Jak włączyć lub wyłączyć napisy w telewizorach Vizio?

Podpisy kodowane lub napisy są bardzo przydatne. Mogą pomóc osobom z wadami słuchu lub osobom, które nie rozumieją w pełni języka. Możesz nawet używać napisów, aby pomóc w nauce nowego języka.

Jak włączyć lub wyłączyć napisy w telewizorach Vizio?

Napisy kodowane w telewizorach Vizio można włączać i wyłączać bardzo łatwo. Czytaj dalej i dowiedz się, jak to zrobić. Dowiedz się również, jak dostosować podpisy kodowane do swoich upodobań. Jeśli używasz podpisów cyfrowych, możesz je zmieniać i dostosowywać.

Może to być szczególnie przydatne dla osób, które potrzebują napisów o większym rozmiarze dla lepszej widoczności.

Jak działają napisy w telewizorach Vizio

Możesz używać podpisów kodowanych lub napisów na swoim telewizorze Vizio, kiedy tylko chcesz. Można je łatwo włączyć lub wyłączyć w zależności od preferencji. Ja na przykład zawsze używam napisów zamkniętych, ponieważ pomaga mi to śledzić cały dialog.

Nawet jeśli doskonale rozumiesz angielski, niektóre postacie w programach i filmach mają grube akcenty lub są po prostu trudne do zrozumienia. Z tych powodów rozsądne wydaje się pozostawienie CC, ale niektórzy ludzie uważają napisy za rozpraszające, co również jest słusznym punktem.

W każdym razie, oto jak możesz włączyć lub wyłączyć napisy w swoim Vizio TV:

Użyj pilota

Jeśli nadal masz oryginalny pilot do telewizora Vizio, zauważysz, że ma przycisk napisów kodowanych. Aby wyłączyć napisy w telewizorze Vizio, po prostu naciśnij ten przycisk, a powinny się automatycznie włączyć lub wyłączyć w zależności od aktualnego statusu CC.

Pamiętaj, że umiejscowienie przycisku CC różni się w zależności od używanego pilota. Jeśli używasz pilota uniwersalnego, możesz w ogóle nie mieć tego przycisku.

Wyłącz napisy w ustawieniach

Jeśli z jakiegoś powodu masz problem z wyłączeniem napisów, spróbuj przejrzeć ustawienia. Niektóre z tych instrukcji mogą się różnić w zależności od modelu, ale powinieneś być w stanie dość łatwo je wykonać.

Włącz telewizor Vizio.

Vizio

Stuknij przycisk Menu na pilocie.

Przycisk może się różnić w zależności od modelu telewizora, ale powinien być łatwy do wykrycia.

Stuknij w Ustawienia HDTV.

Stuknij w opcję Napisy kodowane lub CC.

Wybierz cyfrowe lub analogowe napisy kodowane. Włącz lub wyłącz napisy w zależności od osobistych preferencji.

Porozmawiajmy o cyfrowym CC

Porzucone dawno temu, napisy zamknięte Analog to już przeszłość. Większość nowoczesnych firm telewizyjnych obsługuje tylko napisy cyfrowe. Jednak napisy analogowe mogą nadal mieć swoje zastosowania. Są one jednak przydatne tylko wtedy, gdy korzystasz ze zwykłego programu telewizyjnego, powszechnie znanego jako „bezprzewodowe”. Są to bezpłatne kanały, które Twój telewizor odbiera przez antenę, nie płacisz za nie ani grosza.

Digital CC jest o wiele ciekawszy, ponieważ pozwala dowolnie zmieniać i dostosowywać napisy. Wejdź ponownie do menu napisów na swoim Vizio TV:

 1. Włącz telewizor.
 2. Naciśnij przycisk V lub VIA (Vizio Internet Apps) na pilocie.
 3. Wybierz Ustawienia HDTV.
 4. Stuknij w opcję Napisy kodowane.
 5. Wybierz Cyfrowe napisy kodowane.
 6. Teraz możesz dostosować wszystkie ustawienia napisów do swoich preferencji. W zależności od modelu telewizora może być konieczne wybranie z menu opcji Napisy niestandardowe.
 7. Następnie możesz zwiększyć lub zmniejszyć rozmiar tekstu, kolor itp.

Napisy cyfrowe są zdecydowanie lepsze, ponieważ dają wiele możliwości wyboru. Możesz zmienić te ustawienia z powrotem na domyślne, jeśli nie podobają Ci się zmiany.

Czy istnieje sposób na całkowite wyłączenie CC?

Cieszymy się, że zapytałeś, ponieważ jest sposób. Oto jak wyłączyć napisy kodowane w telewizorze Vizio:

 1. Włącz telewizor.
 2. Naciśnij przycisk V.
 3. Wybierz Ustawienia i potwierdź przyciskiem OK.
 4. Wybierz CC i potwierdź.
 5. Włącz lub wyłącz podpisy, w zależności od swoich preferencji.
 6. Zapisz zmiany, naciskając Wyjdź na pilocie.

To było naprawdę łatwe, prawda? W niektórych sytuacjach napisy kodowane bardzo rozpraszają uwagę i powodują więcej szkody niż pożytku. Jeśli jesteś perfekcjonistą, złe napisy mogą cię denerwować. Nie musisz tego znosić, po prostu je wyłącz i oglądaj dalej swój program lub film.

Wykonaj te same kroki, aby przywrócić napisy po zakończeniu oglądania, aby nie zapomnieć, że je wyłączyłeś. Oczywiście możesz je wyłączyć na stałe, jeśli chcesz.

Jak włączyć lub wyłączyć napisy kodowane?

Co robić, gdy CC pozostaje włączone?

Napisy kodowane to obecnie tak ważna funkcja, że ​​prawie każde używane urządzenie ma opcję ich włączenia. Jeśli wyłączyłeś napisy w swoim Vizio, ale nadal pozostają, prawdopodobnie wyświetla je podłączone urządzenie.

Otwórz Ustawienia na podłączonym urządzeniu, którego używasz do strumieniowego przesyłania treści i sprawdź, czy napisy są wyłączone. Jeśli są włączone, to jest powód, dla którego wyłączenie ich za pomocą ustawień Vizio nie zadziałało.

Czy CC jest włączony czy wyłączony?

Napisy kodowane są ratunkiem w niektórych sytuacjach, w innych są bezużyteczne. Jeśli oglądasz zagraniczny film, są bardzo pomocne. I tak jak powiedzieliśmy, możesz ich nawet użyć, aby rozpocząć naukę języka lub na przykład odświeżyć swój hiszpański lub francuski.

Czy kiedykolwiek zauważyłeś napisy, które były tak złe, że musiałeś je wyłączyć? Jak podobają Ci się napisy, większe czy mniejsze? Czy rozpraszają cię? Daj nam znać w sekcji komentarzy poniżej.