Co zrobić, gdy nie możesz znaleźć przycisków telewizora Vizio

Ogólnie rzecz biorąc, telewizory Vizio są bardzo wysokiej jakości i stanowią doskonały wybór dla konsumentów, którzy chcą uaktualnić swój stary system telewizyjny.

Co zrobić, gdy nie możesz znaleźć przycisków telewizora Vizio

Jeden z wyborów projektowych Vizio powoduje jednak zamieszanie dla niektórych użytkowników. Wielu właścicieli Vizio uważa, że ​​ich telewizor nie ma fizycznych przycisków, ponieważ przyciski są zwykle umieszczone w niekonwencjonalnym miejscu i nie są łatwo widoczne.

W tym artykule pokażę, jak znaleźć przyciski na telewizorze Vizio, a także wyjaśnię kilka innych opcji sterowania zestawem, jeśli zgubiłeś pilota.

Jeśli potrzebujesz, sprawdź, jak naprawić swój telewizor Vizio, który się nie włącza.

Zacznijmy!

Gdzie są przyciski na moim telewizorze Vizio?

Niezależnie od tego, jak wygląda Twój telewizor Vizio, ma co najmniej jeden przycisk, ale większość ma co najmniej trzy. Być może będziesz musiał przyjrzeć się uważnie latarką, aby dostrzec przyciski, głównie dlatego, że tak dobrze się komponują. Możesz znaleźć przycisk zasilania Vizio lub przycisk zasilania/menu (i być może inne) w jednej z dwóch lokalizacji (od około 2013 r.).

Lokalizacje przycisków Vizio TV dla telewizorów 2013 i nowszych:

  • Dolny lewy tył telewizora Vizio

  • Dolny prawy tył telewizora Vizio

Notatka: Wszystkie modele Vizio z 2012 r. i wcześniejsze oraz niektóre modele z 2013 r. miały moc i być może głośność, menu i inne przyciski na strona telewizora albo przedni panel (niektóre wykorzystują dotyk pojemnościowy z diodami LED i schowane za ramą).

W zależności od posiadanego modelu zobaczysz różne typy przycisków i zestawy przycisków. Wszystkie przyciski zawierają przycisk zasilania, który jest niezbędny do włączania i wyłączania telewizora oraz do włączania i wyłączania go, jeśli się nie włączy. Większość modeli ma inne przyciski dla kanałów, głośności i trybów wejściowych. Niektóre modele mają nawet tylko jeden przycisk zasilania i menu, co jest trudne do zauważenia.

Co zrobić, gdy nie możesz znaleźć przycisków telewizora Vizio

Jeśli nie możesz znaleźć przycisków na telewizorze lub uważasz, że są niewygodne w użyciu, możesz skorzystać z innych opcji. Nie bez powodu wszystkie telewizory są wyposażone w piloty. Nikt nie chce wstawać z kanapy za każdym razem, gdy musi zmienić kanał.

Rzućmy okiem na kilka różnych opcji sterowania telewizorem Vizio, nawet jeśli zgubiłeś lub zepsułeś oryginalny pilot.

Opcja 1: SmartCast Mobile

Jeśli chcesz sterować Vizio za pomocą smartfona, najłatwiej to zrobić, instalując aplikację SmartCast Mobile firmy Vizio. Jest to bardzo potężna aplikacja stworzona przez Vizio, która oferuje szeroką gamę opcji, dzięki którym sterowanie Vizio jest bardziej intuicyjne i wygodne.

Ma wszystkie potrzebne opcje, takie jak odtwarzanie / pauza, zwiększanie / zmniejszanie głośności i włączanie / wyłączanie. Możesz także zmienić proporcje, wybrać wejście i korzystać ze wszystkich innych funkcji, które tradycyjnie wymagają pilota.

Pozwala przeglądać filmy, programy telewizyjne, muzykę i inne rodzaje treści, które zwykle przesyłasz strumieniowo na telewizor. Możesz łatwo poruszać się po swojej bibliotece, a aplikacja obsługuje wiele funkcji, takich jak sterowanie głosowe, aby ułatwić przeglądanie. Aplikacja SmartCast jest dostępna zarówno na iOS, jak i na Androida.

Jedynym minusem aplikacji SmartCast jest to, że działa tylko na telewizorach obsługujących SmartCast, co oznacza Telewizory Vizio sprzed 2015 roku nie obsługują tego.

Ta aplikacja jest niezwykle wydajną i użyteczną alternatywą dla zwykłego pilota.

Opcja 2: Użyj aplikacji na smartfony opartej na podczerwieni

Inną opcją, która będzie działać na każdym telewizorze Vizio, jest aplikacja na smartfony na podczerwień (IR). Obecnie wiele smartfonów z Androidem jest wyposażonych w IR Blaster, moduł, który pozwala telefonowi wysyłać impulsy światła podczerwonego, tak jak robi to zwykły pilot do telewizora.

Notatka: Firma Apple nigdy nie zainstalowała nadajnika podczerwieni na żadnym ze swoich telefonów, więc Twój iPhone nie może emulować pilota na podczerwień. Jeśli jesteś użytkownikiem iOS, będziesz musiał skorzystać z jednej z innych metod opisanych w tym artykule.

Możesz określić, czy Twój telefon z Androidem jest wyposażony w urządzenie IR Blaster, czy nie, sprawdzając specyfikacje telefonu w witrynie internetowej producenta.

Możesz także przeprowadzić prostą kontrolę wizualną: blaster IR będzie małym czarnym obszarem na górnej krawędzi telefonu, prawdopodobnie tak małym jak główka od szpilki. Załóżmy, że oględziny nie odpowiadają na pytanie. W takim przypadku możesz zainstalować aplikację Phone Tester, bezpłatne narzędzie, które zapewnia bogactwo danych technicznych na telefonie z Androidem. Po prostu uruchom Tester telefonu i spójrz w „Urządzenia peryferyjne do komunikacji” Sekcja. Jeśli mówi, że IR jest obsługiwany, możesz iść.

Dostępnych jest wiele różnych aplikacji zdalnych na podczerwień. Jednym z najlepszych specjalnie dla telewizorów Vizio jest VizRemote. Jednak prawie każda aplikacja zdalna na podczerwień powinna spełniać Twoje potrzeby.

Opcja 3: VizRemote

VizRemote to aplikacja stworzona, aby odtworzyć wrażenie tradycyjnych pilotów Vizio, dzięki czemu jest idealna dla użytkowników, którzy przyzwyczaili się do pilota Vizio. Ta aplikacja jest nieco starsza, co oznacza, że ​​jest wzorowana na starszych pilotach Vizio z około 2011 lub 2012 roku i nie zawiera żadnych skrótów w górnej części pilota.

vizrem1

VizRemote zawiera jednak prawie każdy inny przycisk, o który można poprosić na pilocie Vizio, w tym możliwość otwierania aplikacji dostępnych na telewizorze. Aplikacja nie do końca leży w dłoni tak dobrze, jak standardowe piloty. Brak skrótów jest niefortunny, a design jest nieco mniej nowoczesny niż nowsze zestawy Vizio.

Jeśli masz starszy telewizor Vizio, prawdopodobnie docenisz wbudowane w aplikację ustawienie 3D, które pozwala włączać i wyłączać 3D na telewizorze bez zagłębiania się w ustawienia.

Opcja 4: Chromecast/Google Home

Jeśli posiadasz Chromecasta Google i Google Home, prawdopodobnie już wiesz, jak łatwo sterować telewizorem bez fizycznego pilota. Jeśli nie, oto jak to działa. Gdy podłączysz telewizor do Google Home, do sterowania telewizorem potrzebujesz tylko swojego głosu.

Na telewizorze nie ma prawie nic, czego nie możesz kontrolować za pomocą głosu. Wszystkie polecenia, przeglądanie i przesyłanie strumieniowe treści znajdują się w jednym miejscu. Ponadto współpracuje z innymi inteligentnymi urządzeniami domowymi, takimi jak światła i głośniki. Ta funkcja sprawia, że ​​opcja jest bez wątpienia jednym z najwygodniejszych sposobów sterowania telewizorem.

Opcja 5: Uniwersalny pilot Vizio

Wreszcie, zawsze możesz kupić uniwersalny pilot Vizio, który będzie działał z każdym modelem. Jeśli wolisz używać fizycznego pilota, jest to najlepsza opcja. Gdy to zrobisz, wszystko, co musisz zrobić, to skonfigurować. Proces jest stosunkowo prosty i nie zajmuje dużo czasu. Postępuj zgodnie z instrukcjami pilota.

Jeśli nie uda Ci się zrobić tego poprawnie za pierwszym razem, sprawdź, czy wpisałeś poprawny kod lub spróbuj ponownie uruchomić procedurę autokodowania — często wymaga to wielokrotnego naciskania określonego przycisku, aby przeskanować kody, aż znajdziesz ten, który działa. Gdy telewizor zacznie odpowiadać, możesz już iść.

Ostatnie słowo

Vizio zawsze był w czołówce technologii wizualnej, a ich fizyczne schematy projektowe nie różnią się od siebie. Przyciski są zdecydowanie trudne do znalezienia w ciemniejszych warunkach, ale usuwa to rozpraszającą obecność z czcionki i łatwe do podbicia sytuacje z boku. Jak wspomniano powyżej, pilot jest zawsze dostępny do wykonywania tych samych funkcji, z wyjątkiem procesu przełączania zasilania, którego i tak nie używasz regularnie.

Teraz, gdy wiesz, gdzie znajdują się przyciski na telewizorze Vizio, wiesz, co zrobić, jeśli pilot zginie.

Dobrym pomysłem byłoby również rozważenie niektórych z przedstawionych tutaj rozwiązań, ponieważ oferują one bardzo wygodny sposób sterowania telewizorem. Wybierz ten, który najbardziej Ci odpowiada i ciesz się strumieniowym przesyłaniem ulubionych treści na telewizorze Vizio.