Jak sprawdzić, czy masz aktywną sieć VPN na swoim Amazon Fire Stick?

Firestick firmy Amazon jest jednym z najpopularniejszych urządzeń do przesyłania strumieniowego. Jest w stanie przesyłać strumieniowo wiele różnych sieci, a także obsługuje sterowanie głosowe, co oznacza, że ​​możesz go sparować z Alexą.

Jak sprawdzić, czy masz aktywną sieć VPN na swoim Amazon Fire Stick?

Jednak fakt, że Firesticks są bardzo wygodne, nie oznacza, że ​​nie będziesz musiał korzystać z VPN (Virtual Private Network) dla niektórych usług przesyłania strumieniowego. W zależności od potrzeb, wybór odpowiedniej usługi VPN może znacznie pomóc w bezpiecznym przesyłaniu strumieniowym.

Pierwsza generacja

Oto niefortunne zastrzeżenie na początek: jeśli przesyłasz strumieniowo za pomocą urządzenia Firestick pierwszej generacji, możesz zapomnieć o VPN. Te urządzenia po prostu nie obsługują usług VPN.

Oferta limitowana: 3 miesiące ZA DARMO! Zdobądź ExpressVPN. Bezpieczny i przyjazny dla przesyłania strumieniowego.

30 dniowa gwarancja zwrotu pieniedzy

Jeśli zastanawiasz się, czy masz Firestick pierwszej generacji, czy nie, przyjrzyj się uważnie pilotowi. Wczesne Firesticks nie obsługiwały poleceń głosowych Alexy. Na pilotach nowszych urządzeń Firestick wyraźnie widać przycisk sterowania głosowego u góry (mały przycisk mikrofonu). Jeśli widzisz przycisk mikrofonu na pilocie, Firestick jest nowszym modelem i dlatego jest kompatybilny z VPN.

Pamiętaj, że możesz zainstalować i uruchomić usługę i może ona wyglądać tak: Połączony na urządzeniu Gen 1. Jeśli jednak użyjesz poniższej metody, zobaczysz, że wyświetlana jest Twoja prawdziwa lokalizacja i adres IP. Firesticks 1. generacji po prostu nie działają z VPN.

VPN

Czy to działa?

Jeśli masz nowszy Firestick, przejdźmy dalej.

Oferta limitowana: 3 miesiące ZA DARMO! Zdobądź ExpressVPN. Bezpieczny i przyjazny dla przesyłania strumieniowego.

30 dniowa gwarancja zwrotu pieniedzy

Przed zainstalowaniem VPN zobaczmy, czy działa. Mówiąc najprościej, jeśli kupiłeś nowy Firestick, nie będzie on miał wstępnie zainstalowanej usługi VPN. W mało prawdopodobnym przypadku, gdy kupiłeś używany Firestick, ta metoda może również pomóc Ci sprawdzić, czy poprzedni właściciel zainstalował VPN na urządzeniu.

ognisty kij

Jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości co do swojej sieci VPN, najlepszym sposobem sprawdzenia, czy wszystko działa prawidłowo, jest sprawdzenie jej stanu.

Pobierz aplikację Firefox dla Firestick

Najpierw musisz zainstalować aplikację Firefox. Aby to zrobić, przejdź do menu Firestick i wybierz ikonę wyszukiwania, znajdującą się obok ikony Home. Wpisz "Firefox” w pasku wyszukiwania, przejdź do Przeglądarka Firefox i wybierz ją. Teraz wybierz Firefox dla Fire TV zainstalować darmową aplikację.

Oferta limitowana: 3 miesiące ZA DARMO! Zdobądź ExpressVPN. Bezpieczny i przyjazny dla przesyłania strumieniowego.

30 dniowa gwarancja zwrotu pieniedzy

Przetestuj swoją sieć VPN

Po pobraniu i zainstalowaniu aplikacji naciśnij Dom i aktywuj aplikację Firefox. W aplikacji przejdź do paska wyszukiwania i wpisz „//iplookup.flagfox.net”. naciskać Następny i poczekaj, aż strona się załaduje. W nowym oknie zobaczysz mapę wyświetlającą Twoją lokalizację, a także adres IP i kraj.

Po prostu, jeśli lokalizacja wyświetlana na tej mapie jest prawidłowa, oznacza to, że VPN na twoim Firestick nie działa. Jeśli wyświetlana jest lokalizacja serwera VPN i adres IP, Firestick jest połączony z usługą VPN.

Wybór usługi VPN

Wiele osób decyduje się na zainstalowanie aplikacji VPN na swoich Firesticks, aby ominąć ograniczenia geograficzne i streamować bez obawy, że zostanie złapany. W przypadku, gdy powyższa mapa wyświetla Twoją prawdziwą lokalizację, prawdopodobnie będziesz chciał zainstalować VPN.

Jednak przed zainstalowaniem VPN będziesz musiał wybrać ten, który najbardziej Ci odpowiada. Oto trzy najpopularniejsze usługi VPN wśród użytkowników Firestick.

CyberGhost

Opinia publiczna nigdy nie kłamie, a CyberGhost to najwyżej oceniana sieć VPN dla urządzeń Firestick. Oferuje szeroką gamę serwerów na całym świecie, ale co najważniejsze, CyberGhost zawiera fantastyczną natywną aplikację dla Firestick, która jest dostępna bezpośrednio w sklepie Amazon.

Może odblokować Hulu, Netflix, większość amerykańskich kanałów kablowych i wiele innych usług, zapewniając szybkie połączenia i najwyższe bezpieczeństwo. Kolejna fantastyczna zaleta: możesz podłączyć do 7 urządzeń jednocześnie.

NordVPN

NordVPN może nie być numerem jeden wśród urządzeń Firestick, ale zdecydowanie jest jednym z najpopularniejszych wszechstronnych dostawców VPN. Ma więcej serwerów niż jakakolwiek inna usługa VPN. Jest również wyposażony w natywną aplikację dostępną w sklepie Amazon.

Biorąc to pod uwagę, może nie działać tak dobrze ze starszymi urządzeniami Firestick. Jeśli posiadasz jeden z modeli nowszej generacji, to powinno być dla Ciebie gładką żeglugą.

ExpressVPN

Jeśli jest jedna rzecz, z której słynie ExpressVPN, to z powodu swojej zdolności do omijania witryn streamingowych, które zostały zablokowane geograficznie. ExpressVPN współpracuje z szeroką gamą usług przesyłania strumieniowego i jest wyposażony w dedykowaną aplikację Firestick.

Jednak ta aplikacja jest dostępna w sklepie Google Play, co może skomplikować sprawę i może nie być dostępna na niektórych urządzeniach. Jeśli jednak może działać na Twoim urządzeniu, rozważ skorzystanie z ExpressVPN.

Instalowanie VPN na Firestick

Weźmy na przykład CyberGhost (chociaż ten proces działa również w przypadku NordVPN). Przejdź do ekranu głównego Firestick. Przejdź do paska wyszukiwania – ikony, która wygląda jak szkło powiększające – i wpisz „CyberGhost”. Z poniższej listy znajdź i wybierz CyberGhost.

Teraz kliknij Dostawać i poczekaj, aż się pobierze i zainstaluje na urządzeniu Firestick. Wejdź do aplikacji i włącz ją. Wybierz kraj i serwer, z którym chcesz się połączyć. Teraz sprawdź powyższą mapę, aby sprawdzić, czy Twoja sieć VPN jest aktywna.

Chociaż NordVPN można zainstalować w ten sam sposób, proces instalacji dedykowanej aplikacji ExpressVPN jest nieco bardziej złożony i wymaga dostępu do Sklepu Google Play. To, jak wspomniano wcześniej, może nie działać na wszystkich urządzeniach.

Czy potrzebuję VPN?

Większość użytkowników instaluje VPN podczas korzystania z torrentów do oglądania treści, za które nie zapłacili, i chociaż nie wszyscy to robią, z pewnością będziesz potrzebować VPN, aby to zrobić. Inni mogą korzystać z VPN, aby uzyskać lepszą zawartość. Na przykład Netflix, Hulu i wszystkie inne ulubione usługi wyświetlają treści na podstawie Twojej lokalizacji. Ale co, jeśli chcesz oglądać programy i filmy z innego kraju lub regionu? Aby to zrobić, potrzebujesz VPN.

W zależności od władz lokalnych niektóre treści są faktycznie blokowane. Tak, możesz użyć VPN, aby to ominąć.

Możesz także użyć VPN, aby zapobiec dławieniu przez dostawcę usług internetowych (twój dostawca Internetu spowalnia Twój Internet po zużyciu określonej kwoty w cyklu rozliczeniowym).

Wreszcie VPN doskonale nadaje się do prywatności i bezpieczeństwa. Chociaż jest mało prawdopodobne, że Twoi sąsiedzi szpiegują Twoje korzystanie z Internetu, VPN to utrudniają.

Firesticks i VPN

Jeśli nie masz Firestick 1. generacji, możesz łatwo zainstalować VPN na swoim urządzeniu. Pamiętaj, że co jakiś czas powinieneś sprawdzać, czy VPN jest podłączony, czy nie, na wszelki wypadek.

Którą sieć VPN zrobiłeś lub byś wybrał? Czy masz problemy z zainstalowaniem go? Nie bój się trafić do sekcji komentarzy pytaniami, przemyśleniami, radami lub czymkolwiek innym.