Jak naprawić błąd „Brak dostępnego wejścia kamery” – Snap Camera

Czy czasami spieszysz się, aby dołączyć do spotkania online w Snap Camera, ale niespodziewanie pojawia się komunikat „Brak dostępnego wejścia z kamery”?

Jak naprawić błąd „Brak dostępnego wejścia kamery” - Snap Camera

Cóż, nie jest to zbyt przyjemne, ale nie tylko Ty masz ten problem. Wielu użytkowników narzekało na awarie Snap Camera. I chociaż ten aparat słynie z zabawnych filtrów, brak możliwości korzystania z niego w razie potrzeby nie jest aż tak zabawny.

Na szczęście w tym artykule znajdziesz poprawki, które mogą szybko rozwiązać wszelkie problemy z tą aplikacją. Czytaj dalej ten artykuł, aby dowiedzieć się, co robić.

Dlaczego Snap Camera mówi o braku dostępnego wejścia kamery?

Jeśli na ekranie zobaczysz komunikat „Brak dostępnego wejścia z kamery”, oznacza to jedno: aplikacja, której próbujesz użyć do czatu wideo, nie rozpoznaje Snap Camera jako źródła wejściowego. Może się tak zdarzyć z wielu powodów, więc sprawdź dostępne rozwiązania poniżej.

Jak naprawić „Brak dostępnego wejścia kamery” w kamerze Snap

Istnieje kilka możliwych poprawek błędu „Brak dostępnego wejścia kamery” w kamerze Snap.

1. Uruchom ponownie oprogramowanie do czatu wideo i kamerę Snap

Niektóre błędy można łatwo naprawić, wyłączając aplikację i uruchamiając ją ponownie. Możesz spróbować to zrobić zarówno za pomocą aplikacji do czatu wideo, jak i Snap Camera. Zamknij obie aplikacje, poczekaj kilka sekund i otwórz je ponownie, aby sprawdzić, czy wideo teraz działa.

Uwaga: w międzyczasie możesz też ponownie uruchomić komputer. Spowoduje to zamknięcie wszystkich aplikacji, które mogą korzystać z aparatu i uniemożliwią Snap Camera dostęp do wejścia wideo.

2. Wyczyść pamięć podręczną i użycie aplikacji Snap Camera

Kamera Snap Camera może działać nieprawidłowo, jeśli pamięć podręczna jest pełna. Możesz wyczyścić pamięć podręczną, wykonując poniższe czynności:

 1. Kliknij ikonę "Ustawienia" iz tego menu wybierz "Pamięć podręczna i użycie aplikacji".

 2. Kliknij „Wyświetl”.

 3. W sekcji „Wyczyść historię” zaznacz opcję „Pamięć podręczna” i potwierdź, klikając przycisk „Wyczyść wybrane” poniżej.

Możesz także zaznaczyć wszystkie opcje, aby upewnić się, że zwolniłeś wystarczająco dużo miejsca w pamięci.

3. Upewnij się, że wideo jest włączone

W niektórych przypadkach użytkownicy Snap Camera nie zauważają, że przypadkowo wyłączyli opcję wideo w aplikacji.

Upewnij się, że obie funkcje audio i wideo są włączone, aby móc komunikować się z innym użytkownikiem za pośrednictwem obu kanałów.

4. Sprawdź kamerę internetową

Jeśli używasz zewnętrznej kamery internetowej, być może nie została ona prawidłowo podłączona do komputera. Sprawdź kabel i samą kamerę pod kątem potencjalnych uszkodzeń, ponieważ może to uniemożliwić prawidłowe działanie czatu wideo.

5. Wymuś ponowne uruchomienie Snap Camera

Czy próbowałeś zamknąć aplikacje, ale to nie zadziałało? Aby aparat działał, może być konieczne wykonanie „siły zamknięcia”. Wykonaj poniższe kroki:

 1. Jeśli używasz systemu Windows, naciśnij jednocześnie klawisze CTRL, ALT i DEL na klawiaturze.

 2. Kliknij „Menedżer zadań”.

 3. Zobaczysz listę aktywnych aplikacji, więc znajdź Snap Camera.

 4. Kliknij prawym przyciskiem myszy aplikację Snap Camera i wybierz "Zakończ zadanie" z menu. Teraz możesz ponownie otworzyć aplikację i sprawdzić, czy wideo działa.

Jeśli masz komputer Mac, kroki są nieco inne.

 1. W stacji dokującej zlokalizuj uruchomioną aplikację.

 2. Kliknij „Zakończ” w menu rozwijanym.

 3. Przejdź do „Launchpad” i ponownie uruchom aplikację.
Przystaw aparat

6. Ustaw źródło kamery internetowej dla kamery Snap

Jeśli używasz Snap Camera po raz pierwszy, jako domyślne źródło może zostać wybrana inna kamera internetowa. Aby upewnić się, że aplikacja do czatu wideo i Snap Camera mogą się połączyć, musisz otworzyć ustawienia Snap Camera i skonfigurować je. Wykonaj następujące kroki:

 1. Otwórz stronę główną Snap Camera i wybierz ikonę „Ustawienia” w prawym górnym rogu.

 2. W sekcji „Wybierz kamerę” kliknij strzałkę w dół, aby otworzyć menu rozwijane.

 3. Wybierz odpowiednią kamerę internetową (taką, której używa Twój komputer) i spróbuj ponownie porozmawiać wideo.

7. Zainstaluj ponownie aplikacje

Jeśli nic innego nie rozwiąże problemu, może być konieczne ponowne zainstalowanie obu programów. Usuń aplikacje z komputera lub laptopa i zainstaluj je ponownie. Jeśli przyczyną problemu był tymczasowy błąd, być może został on teraz rozwiązany i możesz przystąpić do korzystania z Snap Camera.

8. Zmień ustawienia prywatności aparatu w systemie Windows 10

Jeśli na komputerze działa system operacyjny Windows 10, może występować problem z ustawieniami prywatności aparatu. Wykonaj poniższe czynności, aby rozwiązać ten problem.

 1. Kliknij ikonę Windows w lewym rogu paska zadań.

 2. Znajdź „Ustawienia” w menu i kliknij, aby otworzyć.

 3. W polu wyszukiwania wpisz „Aparat”, aby otworzyć ustawienia aparatu.

 4. W sekcji „Zezwalaj aplikacjom komputerowym na dostęp do aparatu” znajdź Snap Camera i przełącz przełącznik na „Wł.”. Dzięki temu aplikacja Snap Camera uzyska dostęp do kamery internetowej.

9. Uruchom ponownie przeglądarkę

Zgodnie z oficjalną stroną Snapchata, jeśli używasz przeglądarki Chrome, musisz ją ponownie uruchomić przed uzyskaniem dostępu do Snap Camera. Następnie możesz przejść do Google Hangouts lub innej aplikacji, w której chcesz używać Snap Camera.

Brak dostępnego wejścia kamery

Dodatkowe często zadawane pytania

Dla tych, którzy mają więcej pytań dotyczących korzystania z Snap Camera, odpowiedzi na nie można znaleźć w sekcji FAQ poniżej.

Jak działa kamera Snap?

Snap Camera to aplikacja od Snapchata, która umożliwia korzystanie z filtrów i efektów w dowolnej aplikacji do czatu wideo, z której możesz korzystać. Kamera Snap działa, przejmując dane wejściowe z kamery internetowej, które są później powiększane za pomocą wybranego obiektywu. Dane wyjściowe widoczne na komputerze i to, co widzą inni użytkownicy, są przesyłane przez wirtualną kamerę Snap.

Dlaczego kamera Snap nie działa w Zoom lub Google Meet?

Jeśli Twoja kamera Snap nie działa w żadnym oprogramowaniu do czatu wideo, wróć do powyższej sekcji i wypróbuj jedną z opisanych poprawek. Mogą wystąpić problemy z łącznością lub prywatnością. Pamięć podręczna może być pełna lub może to być prosty tymczasowy błąd, który można rozwiązać, ponownie uruchamiając aplikacje lub urządzenie.

Baw się dobrze z filtrami Snapchata

Dlaczego nie sprawić, by spotkanie w biurze Zoom było nieco bardziej intrygujące lub zabawne? A jeśli jesteś nauczycielem, dzięki tej wspaniałej aplikacji możesz sprawić, że Twoje lekcje online będą niezapomniane.

Snap Camera umożliwia korzystanie z efektów Snapchata w dowolnym oprogramowaniu do czatu wideo, ale czasami po prostu nie działa. Jedno z rozwiązań, które zasugerowaliśmy w tym artykule, powinno działać. Następnie możesz dalej dobrze się bawić, wypróbowując różne filtry i naklejki Snapchata.

Czy korzystałeś już wcześniej ze Snapchata? Jak wykorzystasz efekty dostępne w kamerze Snap? Daj nam znać w sekcji komentarzy poniżej.