Jak naprawić problem zgodności Windows 10 VMware SVGA 3D?

W przypadku systemu Windows 10 firma Microsoft dąży do tego, aby aktualizacja była jak najłatwiejsza – być może zbyt prosta – dla użytkowników systemu Windows 7 i 8. Jednak niektórzy użytkownicy, którzy próbują zaktualizować swoje maszyny wirtualne z systemem Windows 7 i 8 w VMware Workstation i Fusion, mogą napotkać problem podczas korzystania z aplikacji „Pobierz Windows 10”, która informuje użytkowników, że ich wirtualny „komputer” nie spełnia minimum specyfikacje techniczne najnowszego systemu operacyjnego Microsoft.

W szczególności użytkownicy są informowani, że ich VMware SVGA 3D wirtualny sprzęt graficzny nie jest zgodny z systemem Windows 10. Na szczęście tak nie jest, ponieważ system Windows 10 działa dobrze na maszynie wirtualnej opartej na VMware, ale w celu pomyślnej aktualizacji maszyny wirtualnej z systemem Windows 7 lub 8 do systemu Windows 10 , musisz wybrać inną trasę niż bardzo oczerniana aplikacja Pobierz Windows 10, aby ominąć tę arbitralną kontrolę zgodności. Oto jak to zrobić.

vmware windows 10 svga 3d nie jest kompatybilny

Najpierw z poziomu maszyny wirtualnej z systemem Windows 7 lub 8 przejdź do Strona pobierania systemu Windows 10. Zajrzyj do sekcji oznaczonej „Potrzebujesz utworzyć dysk USB, DVD lub ISO?” i kliknij Pobierz narzędzie teraz.

Windows 10 narzędzie do pobierania multimediów

Spowoduje to pobranie narzędzia Windows 10 Media Creation Tool, które umożliwia pobranie pełnego zestawu plików instalacyjnych systemu Windows 10, a następnie wybranie inicjowania i aktualizacji bezpośrednio w tym samym systemie lub utworzenie rozruchowego dysku USB lub dysku DVD do zainstalowania Windows 10 w innym systemie.

Jeśli chcesz zaktualizować inne komputery do systemu Windows 10 oprócz maszyny wirtualnej VMware lub jeśli chcesz mieć pod ręką instalator USB systemu Windows 10 do wykonywania czystych instalacji na nowym sprzęcie, uruchom narzędzie Media Creation Tool i wybierz opcję „Utwórz nośnik instalacyjny dla innego komputera.” Jeśli jednak interesuje Cię uaktualnienie bieżącej maszyny wirtualnej, kliknij „Uaktualnij ten komputer teraz” i kliknij Następny.

Windows 10 uaktualnij teraz ten komputer

Media Creation Tool rozpocznie pobieranie plików wymaganych do uaktualnienia bieżącej wersji systemu Windows 7 lub 8 do odpowiedniej wersji systemu Windows 10. Narzędzie musi pobrać pliki instalacyjne o rozmiarze około 3 GB, więc proces ten może zająć trochę czasu w zależności od od szybkości połączenia internetowego i bieżącego obciążenia serwerów Microsoftu.

Pobieranie systemu Windows 10

Po zakończeniu pobierania wybierz, co chcesz zachować po uaktualnieniu — swoje pliki i aplikacje, tylko pliki lub nic (np. nową instalację) — i zakończ proces. System Windows 10 powinien zostać zainstalowany bez ostrzeżenia o zgodności sprzętu wirtualnego wyświetlania VMware SVGA 3D.

Po zakończeniu instalacji należy ponownie zainstalować narzędzia VMware Tools, aby zapewnić najlepszą wydajność i stabilność maszyny wirtualnej.

Jak naprawić problem zgodności Windows 10 VMware SVGA 3D?