Poczta głosowa nie zostanie usunięta na iPhonie — oto, co należy zrobić

Czy stwierdzasz, że nie możesz usunąć wiadomości głosowych na swoim iPhonie? Czy poczta głosowa w ogóle nie jest odtwarzana? Czy próbowałeś usunąć pocztę głosową, ale wciąż wracała? Czy Twój iPhone jest po prostu bólem szyi, jeśli chodzi o pocztę głosową? Dzisiejszy samouczek pokaże Ci, jak rozwiązać wszystkie te problemy i być może więcej, aby poczta głosowa iPhone'a działała poprawnie.

Poczta głosowa nie zostanie usunięta na iPhonie — oto, co należy zrobić

Problemy z pocztą głosową są najwyraźniej powszechne w całej gamie iPhone'ów. Widziałem je od starszego iPhone'a 5 aż do iPhone'a XR. Czasami przyczyną problemu nie jest sam telefon, ale sieć. Czasami jest to telefon i kilka prostych sztuczek może przywrócić działanie poczty głosowej.

Naprawianie tego rodzaju problemów to proces eliminacji. Nie ma jednego rozwiązania dla wszystkich problemów z pocztą głosową, więc próba i błędy są tematem dnia: wypróbuj jedno z poniższych rozwiązań, a następnie przetestuj ponownie. Jeśli to działa, to świetnie. Jeśli tak się nie stanie, przejdź do następnego możliwego rozwiązania.

Wszystkie wymienione tutaj poprawki działały dla niektórych użytkowników iPhone'a, więc są wypróbowanymi i prawdziwymi rozwiązaniami, nawet jeśli nie ma gwarancji, które z nich faktycznie będą dla Ciebie działać.

Co zrobić, jeśli Twoja poczta głosowa nie będzie odtwarzana na Twoim iPhonie

Wiadomości głosowe są nagrywane w sieci jako pliki audio i pobierane na telefon. Następnie są odtwarzane w zwykły sposób, tylko przez aplikację na telefon, a nie przez aplikację muzyczną. Wszelkie wiadomości głosowe, które posiadasz, są widoczne w aplikacji Poczta głosowa i powinny być możliwe do odtworzenia po naciśnięciu ikony odtwarzania. Jednak to nie zawsze działa. Oto kilka poprawek, które możesz wypróbować.

Skonfiguruj wizualną pocztę głosową, jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś

Zacznijmy od najbardziej oczywistego. Czy skonfigurowałeś wizualną pocztę głosową na swoim iPhonie?

 1. Wybierz aplikację Telefon i wybierz Poczta głosowa.
 2. Jeśli zobaczysz komunikat, który mówi Skonfiguruj teraz w dolnym rogu ekranu poczty głosowej, nie zostało to skonfigurowane.
 3. Uzyskiwać Skonfiguruj teraz i podążaj za kreatorem. Aby to działało, musisz ustawić powitanie i hasło.

Sprawdź siłę sygnału

Jednym z problemów, które widziałem z pierwszej ręki, jest to, że iPhone otrzymuje powiadomienie o poczcie głosowej, ale nie samą pocztę głosową. W idealnym świecie iPhone powiedziałby ci, że plik nie jest dostępny, ale wydaje się, że nie robi tego w świecie, w którym żyjemy.

Okazało się, że siła sieci jest wystarczająca do dostarczenia nieodebranego połączenia i powiadomienia. Nie wystarczyło jednak pobrać pliku audio do odtworzenia.

W pierwszej kolejności sprawdź, czy w prawym górnym rogu ekranu telefonu widać więcej niż dwa paski.

Zresetuj aplikację telefonu

Widziałem też, że ta metoda naprawia wiadomości głosowe, które nie odtwarzają się i nie usuwają. Szybki reset aplikacji głosowej czyni cuda i zajmuje dwie sekundy.

 1. Dwukrotnie naciśnij przycisk Home, aby uzyskać dostęp do przełącznika aplikacji.
 2. Przesuń w górę aplikację Telefon, aby ją zamknąć.
 3. Zamknij przełącznik aplikacji i ponownie wybierz aplikację Telefon.

Co zrobić, jeśli Twoja poczta głosowa nie zostanie usunięta na Twoim iPhonie

Nieusuwanie poczty głosowej to kolejny powszechny problem z użytkownikami iPhone'a. Ponownie, nie jest jasne, co powoduje ten problem, ale znamy kilka różnych metod, aby go potencjalnie naprawić. Jeśli nie możesz usunąć poczty głosowej na iPhonie, wypróbuj te rozwiązania.

Użyj trybu samolotowego

Najczęstszym rozwiązaniem tego problemu jest przełączenie telefonu w tryb samolotowy i ponowne wyłączenie. Tryb samolotowy wyłącza wszystkie sygnały komórkowe, Bluetooth i Wi-Fi.

Włączenie trybu samolotowego, a następnie ponowne jego włączenie, zadziałało w przypadku kilku osób, które zapytałem o problemy z pocztą głosową, więc warto spróbować.

Jeśli sam tryb samolotowy nie działa, wyłącz Wi-Fi lub 4G, a następnie spróbuj ponownie. To też może działać.

Usuń pocztę głosową z sieci

Jeśli metoda trybu samolotowego nie działa, upewnij się, że poczta głosowa została usunięta z Twojej sieci.

 1. Wybierz numer poczty głosowej (różni się w zależności od usługodawcy) i wprowadź kod PIN poczty głosowej.
 2. Wybierz wiadomości głosowe i usuń je.
 3. Zakończ połączenie, a następnie wybierz ponownie. Powinien powiedzieć, że nie masz wiadomości głosowych.

Wyczyść usunięte wiadomości poczty głosowej

iOS (system operacyjny iPhone'a) korzysta z systemu podobnego do Kosza na komputerze Mac, w tym przypadku usunięcie poczty głosowej spowoduje jej usunięcie z widoku, ale niekoniecznie całkowite usunięcie pliku. Jeśli Twój iPhone nadal pobiera ten plik, będzie wyświetlany jako niemożliwy do usunięcia.

 1. Otwórz aplikację Telefon i wybierz Poczta głosowa.
 2. Wybierać Usunięte wiadomości.
 3. Wybierać Usunięto na górze strony.
 4. Wybierać Wyczyść wszystko.

Spowoduje to trwałe usunięcie wiadomości głosowych z telefonu, więc powinno przestać Cię powiadamiać.

Uruchom ponownie lub zresetuj telefon

Jeśli wszystkie te kroki nie powiodą się, może być konieczne ponowne uruchomienie. Jeśli wypróbowałeś tryb samolotowy, usunąłeś wiadomość głosową i wyczyściłeś stare wiadomości, jest to następne zadanie. Wypróbuj proste ponowne uruchomienie, aby zobaczyć, jak to działa.

Jeśli to nie zadziała, być może będziesz musiał albo żyć z powiadomieniem poczty głosowej, które po prostu tam siedzisz, albo możesz spróbować pełnego zresetowania iPhone'a. Jest to ostatni krok, ale może rozwiązać większość problemów z iOS, więc może warto spróbować. Pamiętaj tylko, aby wykonać kopię zapasową telefonu, jeśli zdecydujesz się spróbować.

Jeśli zdecydujesz się zresetować iPhone'a, oto kilka przydatnych artykułów TechJunkie:

Jak przywrócić ustawienia fabryczne iPhone'a X

Jak mocno zresetować iPhone'a 7 i iPhone'a 7 Plus?

Jak przywrócić ustawienia fabryczne Apple iPhone Xs, iPhone Xs Max i iPhone Xr

Jeśli uznasz ten artykuł za przydatny, pomocne mogą być inne artykuły TechJunkie, w tym Jak nagrać ekran iPhone'a i Chrome zajmując dużo miejsca iPhone'a – jak to naprawić.

Czy masz jakieś wskazówki lub porady dotyczące rozwiązywania problemów z pocztą głosową na iPhonie? Jeśli tak, zostaw nam komentarz poniżej!