Snapchat: jak edytować zdjęcia i filmy z rolki aparatu

Może to być dość trudne do wyobrażenia, ale był czas, kiedy ludzie nie mieli ze sobą aparatów, gdziekolwiek się udali. Dziś jednak, mając smartfony w każdej kieszeni, prawie każdy ma dostęp do dobrego aparatu cyfrowego za naciśnięciem jednego przycisku.

Snapchat: jak edytować zdjęcia i filmy z rolki aparatu

W rezultacie każdy, kto ma smartfon, ma możliwość robienia zdjęć i nagrywania filmów z każdej chwili swojego życia, którą chce podzielić się z innymi. W odpowiedzi na to stworzono platformy mediów społecznościowych, takie jak Snapchat, aby umożliwić nam łatwe udostępnianie tych zdjęć i filmów wszystkim naszym najbliższym znajomym i członkom rodziny.

Oczywiście czasami uwieczniamy chwile, które mogłyby zrobić świetne ujęcia, ale nie przychodzi nam od razu na myśl, aby podzielić się nimi z naszymi obserwującymi. Zamiast tego to niesamowite zdjęcie lub film pozostaje nietknięte i niedocenione w rolce aparatu naszego telefonu.

Na szczęście jednak nie musi tam pozostać. Snapchat ułatwia dostęp do zdjęć z aparatu w aplikacji, ich edycję i udostępnianie swoim obserwatorom, dzięki czemu nikt nigdy nie będzie musiał być poza pętlą tylko z powodu niezapomnianej chwili.

Podobnie, mogłeś zrobić idealne zdjęcie przez Snapchat, tylko po to, by zdecydować, że nie jest ono do końca gotowe do spożycia publicznego. Nie ma problemu. Snapchat ułatwia również zapisywanie zdjęć w rolce z aparatu lub wspomnieniach do późniejszej edycji i udostępniania.

W tym artykule przedstawię krótki i prosty samouczek, jak edytować zdjęcia i filmy z rolki aparatu do użytku w Snapchacie. Niezależnie od Twoich potrzeb w zakresie zapisywania i edycji zdjęć, Snapchat Ci to zapewni. Oto jak.

Jak dodać zdjęcia z rolki aparatu do Snapchata?

Chcesz udostępnić zdjęcie, które zrobiłeś trzy tygodnie temu na imprezie urodzinowej swojego najlepszego przyjaciela? Na szczęście Snapchat sprawia, że ​​jest to niezwykle łatwe.

Wykonaj te proste czynności, aby uzyskać dostęp do wszystkich zdjęć w rolce aparatu telefonu:

Krok 1

Otwórz Snapchata.

Krok 2

Przejdź do widoku aparatu Snapchat (jeśli jeszcze tam nie jesteś).

Krok 3

Stuknij ikonę „nakładanie się dwóch telefonów” w dolnej środkowej części widoku kamery, aby otworzyć sekcję Wspomnienia w Snapchacie.

Krok 4

Stuknij w Rolka aparatu patka.

Krok 5

Dotknij „Odczyt i zapis”, aby umożliwić Snapchatowi dostęp do rolki aparatu w telefonie.

Krok 6

Dotknij i przytrzymaj zdjęcie, które chcesz udostępnić.

Krok 7

Uzyskiwać 'Edytować' aby dokonać jakichkolwiek zmian w swoim zdjęciu.

Krok 8

Stuknij niebieską strzałkę, aby natychmiast udostępnić zdjęcie, lub użyj funkcji edycji, aby edytować zdjęcie.

Masz to. Teraz wszyscy Twoi obserwatorzy mogą śledzić Twój wieczór lub przyjęcie urodzinowe, które urządziłeś ze znajomymi.

Dodawanie filmów do Snapchata

Kolejną świetną funkcją jest możliwość dodawania filmów, edytowania ich, a następnie przyciągania ich do kogoś innego. Aby to zrobić, postępuj zgodnie z tymi samymi instrukcjami, co powyżej, ale wybierz wideo zamiast zdjęcia. Wtedy możesz:

Przytnij wideo – Używając małego pola w lewym dolnym rogu, chwyć białe owale z trzema pionowymi liniami i przesuń je do przodu lub do tyłu, aby przyciąć wideo.

Dodaj tekst, naklejki itp. – Korzystając z panelu po prawej stronie, dotknij opcji, aby dokonać edycji i dodać zawartość do swojego filmu.

Jak edytować zdjęcia zrobione z rolki aparatu

Jeśli Twoje zdjęcia i filmy nie są jeszcze gotowe do umieszczenia w mediach społecznościowych, Snapchat ułatwia również edycję treści przed udostępnieniem ich znajomym i obserwatorom.

Gdy udostępniasz zdjęcie, które nie zostało pierwotnie zrobione w Snapchacie, nadal masz dostęp do większości funkcji edycji zdjęć. Zauważ, że powiedzieliśmy „większość”. Nie będziesz mógł używać żadnych Geofiltrów ani tagów, ponieważ odnoszą się one bezpośrednio do czasu i miejsca zrobienia zdjęcia — informacji, których Snapchat nie posiada w odniesieniu do zdjęć zrobionych poza aplikacją. Jednak nadal masz dostęp do wszystkich następujących funkcji edycji:

 • Tekst – Dotknij T, aby dodać tekst do zdjęcia. Zmień kolor czcionki za pomocą paska kolorów po prawej stronie. Zmień rozmiar lub styl tekstu, ponownie dotykając T.
 • Rysować – Dotknij ołówkiem, aby narysować na zdjęciu. Zmień kolor ołówka za pomocą paska kolorów po prawej stronie. Gdy skończysz, ponownie dotknij ikony ołówka.
 • Naklejka lub emotikon – Stuknij ikonę naklejki, aby dodać naklejkę lub emotikon do zdjęcia. Pamiętaj, aby spojrzeć na dolny pasek, aby uzyskać więcej opcji naklejek.
 • Wytnij i wklej – Dotknij nożyczek, aby wyciąć i skopiować część zdjęcia. Użyj palca, aby prześledzić sekcję, którą chcesz wyciąć. Ponownie użyj palca, aby przesunąć wyciętą część i umieścić ją.
 • Dodaj motyw – Stuknij pędzel, aby dodać motyw do zdjęcia. Przewiń motywy palcem i dotknij tego, który chcesz. Pamiętaj, że motywy będą miały zastosowanie tylko do oryginalnego zdjęcia.
 • Dołącz adres URL – Dotknij spinacza do papieru, aby dodać adres URL do obrazu.
 • Ustaw limit czasu – Dotknij zegara, aby wybrać, jak długo chcesz, aby przystawka była widoczna dla obserwujących.

Jak zapisać Snapy do późniejszego udostępniania

Jeśli pracujesz w odwrotnej kolejności i zrobiłeś zdjęcie aparatem Snapchat, którego nie chcesz jeszcze udostępniać, zapisz je w rolce z aparatu lub we wspomnieniach, po prostu dotykając ikony zapisywania w lewym dolnym rogu kąt.

Z drugiej strony, jeśli zrobiłeś zdjęcie z rolki aparatu i edytowałeś je w Snapchacie tylko po to, by zdecydować, że chcesz je zapisać na później, wykonaj następujące kroki.

 1. Stuknij ikonę zapisywania w lewym dolnym rogu.
 2. Uzyskiwać Zapisać obraz.

Możesz też wykonać następujące czynności:

 1. Uzyskiwać Gotowe.
 2. Uzyskiwać Zapisz i zamień lub Zapisz jako kopię. Zauważ, że Zapisz i zamień usunie oryginalny obraz z rolki aparatu.

Po raz kolejny jest to dość prosty proces i jest bliski niezawodności.

Jeśli zapiszesz przystawkę w Wspomnieniach, możesz uzyskać do niej dostęp i edytować ją w taki sam sposób, jak otwierasz i edytujesz zdjęcia w rolce z aparatu. Ponieważ jednak te zdjęcia zostały zrobione aparatem Snapchat, mają kilka dodatkowych opcji edycji. Mianowicie możesz dodać geotagi i filtry odpowiednie do czasu i miejsca wykonania snapu.

Końcowe przemyślenia

Snapchat to idealna aplikacja społecznościowa do łatwego udostępniania wszystkich ulubionych zdjęć i filmów znajomym, rodzinie i obserwatorom. Snapchat pozwala nawet udostępniać i edytować zdjęcia i filmy, które robisz poza aplikacją i zapisujesz w rolce aparatu telefonu.

Dzięki łatwym funkcjom zapisywania i dostępu Snapchata, każdy snap nie musi wiązać się z podjęciem decyzji. Nie spiesz się, delektuj się zdjęciami i udostępnij, kiedy będziesz gotowy. W końcu są to Twoje zdjęcia, a Snapchat jest na tyle sprytny, że wie, że im jest to łatwiejsze i im więcej masz opcji, tym dłużej będziesz mógł pozostać.