność jest obecnie jedną z ważniejszych obaw większości użytkowników mediów społecznościowych. Dodanie Snap Maps wzbudziło wiele obaw dotyczących prywatności lokalizacji i niebezpieczeństw związanych z informowaniem innych o Twojej lokalizacji. Chociaż Bitmoji są zabawne i chciałbyś je pokazać wszystkim, ważne jest, aby pamiętać, że nie każdy jest Twoim przyjacielem.

Niezależnie od tego, czy ustawiłeś swój profil Snapchat na „Tryb ducha”, czy jesteś otwarty na pokazywanie wszystkim, gdzie jesteś i co robisz, powinieneś zachować ostrożność.