Jak wyświetlić czat Twitch w grze?

Wymarzona konfiguracja większości streamerów Twitcha przy użyciu komputera wymaga posiadania co najmniej dwóch monitorów. Jeden monitor do tworzenia treści, a drugi do czytania komentarzy i interakcji z publicznością.

Jak wyświetlić czat Twitch w grze?

Niestety, niektóre streamery nie są w stanie mieć dwóch monitorów. To sprawia, że ​​oglądanie czatu i interakcja w czasie rzeczywistym jest bardzo niewygodne. Często będziesz musiał czekać pomiędzy meczami, aby poświęcić czatowi uwagę, której tak uporczywie wymaga. Powinieneś wiedzieć, że istnieje znacznie lepszy sposób, który pozwala skutecznie przesyłać strumieniowo na jednym monitorze. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się, jak.

Odpowiedzi na modlitwy

Rzadko, jeśli w ogóle, otrzymujemy rozwiązanie problemu, które wydaje się całkowicie dostosowane do naszych potrzeb. To konkretne rozwiązanie to oprogramowanie i trudno przecenić, jak dobrze działa. Aplikacja nazywa się Restream Chat i będzie Twoją nową ulubioną rzeczą, gdy tylko zaczniesz z niej korzystać.

restream

Restream to wyjątkowa usługa przesyłania strumieniowego, która umożliwia twórcom nadawanie na wielu platformach jednocześnie. Ten sam strumień może być jednocześnie wysyłany do Twitch, YouTube Gaming i Mixer. To główne źródło dochodu firmy, a usługa jest imponująca, jeśli chcesz korzystać z wielu strumieni. W tym artykule mówimy jednak o jego siostrzanym projekcie — Restream Chat. Pożegnaj się ze wszystkimi problemami związanymi z przesyłaniem strumieniowym na jednym monitorze.

Jak to działa

Z pozoru Restream Chat to prosta usługa przekazywania czatu. Łączy wszystkie czaty strumieniowe w jednym oknie czatu, umożliwiając łatwą interakcję. To wszystko dobrze i dobrze, ale jego prawdziwa moc tkwi w opcjach dostosowywania.

Oto krótki przewodnik dotyczący korzystania z aplikacji; konkretnie, jak stworzyć nakładkę czatu do swojej gry. Zacznij od przejścia na stronę Restream Chat i pobrania wersji aplikacji na komputery stacjonarne. Istnieje również wersja oparta na przeglądarce, ale nie ma ona zastosowania do tego konkretnego zastosowania. Po pobraniu utwórz konto Restream.io i uruchom aplikację. Następnie wykonaj poniższe czynności.

  1. Skonfiguruj swoje transmisje w panelu Restream. Możesz uzyskać dostęp do pulpitu nawigacyjnego z czatu Restream, a następnie użyć przycisku „Dodaj kanał”, aby wybrać platformy, z których chcesz korzystać.
  2. Postępuj zgodnie z procedurą na ekranie, aby dodać swój kanał Twitch, a gdy już to zrobisz, powinieneś być w stanie wybrać go w ponownym czacie, korzystając z rozwijanego menu w polu wprowadzania czatu.
  3. Teraz, gdy masz już skonfigurowany czat, przejdź do Ustawień, klikając ikonę koła zębatego w prawym dolnym rogu.

    ustawienia

  4. Tutaj możesz dostosować wygląd swojego okna czatu. Zacznij od zmniejszenia przezroczystości tła, ponieważ sprawi to, że czat będzie minimalnie inwazyjny podczas gry. Możesz iść dalej i obniżyć go do samego końca, aby okno czatu było niewidoczne.

    przezroczysty

  5. Kiedy twoje ustawienia krycia będą gotowe (możesz je później zmienić), sprawdź tryb klikania, aby przypadkowo nie wchodzić w interakcję z czatem w grze. Aby wchodzić w interakcję z oknem, gdy ten tryb jest włączony, należy domyślnie przytrzymać klawisz Ctrl. Możesz go zmienić na dowolny inny klucz.
  6. Zaznacz również opcję „Zawsze na wierzchu”, aby okno czatu stało się nakładką na wszystko, co robisz.

To tyle, jeśli chodzi o konfigurację aplikacji, teraz jest jeszcze jedna rzecz, którą musisz zrobić w ustawieniach gry. Po uruchomieniu gry przejdź do ustawień wyświetlania i poszukaj opcji o nazwie Fullscreen Borderless Window lub jakiejś kombinacji tych terminów. Nie zobaczysz żadnego wpływu na wydajność gry, ale musisz to zrobić, aby wyświetlić okno czatu nad grą.

bez granic

Zaawansowane porady i wskazówki

W tym momencie powinieneś zobaczyć swój kanał czatu w grze. Znajdź ładne miejsce na ekranie, w którym możesz od czasu do czasu przeglądać czat bez wpływu na jakość rozgrywki.

W opcjach Restream Chat są jeszcze dwa ustawienia wyglądu, o których warto wspomnieć. Pierwszym z nich jest Pokaż licznik widzów — pokazuje, ilu widzów ma na pierwszy rzut oka Twój strumień. Przyzwyczaj się do zauważania wahań liczby widzów w czasie rzeczywistym, pomoże Ci to tworzyć lepsze treści i wybrać odpowiednie godziny transmisji strumieniowej, aby zoptymalizować oglądalność.

Inną funkcją jest przezroczystość wiadomości, która reguluje widoczność wiadomości na czacie. Mylące wiadomości na czacie z tekstem w grze mogą prowadzić do naprawdę komicznych rezultatów i powinieneś starać się tego unikać. Ta opcja sprawia, że ​​czat jest jeszcze mniej inwazyjny. Używaj go rozsądnie, aby osiągnąć szczęśliwy środek, jakim jest możliwość oglądania czatu, ale nie rozpraszanie się nim.

Często Zadawane Pytania

Czy mogę podłączyć zewnętrzny monitor do laptopa?

Absolutnie! Jeśli z jakiegoś powodu szukasz lepszego rozwiązania niż to, o którym wspomnieliśmy powyżej, możesz faktycznie podłączyć wiele monitorów do laptopa do gier (zakładając, że masz taki). Właściwie mamy artykuł, który wyjaśnia, jak podłączyć wiele monitorów do różnych laptopów.

Będziesz potrzebować odpowiednich kabli i prawdopodobnie będziesz musiał przejść przez Preferencje wyświetlania na komputerze PC lub Mac, aby działał poprawnie.

Czy mogę używać telewizora jako dodatkowego monitora?

Tak, jest to możliwe w zależności od modelu i posiadanych portów. Telewizory mogą być bardzo przydatne ze względu na ich większy rozmiar lub szczyptę. Zakładając, że masz kabel HDMI i porty HDMI, połączenie tych dwóch może być stosunkowo proste.

Jeśli z jakiegoś powodu nie podoba ci się powyższa metoda nakładki, jest to inny sposób na zobaczenie czatu Twitcha podczas przesyłania strumieniowego lub grania w grę.

Musisz nakarmić bestię

Rozwijanie i utrzymywanie relacji z odbiorcami za pośrednictwem czatu jest kluczem do sukcesu jako streamer. To szybki świat memów, emotikonów i okazjonalnych dramatów, ale ta bestia jest także twoim najlepszym przyjacielem.

Restream Chat to najlepsza i najbardziej elegancka opcja do śledzenia czatu na jednym monitorze. Jest to usługa bezpłatna i łatwa w konfiguracji, tak więc nie wystarczy zaprojektować własnej nakładki.

Co najbardziej lubisz w czacie Twitch? Czy wolisz mieć bardzo aktywny czat i czy to utrudnia ci skupienie się na grze? Daj nam znać, co myślisz w komentarzach.