Czy Wickr jest bezpieczny?

Wickr ma reputację najlepszej i najbezpieczniejszej aplikacji do efemerycznych wiadomości na świecie. Oznacza to, że wiadomości, które wysyłasz na samozniszczenie Wickr, po upływie ustawionego przez Ciebie (użytkownika) licznika czasu się wyczerpią.

Czy Wickr jest bezpieczny?

Są różne sytuacje, w których może się to przydać, ale żyjemy w czasach, w których prywatność jest bardzo krucha. Wszystko, co pomaga, jest dobre, a Wickr pomaga. Krótka odpowiedź na pytanie w tytule brzmi tak, Wickr jest bezpieczny. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się, dlaczego i jak to działa.

Dlaczego Wickr jest przydatny

Jeśli zastanawiasz się, dlaczego powinieneś korzystać z usługi takiej jak Wickr, istnieje wiele powodów. Po pierwsze, wszyscy wiemy o skandalach i ujawnianych danych, które mają miejsce na całym świecie.

Znani ludzie są odrzucani przez społeczeństwo, gdy wyciekają niektóre bardzo prywatne zdjęcia i filmy. W rzeczywistości może się to zdarzyć każdemu, nie tylko celebrytom. Dbanie o swoją prywatność i wizerunek publiczny powinno być zawsze priorytetem.

Millenialsi już od jakiegoś czasu są zaznajomieni z efemerycznymi przekazami, podczas gdy starsze pokolenia powoli nadrabiają zaległości. Jeśli jesteś nastolatkiem, znasz Snapchat. Jednak Wickr jest jak o wiele bezpieczniejsze i bardziej prywatne środowisko, z podobną koncepcją.

Niektórzy ludzie nawet wykorzystują Wickr do nawiązywania kontaktu z nielegalnymi sprzedawcami towarów, co jest szarą strefą aplikacji. Współpracę Wickra z organami ścigania omówimy później.

Wickr

Jak działa Wickr

Wspaniałą rzeczą w Wickr jest to, że każdy może z niego korzystać. Musisz pobrać wersję aplikacji Wickr Me i zainstalować ją na swoim urządzeniu. Jest dostępny na wszystkich głównych platformach (Android, iOS, macOS, Windows, a nawet Linux).

Istnieją nawet inne wersje Wickr dostosowane do różnych firm. Obejmują one opłaty subskrypcyjne, ale oferują wiele korzyści i ogólnie są bardzo tego warte, jeśli cenisz prywatność swojej firmy.

Porozmawiajmy o funkcjach bezpieczeństwa Wickr, tj. o tym, jak zabezpieczają Twoje konto i wiadomość:

  1. Dzięki nim Twój identyfikator (zarówno urządzenia, jak i aplikacji) oraz nazwa użytkownika są bezpieczne dzięki wielu warstwom szyfrowania. Zastosowana do tego technologia nazywa się SHA256.
  2. Szyfrują dane za pomocą AES256 przez cały czas (podczas wysyłania i po pomyślnym dostarczeniu).
  3. Wickr nigdy nie uzyskuje dostępu do unikalnego identyfikatora urządzenia, co zapewnia nienaruszoną anonimowość.
  4. Po wygaśnięciu wiadomości lub pliku dane są trwale usuwane bez śladu.
  5. Każda wiadomość ma nowy klucz szyfrowania.
  6. Wickr nigdy nie zapisuje ani nie udostępnia żadnych twoich haseł.
  7. Tylko odbiorca wiadomości może ją zobaczyć, ponieważ każdy z nich jest powiązany ze swoim urządzeniem i aplikacją.

Współpraca Wickra z prawem

Wickr twierdzi, że jest w pełni zgodny z prawem, jednocześnie zachowując przejrzystość i nie szkodząc „prawom” swoich użytkowników.

Pozwalają one rządowi i organom ścigania na zbieranie ich danych tylko wtedy, gdy przedstawią ważny nakaz. Mimo to prawo nie otrzyma zbyt wielu informacji, ponieważ firma ich nie przechowuje.

Ponadto Wickr powiadomi swoich użytkowników o tym, że ktoś zajrzał na ich konto, wraz z kopią dokumentu stwierdzającego to. Jednak Wickr tego nie zrobi, jeśli prawo tego zabrania. W tym scenariuszu Wickr poinformuje użytkownika, gdy tylko będzie mógł, zgodnie z prawem.

To, o czym tutaj wspomnieliśmy, dotyczy wersji aplikacji Wickr Pro i Wickr Me, a wszystko tutaj jest powtórzeniem oficjalnego oświadczenia Wickr o ich współpracy z prawem. Z naszej perspektywy Wickr wydaje się bardzo uczciwy wobec swoich użytkowników, przy jednoczesnym poszanowaniu prawa i rządu.

Wiklinowe bezpieczne

Czy możesz zaufać Wickrowi?

Zamiast wierzyć nam na słowo, istnieje lepszy sposób sprawdzenia bezpieczeństwa Wickr. Wickr zdobył w przeszłości niemal doskonały wynik EFF. Electronic Frontier Foundation to wiodąca organizacja non-profit, która walczy o wolność słowa i prywatność cyfrową.

Jednak doskonały wynik aplikacji został potwierdzony w przeszłości. Nie było nowszego zanurzenia się w bezpieczeństwo Wickr przez żadne oficjalne, zaufane organizacje. Obecnie Wickr wydaje się być jedną z najlepszych opcji dla tych, którzy chcą mieć prywatną i bezpieczną aplikację do przesyłania wiadomości online.

Czy wierzysz, że Wickr jest nadal tak dobry, jak kiedyś? Daj nam znać w sekcji komentarzy poniżej.