Jak korzystać z serwerów VNC na Androidzie

Czy wiesz, że możesz sterować komputerem za pomocą smartfona z Androidem? O to właśnie chodzi w Virtual Network Computing (VNC). Możesz myśleć o tym jako o alternatywie dla myszy lub gładzika.

Jak korzystać z serwerów VNC na Androidzie

Istnieje wiele darmowych i płatnych aplikacji, które pomogą Ci osiągnąć ten cel, ale które z nich są najlepsze? Czytaj dalej, aby się dowiedzieć.

Wprowadzenie do VNC

VNC to przede wszystkim sposób na zdalne sterowanie komputerem z innego komputera na tym samym serwerze. Osiąga się to za pomocą protokołu „zdalnego bufora ramki” (protokół RFB). Jest to na przykład to, co robi program TeamViewer. Jest to bardzo popularny sposób łączenia komputerów w domu i pracy, ponieważ umożliwia dostęp do obu tych urządzeń, gdziekolwiek jesteś.

Korzystanie z serwerów VNC pozwala sterować komputerem ze smartfona. Istnieją również programy do sterowania smartfonem z komputera.

Najlepsze aplikacje serwerowe VNC na Androida

Przeglądarka VNC

VNC Viewer to produkt firmy RealVNC, która jest liderem w dziedzinie oprogramowania do zdalnego dostępu. Dlatego nie dziwi fakt, że ich aplikacja działa dobrze i otrzymuje regularne aktualizacje. Dzięki tej aplikacji możesz sterować komputerem z systemem Windows, Mac lub Linux, gdziekolwiek się znajduje.

Wspaniałe w tej aplikacji jest to, że możesz sterować zarówno myszą, jak i klawiaturą za pomocą smartfona. Twój smartfon może również stać się gładzikiem, aby zwiększyć dokładność.

Ta aplikacja jest bardzo łatwa w użyciu, ponieważ wystarczy zainstalować ją na telefonie z Androidem i zainstalować odpowiednik komputera, VNC Server, na komputerze, który chcesz kontrolować. Fakt, że jest darmowy, to kolejna znacząca zaleta.

Przeglądarka VNC dla Androida

Kolejna bezpłatna aplikacja, ta przeglądarka VNC o otwartym kodzie źródłowym, umożliwia konfigurowanie elementów sterujących w dowolny sposób. Oznacza to, że możesz wybrać, w jaki sposób Twoje działania telefonu wpływają na te na komputerze, co zapewnia dużą elastyczność. W tej aplikacji możesz także używać telefonu jako klawiatury.

Przeglądarka VNC

Inne zalety korzystania z tej aplikacji to fakt, że nie trzeba jej instalować na karcie SD, umożliwia importowanie i eksportowanie ustawień oraz może łączyć się z innymi serwerami VNC (takimi jak RealVNC i TightVNC).

Szybkie wsparcie TeamViewer

Twórcy słynnego programu TeamViewer przedstawiają aplikację, która pozwala sterować telefonem z Androidem z komputera, a nawet z innego smartfona. Jak sama nazwa wskazuje, ta aplikacja służy przede wszystkim uzyskaniu pomocy od osoby doświadczonej w naprawach urządzeń.

Nie jest to zbyt trudne w użyciu, ponieważ wystarczy zainstalować tę aplikację na telefonie komórkowym, podczas gdy druga osoba musi zainstalować zwykły program komputerowy TeamViewer. Funkcje aplikacji obejmują czat, opcję przesyłania plików oraz listę procesów, która pozwala na zatrzymanie procesów.

TeamViewer do zdalnego sterowania

Jest to aplikacja, której możesz użyć, jeśli chcesz zdalnie sterować innym telefonem z Androidem. Jest to odpowiednik aplikacji TeamViewer Quick Support, która ma podobne funkcje. Jeśli chcesz pomóc innej osobie, jest to aplikacja, którą musisz zainstalować podczas instalowania aplikacji QuickSupport.

Zdalne tętnienie

Jeśli szybkość jest tym, czego szukasz w aplikacji serwera VNC, wypróbuj tę, ponieważ łączy się bezpośrednio z maszyną, bez korzystania z dodatkowych serwerów lub usług innych firm. Możliwe są bezpośrednie połączenia przez Internet, ale mogą wymagać dodatkowych poprawek. Niektóre funkcje są tutaj dość skomplikowane, więc ta aplikacja jest przeznaczona dla użytkowników, którzy mają przynajmniej trochę wcześniejszego doświadczenia z serwerami VNC.

Zdalne tętnienie

Jeśli zrozumiesz te podstawy, interfejs będzie łatwy w nawigacji. Warto również zauważyć, że twórcy TightVNC stworzyli tę aplikację. Pamiętaj jednak, że ten nie jest darmowy.

Serwery Ultimate Pro

Ta aplikacja również nie jest darmowa, ale z nawiązką rekompensuje jej skromny koszt 10 USD. VNC to tylko jeden z serwerów, których możesz tutaj użyć. Ta aplikacja umożliwia korzystanie z około 60 serwerów.

Jednak pomimo tego i wszystkich narzędzi sieciowych, jakie przynosi, jej twórcy ostrzegają, że aplikacja nie działa na wielu urządzeniach, możesz użyć tylko jednego adresu e-mail i może być wymagany root telefonu. Mimo to, jeśli serwer VNC nie jest jedynym serwerem, z którego chcesz korzystać, sprawdź, czy ta aplikacja działa na Twoim telefonie i rozważ jej zakup.

Tworzenie dobrych połączeń

Serwery VNC są z pewnością rosnącym trendem i znacznie ułatwiają życie. Mając to na uwadze, zacznij od ustalenia, która funkcja jest dla Ciebie najważniejsza i pamiętaj o tym, wybierając aplikację na Androida dla serwera VNC.

Dlaczego planujesz korzystać z serwera VNC? Która aplikacja najbardziej Ci się podobała? Czy w Twoim przypadku zadziałało poprawnie? Podziel się swoimi doświadczeniami z nami i innymi nowymi użytkownikami serwera VNC w komentarzach poniżej.