Jak wyświetlić wszystkie swoje subskrypcje Roku

Gdy usługa przesyłania strumieniowego, taka jak Roku, jest Twoim głównym źródłem treści telewizyjnych, nie jest łatwo śledzić, ile pieniędzy wydajesz na subskrypcje kanałów.

Jak wyświetlić wszystkie swoje subskrypcje Roku

Nadchodzi czas, kiedy trzeba zarządzać swoimi subskrypcjami, a może nawet anulować niektóre, aby zrobić miejsce dla nowych kanałów. Dzięki kontu Roku możesz wyświetlić wszystkie swoje subskrypcje w jednym miejscu – ale jest pewien haczyk.

W tym artykule wyjaśnimy, jak przeglądać i zarządzać wszystkimi subskrypcjami Roku (i co zrobić, jeśli nie widzisz poszczególnych subskrypcji na liście).

Przeglądaj swoje subskrypcje Roku i zarządzaj nimi online

Najwygodniejszym sposobem sprawdzenia wszystkich subskrypcji Roku jest strona internetowa konta Roku. Tutaj możesz zobaczyć kanały, które subskrybujesz, datę odnowienia subskrypcji i warunki usługi dla każdego kanału.

Oto, co powinieneś zrobić:

 1. Otwórz przeglądarkę internetową.
 2. Przejdź do konta Roku
 3. Wprowadź swoje dane uwierzytelniające i zaloguj się do konta.
 4. Wybierz „Zarządzaj swoimi subskrypcjami” na następnej stronie.

  zarządzanie subskrypcjami

Witryna przeniesie Cię do strony „subskrypcje”. Tutaj zobaczysz listę wszystkich subskrypcji, które wykonałeś i rozliczałeś na swoim koncie Roku. Ponadto możesz zobaczyć subskrypcje premium wymienione w wciętej sekcji „Kanał Roku”.

subskrypcje

Po prawej stronie każdej subskrypcji znajdują się trzy różne opcje — wypisanie się, odnowienie i ponowna subskrypcja. Jeśli zdecydujesz się zrezygnować z subskrypcji, utracisz dostęp do kanału po zakończeniu okresu subskrypcji. Opcja odnowienia jest dostępna tylko w przypadku subskrypcji stron trzecich, a ponowna subskrypcja dotyczy subskrypcji premium w sekcji „Kanał Roku”.

Przeglądaj swoje subskrypcje Roku i zarządzaj nimi za pomocą urządzenia Roku

Innym sposobem sprawdzania subskrypcji i zarządzania nimi jest bezpośrednio z urządzenia Roku. Wykonaj następujące czynności:

 1. Naciśnij klawisz „Home” na pilocie, aby uzyskać dostęp do ekranu głównego.
 2. Poruszaj się po liście kanałów za pomocą przycisków strzałek na pilocie.
 3. Zaznacz kanał, którym chcesz zarządzać.
 4. Naciśnij klawisz „Gwiazdka”.

  Możesz też przejść do sklepu z kanałami i wybrać „Kanały strumieniowe”. Wyszukaj konkretny kanał lub przeglądaj według gatunku lub kategorii i naciśnij przycisk OK.

 5. Wybierz „Zarządzaj subskrypcją” z menu rozwijanego. W tym menu możesz sprawdzić datę odnowienia i zarządzać subskrypcją.
 6. Wybierz „Anuluj subskrypcję”, jeśli chcesz anulować subskrypcję. W przeciwnym razie możesz po prostu zobaczyć warunki tej subskrypcji i wrócić do listy kanałów.

Główną wadą tej metody jest to, że nie widzisz wyraźnie wszystkich kanałów, które subskrybujesz, w jednym miejscu. Musisz wcześniej wiedzieć o swoich subskrypcjach, ponieważ będą one wymienione wśród niesubskrybowanych kanałów na Twojej liście kanałów.

Aby upewnić się, że subskrybujesz określony kanał, musisz ręcznie przejść przez każdy kanał i sprawdzić, czy dostępna jest opcja „zarządzaj subskrypcjami” (i wypisz się).

Nie widzisz niektórych subskrypcji?

Zarówno strona internetowa Roku, jak i urządzenie do przesyłania strumieniowego nie pozwolą Ci zarządzać subskrypcjami, które nie są rozliczane na Twoim koncie Roku. Oznacza to, że kiedy subskrybujesz określony kanał, musisz wybrać swoje konto Roku jako metodę płatności.

Dlatego też, jeśli kupiłeś subskrypcję inną metodą, istnieje duże prawdopodobieństwo, że nie zobaczysz jej na liście „subskrypcje”.

Na przykład, jeśli subskrybujesz bezpośrednio z usługi tego konkretnego kanału (lub w jakikolwiek inny sposób poza sklepem z kanałami Roku), nie będziesz w stanie zarządzać subskrypcją za pomocą swojego konta Roku. W takim przypadku musisz przejść bezpośrednio do usługi kanału i stamtąd zarządzać subskrypcją.

Rzeczy, które powinieneś wiedzieć, zanim zasubskrybujesz konto Roku

Subskrypcja kanałów za pomocą konta Roku umożliwia organizowanie wszystkich subskrypcji w jednym miejscu. Możesz używać urządzenia do przesyłania strumieniowego, aby oglądać wszystkie swoje ulubione filmy i programy telewizyjne z różnych usług przesyłania strumieniowego, takich jak Hulu, Netflix i wielu innych.

Oprócz prostoty, zyskujesz również dodatkowe korzyści, takie jak bezpłatne wersje próbne, przeglądanie treści niektórych kanałów przed podjęciem decyzji o subskrypcji oraz łatwy proces subskrypcji, a wszystko to rozliczane za pomocą jednej usługi.

Jest jednak kilka rzeczy, o których należy pamiętać podczas subskrypcji za pomocą konta Roku:

 1. Jeśli zdecydujesz się na bezpłatną wersję próbną kanału premium, automatycznie połączysz tę subskrypcję z informacjami o płatnościach na koncie Roku. Jeśli nie anulujesz ręcznie subskrypcji przed końcem bezpłatnego okresu próbnego, zmieni się ona w regularną subskrypcję i obciąży Cię za kolejny miesiąc.
 2. Wszystkie subskrypcje odnawiają się automatycznie po upływie wyznaczonego okresu. Wszystkie są opłacone z góry i nie ma zwrotu pieniędzy, więc jeśli nie anulujesz ich na czas, będziesz musiał zapłacić za jeszcze jeden pełny miesiąc.
 3. Jeśli anulujesz subskrypcję w połowie okresu rozliczeniowego, nadal będziesz mógł oglądać kanał do czasu wygaśnięcia pierwszej subskrypcji. Jeśli nie chcesz już oglądać kanału, możesz po prostu usunąć go z listy kanałów.

Wszystkie subskrypcje w jednym miejscu

Przy tak wielu dostępnych kanałach łatwo stracić kontrolę nad kanałami, które subskrybujesz, ich datami ważności i metodami płatności.

Jak widać, najlepszym sposobem na przechowywanie wszystkich subskrypcji Roku w jednym miejscu jest ich zakup za pośrednictwem konta Roku. W ten sposób możesz łatwo śledzić daty zakończenia subskrypcji, odnawiać je lub anulować łatwo i w jednym miejscu.

Zanim jednak zdecydujesz się na subskrypcję wszystkich dostępnych kanałów premium, powinieneś zapoznać się z pewnymi warunkami, takimi jak te w poprzedniej sekcji.

Jak zarządzasz swoimi subskrypcjami? Czy używasz swojego konta Roku jako podstawowej metody płatności? Podziel się swoimi doświadczeniami w sekcji komentarzy poniżej.