Jak zakończyć połączenie w Snapchacie

Snapchat różni się nieco od wielu aplikacji, które pozwalają komunikować się z innymi ludźmi. Opierając się na udostępnianiu krótkich filmów, chodzi o to, aby móc pokazać, co robisz w danym momencie. Sztuczka polega na tym, że wszystko, co udostępniasz, zostaje usunięte po kilku sekundach.

Jak zakończyć połączenie w Snapchacie

Mając to na uwadze, Snapchat zwykle nie jest pierwszym wyborem, którego używasz do wykonywania połączeń. Ale dzięki ciągłym ulepszeniom dodawanym do aplikacji, teraz pozwala ona również na wykonywanie połączeń głosowych i wideo.

Jak w przypadku każdego innego połączenia, czasami możesz odebrać, ale tak naprawdę nie możesz rozmawiać. Albo po prostu nie masz na to ochoty. W takim przypadku możesz chcieć natychmiast zakończyć połączenie. Ponadto może pojawić się połączenie przychodzące, które również chcesz odrzucić.

A jeśli nie jesteś do końca pewien, jak to zrobić w Snapchacie, możesz dowiedzieć się wszystkiego o tym w tym artykule.

Zanim przejdziesz dalej, upewnij się, że masz najnowszą wersję aplikacji Snapchat. Można go pobrać z Google Play i Apple App Store, w zależności od używanego urządzenia. Należy pamiętać, że użytkownicy telefonów z systemem Windows nadal nie mają dostępnej aplikacji i nie ma o tym wzmianki w najbliższym czasie.

Kończenie połączenia

Jeśli masz połączenie przychodzące od kogoś i nie możesz od razu odebrać, możesz dotknąć "Ignoruj", aby zakończyć połączenie. Spowoduje to wysłanie wiadomości do dzwoniącego z informacją, że obecnie nie możesz prowadzić rozmowy.

Snapchat

Połączenia głosowe

Podczas rozmowy głosowej z kimś możesz zakończyć rozmowę w dwóch prostych krokach:

  1. Stuknij przycisk „Telefon”
  2. Wyjdź z czatu.

Aby wyjść z czatu, możesz wrócić do listy ostatnich rozmów lub po prostu przełączyć się na inną aplikację na telefonie.

Należy pamiętać, że naciśnięcie przycisku „Telefon” w rzeczywistości nie zakończy połączenia całkowicie. Podczas gdy druga osoba nie będzie Cię słyszeć, Ty nadal będziesz ją słyszeć. Dlatego ważne jest, aby wyjść z czatu, jeśli naprawdę chcesz się rozłączyć.

Oczywiście, jeśli osoba po drugiej stronie połączenia również naciśnie swój przycisk „Telefon”, spowoduje to całkowite zakończenie połączenia.

Rozmowy wideo

Podobnie jak w przypadku połączeń głosowych, aby zakończyć rozmowę wideo, wykonaj następujące kroki:

  1. Dotknij ekranu, aby wyświetlić polecenia rozmowy.
  2. Stuknij przycisk „Wideo” u dołu ekranu.
  3. Wyjdź z czatu.

Wyjście z czatu przebiega tak samo, jak w przypadku połączeń głosowych – wróć do menu, w którym wyświetlane są Twoje ostatnie rozmowy, lub przełącz się do innej aplikacji.

Tak jak poprzednio, dotknięcie przycisku „Wideo” nie zakończy połączenia; nadal będziesz mógł zobaczyć kanał wideo innej osoby. Oczywiście nie będą mogli zobaczyć twojego. Rozmowa zakończy się dopiero po dotknięciu przycisku „Wideo”.

Nawiązywanie połączenia

Jeśli potrzebujesz więcej informacji na temat działania połączeń głosowych i wideo na Snapchacie, szczegółowe instrukcje na ten temat znajdziesz również tutaj.

Gdy jesteś na czacie, czy to z jedną osobą, czy z maksymalnie 32 osobami, możesz zainicjować połączenie głosowe bezpośrednio z okna czatu. Wystarczy dotknąć ikony „Telefon”.

Całkiem fajną funkcją Snapchata jest kontrolowanie sposobu słuchania połączenia głosowego. Jeśli zbliżysz telefon do twarzy, usłyszysz rozmowę w słuchawce telefonu. Jeśli przesuniesz go dalej, połączenie głosowe automatycznie przełączy się na głośniki telefonu.

W przypadku rozmów wideo możesz korzystać z tej funkcji z maksymalnie 15 osobami jednocześnie. Fajnie, że podczas rozmowy możesz również używać soczewek do twarzy. Aby zainicjować połączenie, po prostu przejdź do czatu lub czatu grupowego i naciśnij przycisk „Wideo”.

jak zakończyć połączenie

Podczas rozmowy wideo możesz zminimalizować czat wideo do mniejszego okna. Po prostu przesuń palcem w dół na ekranie. Jeśli chcesz wrócić do pełnego ekranu, po prostu dotknij zminimalizowanego okna wideo.

Przydatna funkcja

Dzięki Snapchatowi najlepiej znanemu z mikrokomunikatów wideo dobrze jest mieć również funkcje połączeń głosowych i wideo. Wspaniale jest również to, że umożliwia połączenia grupowe, pozwalając dzielić się przemyśleniami z przyjaciółmi i rodziną.

Czy korzystasz z funkcji dzwonienia Snapchata? Czy uważasz, że wiedza o tym, jak zakończyć połączenie, jest przydatna? Podziel się swoimi doświadczeniami z aplikacją w sekcji komentarzy poniżej.