Jak wyświetlić własną historię na Snapchacie?

Historie Snapchata pozwalają opowiedzieć historię swojego dnia, dodając zdjęcia i 10-sekundowe filmy, które są publiczne dla Twoich obserwatorów Snapchata przez 24 godziny, zanim znikną na zawsze. Ta funkcja była tak dobra, że ​​Facebook skopiował pomysł do każdej posiadanej sieci i aplikacji (Facebook, Instagram i WhatsApp).

Niestety, w strategii Snapchata jest dość duża wada: ich aplikacja po prostu nie jest łatwa do nauczenia się lub używania. Przyzwyczajenie się do tego może zająć trochę czasu, a stroma krzywa uczenia się może zniechęcić nowszych użytkowników do platformy. Nawet coś tak prostego, jak przeglądanie własnej historii, może być mylącym bałaganem, jeśli nie jesteś przyzwyczajony do działania platformy.

Na szczęście my tutaj, w TechJunkie, jesteśmy prawie ekspertami od Snapchata, znającymi każdą wskazówkę i sztuczkę w książce Snapchata. Jeśli jesteś ciekawy, jak wyświetlić własną historię na Snapchacie, dobrze trafiłeś. Rzućmy okiem na ten poradnik.

Przeglądanie Twojej historii

Stworzyłeś historię Snapchata, a teraz chcesz ją wyświetlić lub pokazać komuś innemu. W rzeczywistości przeglądanie historii jest dość proste, ale wymaga kilku kroków.

Otwórz aplikację Snapchat na telefonie i dotknij ikony koła w lewym górnym rogu.

Stuknij w swoją historię.

Automatycznie rozpocznie odtwarzanie.

Możesz teraz oglądać swoją historię tyle razy, ile chcesz. Niezależnie od tego, czy po prostu cieszysz się własnymi treściami, pokazujesz je innym, czy też próbujesz sprawdzić, jak udana jest Twoja historia, historie Snapchata mają wiele do zaoferowania.

Kto jeszcze oglądał Twoją historię?

Gdy wczytasz stronę, aby zobaczyć swoją Historię, możesz zauważyć ikonę oka. Dzięki temu dowiesz się, ile wyświetleń (i kto dokładnie obejrzał) Twoją Historię. Nie, nie powie Ci, czy ta sama osoba przeglądała Twoją Historię więcej niż raz. Pokazuje tylko, kto go oglądał.

Wszystko, co musisz zrobić, aby zobaczyć, kto oglądał Twoją Historię, to otworzyć ją i przesunąć palcem w górę od dołu. Pojawi się lista widzów.

Zegar historii Snapchata

Jak być może już wiesz, Twoja historia Snapchata jest dostępna do oglądania tylko przez 24 godziny. Już w 2017 roku Snapchat zaoferował pomocny licznik czasu, który pokazuje, ile czasu pozostało do wygaśnięcia Twojej historii. W 2020 roku ten zegar nie jest dostępny.

Ale jeśli spojrzysz na swoją Historię, nadal możesz zobaczyć, jak długo jest aktywna. Od sekund do godzin otwórz swoją historię i spójrz w lewy górny róg.

Jak wyświetlić wygasłe historie

Teraz możesz się obawiać, że po wygaśnięciu Twojej Historii nie będziesz mógł jej wyświetlić. Na szczęście Snapchat ma funkcję Memories, która zapisuje Twoją historię dla Ciebie (i tylko dla Ciebie), aby móc je później wyświetlić. Oto jak to działa:

Snapchat domyślnie zapisuje Twoje historie (w większości przypadków), więc tak naprawdę nie ma żadnych kroków, które musisz podjąć, aby je zapisać. Możesz uzyskać dostęp do swoich wspomnień z ekranu głównego (ekran nagrywania) w Snapchacie.

Wszystko, co musisz zrobić, to zlokalizować ikonę podwójnej karty po lewej stronie przycisku nagrywania.

Pojawi się nowy ekran, a Twoje stare historie Snapchata pojawią się na górze.

Korzystając z funkcji Memories, możesz ponownie oglądać wygasłe Snapy, wprowadzać zmiany i wysyłać je do kontaktów. Przyjrzyjmy się kilku rzeczom, które możesz zrobić dzięki Snapchat Memories.

Usuń wspomnienia Snapchata

Być może opublikowałeś coś, o czym już naprawdę nie dbasz. Wszystko, co musisz zrobić, to wykonać powyższe kroki, aby zlokalizować Snap, który chcesz usunąć, i dotknąć go.

W prawym górnym rogu dotknij trzech pionowych kropek i kliknij "Usuń Snap". Potwierdź, gdy zostaniesz o to poproszony, a Twoja historia nie będzie już pojawiać się w Twoich wspomnieniach.

Jeśli nie masz pewności, czy chcesz zachować Historię, czy nie, możesz dotknąć opcji dodania jej do specjalnego folderu, do którego potrzebujesz pinezki, aby uzyskać dostęp. Folder „Tylko moje oczy” jest dostępny na tej samej stronie, co Twoje wspomnienia. Wystarczy dotknąć folderu w prawym górnym rogu i wprowadzić swój numer PIN.

Edytuj swoje wspomnienia i opublikuj je ponownie

Jeśli Twoja oryginalna historia nie wzbudziła wystarczającego zaangażowania lub chcesz ją ponownie opublikować, Wspomnienia umożliwiają wprowadzanie zmian i ponowne publikowanie. Wszystko, co musisz zrobić, to kliknąć ikonę podwójnej karty obok przycisku nagrywania i dotknąć Historii, którą chcesz edytować.

Po otwarciu dotknij trzech pionowych kropek w prawym górnym rogu i wybierz „Edytuj”.

Tutaj możesz dodać tekst, przyciąć swoją historię, dodać naklejki i nie tylko. Po zakończeniu edycji po prostu dotknij ikony strzałki w prawym dolnym rogu i ponownie opublikuj swoją Historię lub wyślij ją znajomemu.

Wyłącz automatyczne zapisywanie

Być może nie chcesz, aby każda historia Snap została zapisana w twoich wspomnieniach. Być może chciałbyś wybrać, które z nich chcesz zapisać, a nawet zapisać je w folderze „Tylko moje oczy”.

Na szczęście Snapchat daje ci tę wolność.

Wszystko, co musisz zrobić, to przejść do Ustawień w aplikacji. Możesz uzyskać do tego dostęp, dotykając ikony koła w lewym górnym rogu i dotykając koła zębatego Ustawienia w prawym górnym rogu.

Gdy pojawi się menu, dotknij „Wspomnienia” i włączaj i wyłączaj opcje według własnego uznania.

Zapisz swoją historię Snap

Jak wspomniano powyżej, Snapchat zwykle automatycznie zapisuje Twoją historię w pamięci. Ale jeśli tak się nie stanie, możesz ręcznie zapisać swoją Historię, gdy jest aktywna.

Wszystko, co musisz zrobić, to wrócić do strony swojego profilu i dotknąć swojej historii. Stuknij trzy pionowe kropki w prawym górnym rogu i wybierz „Zapisz”.

Wróć do swoich wspomnień, a pojawi się twoja historia.

Dodawanie do Twojej historii

Większość użytkowników doda przystawki do swoich historii bezpośrednio z interfejsu aparatu, gdy zrobią przystawkę, ale od czasu do czasu zapominasz dodać przystawkę do swojej historii, gdy wyślesz ją innym. Jeśli chcesz to ominąć, możesz dodać przystawkę bezpośrednio do swojej historii po jej uchwyceniu. Aby rozpocząć, przejdź do zakładki Historie w Snapchacie i dotknij środkowej szarej ikony, o której jeszcze nie rozmawialiśmy. Spowoduje to przekierowanie do interfejsu aparatu Snapchat, ale zamiast tradycyjnych ikon u dołu ekranu zobaczysz po prostu strzałkę wstecz w prawym dolnym rogu.

Przechwyć treść, zdjęcie lub wideo, które chcesz dodać do swojej historii, a przejdziesz bezpośrednio do tradycyjnego ekranu edycji w Snapchacie. Różnica jest jednak znacząca — na dole ekranu zauważysz, że „Moja historia” jest już wybrana jako odbiorca twojego przystawki, co oznacza, że ​​gdy tylko klikniesz Wyślij, twój przystawka zostanie dodana do twojej historii . Oznacza to, że nie będziesz mógł dodawać znajomych do swojego przystawki, naciskając strzałkę wysyłania, więc jeśli chcesz dodać osoby, aby otrzymać przystawkę, dotknij wyświetlacza, na którym jest napisane „Dotknij, aby dodać znajomych!” Następnie możesz wysłać snap, który zostanie dodany do Twojej historii i wysłany do wybranych znajomych.

Tworzenie niestandardowej historii

Ostatnią funkcją Stories, którą warto omówić, jest jeden z najnowszych dodatków. Wiosną ubiegłego roku Snapchat dodał do Twojej aplikacji niestandardowe historie, dzięki czemu możesz tworzyć konkretne historie dotyczące wydarzeń, które chcesz udostępnić określonej grupie lub wybranym osobom. Zasadniczo możesz użyć tego, aby upewnić się, że tylko określona grupa ludzi zobaczy Twoją historię. Na przykład, jeśli jesteś na wydarzeniu, które chcesz udostępnić tylko określonym znajomym lub współpracownikom, możesz wybrać określone kontakty z grupy znajomych i ograniczyć pozostałym kontaktom możliwość oglądania tej historii.

Alternatywnie możesz użyć obszaru geofence, aby podzielić się swoją historią z kimkolwiek, niezależnie od tego, czy jesteś z nimi znajomymi, czy nie, o ile znajdują się na twoim ogrodzonym obszarze. Zasadniczo oznacza to, że Twoje historie stają się publiczną atrakcją dla wszystkich uczestników wydarzenia. Na przykład, jeśli jesteś na czyimś przyjęciu urodzinowym lub imprezie z okazji ukończenia szkoły, możesz świętować ze wszystkimi, niezależnie od tego, czy nawiązałeś kontakty z ludźmi wokół ciebie, czy nie. Dzięki temu znajomi znajomych mogą również współtworzyć, dzięki czemu pobliscy sąsiedzi nie publikują losowych historii, chyba że znają kogoś na twoim wydarzeniu.

Aby rozpocząć te niestandardowe historie, przejdź do zakładki Stories w Snapchacie i spójrz na górny fioletowy baner. W prawym górnym rogu ekranu zobaczysz ikonę plusa. Stuknięcie w tę ikonę zaprosi Cię do nazwania swojej historii („Przyjęcie urodzinowe Jenny!”, „Ukończenie szkoły Grega” itp.). Po nazwaniu wydarzenia będziesz mieć możliwość ustawienia parametrów bezpieczeństwa i prywatności wydarzenia. Obejmuje to opcję geofence (domyślnie wyłączoną), która po włączeniu pokaże mapę Twojej lokalizacji wraz z szacunkowym aktualnym adresem (możesz edytować nazwę geofence, która domyślnie odpowiada Twojemu adresowi, w aby ukryć swój adres przed innymi). Obszarów Geofence nie można regulować ani przesuwać — są one wyśrodkowane wokół Twojej bieżącej lokalizacji.

Po podjęciu decyzji, czy chcesz geofence, możesz zdecydować, kto może dodawać i wyświetlać historię. Jeśli chcesz, aby wszyscy uczestnicy wydarzenia mogli dodawać i wyświetlać, ustawienie obu na „Znajomi znajomych” jest najlepszym sposobem na zrobienie tego. Oznacza to, że Twoje kontakty oraz wszystkie kontakty z Twoich kontaktów mogą jednocześnie wnosić wkład i oglądać Twoją historię. Jeśli chcesz zachować nieco większą prywatność, możesz ograniczyć wszystko do kręgu znajomych zarówno w zakresie dodawania, jak i przeglądania historii. Możesz także oglądać dla znajomych znajomych, ustawiając wpłaty tylko dla znajomych, jeśli chcesz mieć szczęśliwy środek między tymi dwoma ustawieniami.

Historia pojawi się jako polecana historia pod Twoją własną historią, ale nad wpisami Twoich znajomych. Aby obejrzeć swoją niestandardową historię, dotknij menu, tak jak w przypadku postów innych osób.