Jak wyświetlić listę odtwarzanych utworów w Spotify?

Czy Spotify jest Twoją główną platformą do strumieniowego przesyłania muzyki? Jeśli tak, prawdopodobnie natknąłeś się na kilka świetnych nowych piosenek, które możesz chcieć ponownie usłyszeć. Czy chcesz wiedzieć, jak wyświetlić listę utworów, których słuchałeś w przeszłości?

W tym artykule pokażemy Ci krok po kroku kilka metod przeglądania listy odtwarzanych utworów na komputerze stacjonarnym i urządzeniach mobilnych. Dowiesz się również, jak uzyskać dostęp do swojej kolekcji najchętniej słuchanych utworów w 2020 roku i znaleźć konkretną piosenkę, której słuchałeś w przeszłości.

Jak wyświetlić listę odtwarzanych utworów w Spotify?

Niestety Spotify nie umożliwia przeglądania całej historii słuchania w aplikacji komputerowej. Możesz tylko wyświetlić listę ostatnio odtwarzanych utworów. Jeśli chcesz mieć bardziej rozszerzoną listę odtwarzanych utworów, możesz pobrać plik ze wszystkimi danymi związanymi z Spotify.

Najważniejsze w tym przypadku jest to, że plik ten zawiera listę utworów, które grałeś w ciągu ostatniego roku. Wystarczy, że poprosisz Spotify o przesłanie pliku z tymi danymi.

 1. Przejdź do Spotify i zaloguj się na swoje konto.

 2. Kliknij „Profil” w prawym górnym rogu ekranu.

 3. Kliknij „Konto” w rozszerzonym menu.

 4. Na pasku bocznym po lewej stronie kliknij "Prywatność i ustawienia".

 5. Przewiń w dół do sekcji „Pobierz swoje dane”.

 6. W zakładce „Krok 1” kliknij przycisk „Zapytanie”.

 7. Sprawdź Captcha i kliknij "OK".

 8. Ponownie kliknij „OK”.

 9. Przejdź do swojej skrzynki e-mail.
 10. Otwórz wiadomość, którą właśnie otrzymałeś od Spotify.
 11. Kliknij „Potwierdź”.

Powinieneś zostać przekierowany na stronę Spotify. Tutaj otrzymasz powiadomienie, że w ciągu 30 dni otrzymasz żądane dane. Chociaż niektóre osoby otrzymały ten plik w ciągu 24 godzin, może być konieczne poczekanie dłużej lub nawet pełne 30 dni. Po prostu miej oko na swoją skrzynkę e-mail, ponieważ po przygotowaniu danych do pobrania otrzymasz kolejną wiadomość e-mail od Spotify.

Jak wyświetlić listę odtwarzanych utworów w Spotify na iPhonie?

Na urządzeniach mobilnych możesz wyświetlić listę utworów odtwarzanych w ciągu ostatnich kilku miesięcy. Ta metoda wymaga wykonania dwóch prostych kroków.

 1. Otwórz aplikację Spotify.

 2. Kliknij ikonę zegara obok ikony ustawień.

Zobaczysz teraz listę ostatnio odtwarzanych utworów. Przewiń w dół, aby zobaczyć utwory odtwarzane w ostatnich miesiącach.

Jeśli chcesz mieć bardziej rozszerzoną listę odtwarzanych utworów, musisz wysłać Spotify prośbę o dostarczenie wszystkich danych Spotify. Aby to zrobić ze swojego iPhone'a, możesz użyć Safari (lub dowolnej innej wybranej przeglądarki internetowej).

 1. Otwórz aplikację Safari.

 2. Wpisz „Konto Spotify” w pasku wyszukiwania i dotknij „Idź”.

 3. Stuknij w wynik wyszukiwania „Zaloguj się – Spotify”.

 4. Wprowadź swój adres e-mail i hasło, a następnie dotknij "Zaloguj się".
 5. Stuknij w przycisk „Przegląd konta”.

 6. Dotknij przycisku małej strzałki na karcie „Przegląd konta” u góry ekranu.

 7. W menu rozwijanym dotknij "Ustawienia prywatności".

 8. Przewiń w dół do sekcji „Pobierz swoje dane”.

 9. W zakładce „Krok 1” dotknij „Zapytanie”.

 10. Dotknij "OK".

 11. Przejdź do swojej aplikacji pocztowej.
 12. Otwórz wiadomość, którą właśnie otrzymałeś od Spotify.
 13. Dotknij "Potwierdź".

Teraz wylądujesz na stronie, na której Spotify powiadomi Cię, że otrzymasz swoje dane w ciągu 30 dni. Prawdę mówiąc, prawdopodobnie otrzymasz swoje dane w krótszym czasie. Codziennie sprawdzaj swoją skrzynkę e-mail. Powinieneś otrzymać e-mail z linkiem do Twoich danych.

Jak wyświetlić listę odtwarzanych utworów w Spotify na Androida?

Jeśli jesteś użytkownikiem Androida, możesz również wyświetlić listę utworów, których słuchałeś w ostatnich miesiącach. Metoda dla iPhone'a dotyczy również urządzeń z Androidem.

 1. Otwórz aplikację Spotify.

 2. Kliknij ikonę zegara obok ikony ustawień.

Jeśli jednak chcesz zagłębić się w swoją historię słuchania, musisz poprosić o dane Spotify zawierające listę utworów odtwarzanych w ciągu ostatniego roku. Metoda żądania danych Spotify jest taka sama dla użytkowników iPhone'a i Androida. Ale przejdźmy jeszcze raz przez te kroki.

 1. Otwórz przeglądarkę mobilną.

 2. Wpisz „Konto Spotify” w pasku wyszukiwania i uruchom wyszukiwanie.

 3. Stuknij w wynik wyszukiwania „Zaloguj się – Spotify”.

 4. Wprowadź swój adres e-mail i hasło, a następnie dotknij "Zaloguj się".
 5. Stuknij w przycisk „Przegląd konta”.

 6. Dotknij przycisku małej strzałki na karcie „Przegląd konta” u góry ekranu.

 7. W rozwijanym menu wybierz "Ustawienia prywatności".

 8. Przewiń w dół do sekcji „Pobierz swoje dane”.

 9. W zakładce „Krok 1” dotknij „Zapytanie”.

 10. Dotknij "OK".

 11. Przejdź do swojej aplikacji pocztowej.
 12. Otwórz wiadomość, którą właśnie otrzymałeś od Spotify.
 13. Dotknij "Potwierdź".

Powodzenie! Teraz wystarczy poczekać na wiadomość e-mail ze swoimi danymi i zobaczyć, jakie utwory grałeś w ciągu ostatniego roku.

Jak wyświetlić spakowane Spotify?

Spotify Wrapped to kolejny sposób, w jaki możesz uzyskać dostęp do niedawnej historii słuchania. Twoje 2020 Wrapped daje wgląd w Twoje nawyki słuchania w 2020 roku. Obejmują one Twoje najlepsze utwory, wykonawców, podcasty i nie tylko.

Teraz, jeśli nadal chcesz uzyskać dostęp do swojego 2020 Wrapped, możesz wyświetlić listę odtwarzania tylko z najlepszymi utworami. Aby uzyskać dostęp do tej listy odtwarzania z poziomu przeglądarki internetowej, kliknij ten link.

W aplikacji Spotify możesz również odtwarzać listę odtwarzania „Twoje najlepsze utwory 2020”. Ta funkcja jest dostępna zarówno w aplikacji komputerowej, jak i mobilnej.

 1. Uruchom aplikację Spotify.

 2. W pasku wyszukiwania wpisz „opakowane 2020”.

 3. Zobaczysz playlistę Spotify zatytułowaną „Twoje najlepsze utwory 2020”. Przejdź do tej listy odtwarzania.

Tutaj zobaczysz listę 100 utworów, które najczęściej grałeś w 2020 roku.

Dodatkowe często zadawane pytania

Jak wyświetlić historię odtwarzania w Spotify?

W zależności od urządzenia, z którego korzystasz, w Spotify dostępne są trzy rodzaje historii odtwarzania. Za pomocą urządzenia mobilnego możesz uzyskać dostęp do listy utworów odtwarzanych w ciągu ostatnich 3-4 miesięcy. Ta funkcja jest ograniczona do 50 utworów w aplikacji komputerowej.

Jednak zawsze możesz pobrać dane Spotify z przeglądarki na komputerze lub urządzeniu mobilnym. Po otrzymaniu tych danych możesz wyświetlić listę utworów słuchanych w ciągu ostatniego roku.

Jak wyświetlić listę lubianych utworów w Spotify?

Jeśli szukasz konkretnej piosenki, której słuchałeś nawet ponad rok temu, możesz znaleźć ją w swoich lubianych utworach. Lista Twoich ulubionych utworów pochodzi z momentu, w którym zacząłeś korzystać ze Spotify.

Jeśli słuchałeś piosenki trzy lata temu i polubiłeś ją, znajdziesz ją na liście lubianych piosenek.

Oto jak wyświetlić listę w Spotify na komputer:

1. Uruchom Spotify.

2. W pionowym menu po lewej stronie kliknij „Lubione utwory”.

Notatka: Będziesz mógł zobaczyć dokładną datę, kiedy podobała Ci się piosenka.

W Spotify na urządzenia mobilne użyj tej metody:

1. Otwórz aplikację Spotify.

2. Stuknij w „Twoja biblioteka”.

3. Wybierz „Polubione utwory”.

Notatka: Nie będziesz w stanie zobaczyć daty polubienia utworu na urządzeniach mobilnych.

Czy możesz wyświetlić ostatnio odtwarzane utwory na Spotify?

Tak, Spotify umożliwia przeglądanie ostatnio odtwarzanych utworów. Jednak liczba utworów, które można wyświetlić w sekcji „Ostatnio odtwarzane”, nie jest taka sama w aplikacji komputerowej i mobilnej.

Na swoim Spotify na komputer możesz wyświetlić nie więcej niż 50 ostatnio odtwarzanych utworów. Ponadto zobaczysz tylko utwory odtwarzane w aplikacji komputerowej.

1. Uruchom Spotify.

2. Kliknij przycisk „Kolejka” w prawym dolnym rogu interfejsu.

3. Kliknij zakładkę „Ostatnio odtwarzane”.

Notatka: Za każdym razem, gdy zamkniesz aplikację, utwory z sekcji „Ostatnio odtwarzane” znikną.

Aplikacja Spotify na urządzeniu mobilnym oferuje obszerniejszą listę ostatnio odtwarzanych utworów. Możesz cofnąć się nawet o cztery miesiące i zobaczyć, jakie utwory odtwarzałeś na wszystkich swoich urządzeniach.

1. Otwórz aplikację Spotify.

2. Kliknij ikonę zegara obok ikony ustawień.

Notatka: Oprócz utworów zobaczysz także odtwarzaną listę odtwarzania i albumy.

Co to jest aplikacja Playlist dla Spotify?

Listy odtwarzania to jedna z charakterystycznych funkcji Spotify. Możesz tworzyć własne listy odtwarzania i dodawać utwory w dowolnej kolejności. Ale czasami może to być czasochłonne i wolisz, aby ktoś inny utworzył dla Ciebie playlistę. Wtedy do gry wchodzą aplikacje z listami odtwarzania.

Playlist Miner umożliwia pisanie w terminach, które najlepiej pasują do Twojego nastroju. Możesz wstawić słowa takie jak „smutny”, „szczęśliwy” lub „trening”, a Playlist Miner utworzy listę odtwarzania, która najlepiej pasuje do tych terminów.

Przyzwoitą alternatywą dla Playlist Miner jest Magic Playlist. Ma bardziej przyjazny dla użytkownika interfejs, który pozwala szybciej znaleźć odpowiednią listę odtwarzania.

Jednak wszystkie te aplikacje do list odtwarzania są aplikacjami innych firm. Aby z nich korzystać, musisz dać im dostęp do swoich danych logowania Spotify.

Nie zapominaj, że Spotify ma już mnóstwo utworzonych dla Ciebie list odtwarzania. Na stronie głównej Spotify zobaczysz kilka list odtwarzania, które zostały dla Ciebie wygenerowane przez Spotify. Na przykład możesz odtwarzać „Daily Mix”, różne listy odtwarzania zawierające utwory wykonawców z podobnego gatunku, które lubisz, oraz utwory, których wcześniej nie słyszałeś. Lub, jeśli naprawdę lubisz konkretnego artystę, zobaczysz listę odtwarzania opartą na tym artyście, np. „Foo Fighters Radio”, która zawiera utwory Foo Fighters i artystów podobnych do nich.

Wyświetlanie listy odtwarzanych utworów w Spotify

Spotify nie ułatwia przeglądania historii słuchania. Jasne, możesz wyświetlić ostatnio odtwarzane utwory w zaledwie kilku krokach, ale jedynym sposobem wyświetlenia rozszerzonej listy historii jest żądanie danych zawierających takie informacje. Mimo to będziesz mógł zobaczyć swoją aktywność słuchania tylko z ostatniego roku. Jeśli więc chcesz wiedzieć, czego słuchałeś pięć lat temu, niestety nie możesz tego zrobić.

Mimo to mamy nadzieję, że metody, które wam pokazaliśmy, umożliwiły wam znalezienie utworu, którego szukaliście. Możesz wyświetlić ostatnio odtwarzane utwory lub przesłać do Spotify prośbę o przesłanie danych z listą utworów odtwarzanych w ciągu ostatniego roku. Jeśli masz zwyczaj lubić piosenki w Spotify, możesz znaleźć swoją piosenkę w sekcji „Polubione utwory”.

Jak przeglądałeś listę odtwarzanych utworów w Spotify? Czy użyłeś alternatywnej metody? Daj nam znać w sekcji komentarzy poniżej.