Jak korzystać z VPN z tabletem Amazon Fire

Zanim zaczniesz przeglądać różnych dostawców VPN w celu znalezienia odpowiedzi, ważne jest, aby zrozumieć, jak działa Fire OS. Tablet Amazon Fire wykorzystuje system operacyjny wywodzący się z Androida. Dlatego ma wiele ograniczeń, jakie mają urządzenia z Androidem w odniesieniu do aplikacji VPN.

Jak korzystać z VPN z tabletem Amazon Fire

Tablet Amazon Fire obsługuje protokoły PPTP, L2TP i IPSec, ale nie coś takiego jak OpenVPN. Istnieje również bardzo mała kolekcja ważnych aplikacji VPN innych firm wymienionych w Amazon Appstore.

VPN

ExpressVPN

ExpressVPN jest liderem w branży i nie bez powodu. Umożliwi Ci oglądanie Netflix z dowolnego miejsca, zmianę lokalizacji na jedną z ponad 130 lokalizacji VPN na całym świecie, a także działa bardzo płynnie ze względu na ograniczone zasoby pobierane z Twojego urządzenia.

Oferta limitowana: 3 miesiące ZA DARMO! Zdobądź ExpressVPN. Bezpieczny i przyjazny dla przesyłania strumieniowego.

30 dniowa gwarancja zwrotu pieniedzy

ExpressVPN jest bardzo szybki, więc docenisz to, jeśli chcesz pobierać filmy podczas podróży lub po prostu chcesz zachować prywatność w filmach i muzyce.

Ta usługa obejmuje dwa plany subskrypcji, plan miesięczny i plan 12-miesięczny.

NordVPN

NordVPN to solidny wybór, jeśli szukasz czegoś nieco tańszego, co nadal oferuje kompatybilność z Netflix i politykę zerowych logów. Aplikacja jest przyjazna dla użytkownika, a także wykorzystuje lokalizacje proxy Socks5, jeśli potrzebujesz dodatkowej prywatności podczas korzystania z aplikacji takich jak Flud lub Skype.

Oferta limitowana: 3 miesiące ZA DARMO! Zdobądź ExpressVPN. Bezpieczny i przyjazny dla przesyłania strumieniowego.

30 dniowa gwarancja zwrotu pieniedzy

Nie jest tak szybki jak IPVanish, ale mimo to wykonuje swoją pracę. Jedyną prawdziwą wadą jest planowanie. Jeśli chcesz dostać to tanio, musisz wejść na pokład na dwa lata. Ten plan członkostwa ma najlepszą zniżkę.

Konfigurowanie VPN innej firmy na tablecie Amazon Fire

Teraz instalacja VPN innej firmy niż Amazon jest nieco trudna, ale można to zrobić bez dyplomu z informatyki.

Będziesz potrzebować:

Oferta limitowana: 3 miesiące ZA DARMO! Zdobądź ExpressVPN. Bezpieczny i przyjazny dla przesyłania strumieniowego.

30 dniowa gwarancja zwrotu pieniedzy

 • Aktywna subskrypcja VPN od dostawcy takiego jak ExpressVPN
 • Link do pobrania lub plik APK

Oto jak sideloadujesz aplikację VPN firmy innej niż Amazon.

 1. Iść do Ustawienia > Bezpieczeństwo > Aplikacje z nieznanych źródeł i przełącz go na Na.
 2. Pobierz plik APK ze strony internetowej dostawcy VPN.
 3. Zainstaluj ES File Explorer z Amazon Appstore.
 4. Znajdź plik APK VPN za pomocą Eksploratora plików ES i kliknij zainstalować.

Jest na to jeszcze szybsza metoda. Zamiast instalować VPN bezpośrednio, możesz po prostu zainstalować aplikację Sklep Google Play, a następnie użyć jej do zainstalowania innych aplikacji niezwiązanych ze sklepem Amazon, w tym VPN.

Aby zainstalować aplikację Sklep Google Play, musisz włączyć opcję Aplikacje z nieznanych źródeł. Następnie pobierasz cztery różne pliki APK potrzebne do działania sklepu.

 • Menedżer konta Google
 • Ramy usług Google
 • Usługi Google Play
 • Sklep Google Play

Zawsze pobieraj najnowszą wersję i możesz łatwo znaleźć każdą z nich na stronie APKMirror. Użyj ES File Explorer, aby je zainstalować i upewnij się, że robisz to w tej samej kolejności, w jakiej są wymienione powyżej.

Gdy skończysz, wystarczy tylko wyłączyć i ponownie uruchomić tablet. Przy następnym logowaniu aplikacja Sklep Google Play będzie gotowa do pracy. Jeśli nie masz nic przeciwko spędzaniu dodatkowego czasu, ta ostatnia metoda jest z pewnością najlepsza, jeśli planujesz zainstalować więcej niż jedną aplikację spoza Amazon Appstore.

Konfigurowanie VPN na tablecie Amazon Fire z Amazon VPN

Jednym ze sposobów korzystania z VPN jest skorzystanie z wbudowanej sieci VPN dostarczanej z tabletem Amazon Fire. Aby to skonfigurować, musisz wykonać kilka prostych kroków.

 1. Przesuń palcem w dół na pasku powiadomień, aby wyświetlić Ustawienia ikona w prawym rogu.
 2. Wybierać Bezprzewodowe i VPN z menu Ustawienia.
 3. Teraz wybierz VPN.

 4. Znajdź + zaloguj się w prawym górnym rogu i kliknij, aby dodać nowy wpis
 5. Nazwij swoje połączenie VPN i edytuj wszystkie pola zgodnie z Twoimi informacjami
 6. Zapisz i wróć do kroku 4, w którym powinna się teraz wyświetlać Twoja nowa sieć VPN
 7. Kliknij na niego i wprowadź swoje dane uwierzytelniające. Naciśnij połącz.
 8. Jeśli wszystkie wymagane pola zostały poprawnie wypełnione, pasek powiadomień powinien teraz zawierać tradycyjny symbol klucza, który sygnalizuje, że Twoje dane przechodzą przez VPN.

Aby sprawdzić, czy rzeczywiście działa, możesz wpisać „jaki jest mój adres IP” w Google. Jeśli widzisz adres IP, który nie pasuje do twojego prawdziwego, wszystko jest w porządku.

Oczywiście, jeśli szukasz czegoś, co ma lepsze wyniki, powinieneś użyć aplikacji VPN innej firmy. Istnieje wiele lepszych opcji poza Amazon Appstore, wymagają one po prostu trochę więcej konfiguracji.

VPN i tablety przeciwpożarowe

Istnieje wiele sieci VPN do wyboru podczas korzystania z jednej na tablecie Amazon Fire, przygotowaliśmy kilka sugestii na początek. Pamiętaj jednak, że może być konieczne boczne obciążenie aplikacji VPN, co jest nieco bardziej skomplikowane.

Czy udało Ci się skonfigurować VPN na swoim tablecie? Daj nam znać w komentarzach poniżej.