Jak zmienić wejście w telewizorze Vizio

W dzisiejszych czasach telewizory HD stają się coraz bardziej popularne. A jeśli Twoim wyborem jest Vizio, prawdopodobnie chcesz go jak najlepiej wykorzystać.

Jak zmienić wejście w telewizorze Vizio

Korzystanie z dodatkowych urządzeń audio i wideo może poprawić wrażenia z telewizora HDTV, poprawiając dźwięk lub oferując szeroką gamę treści, które można oglądać na telewizorze Vizio.

Niezależnie od tego, czy chcesz podłączyć urządzenie Roku, aby oglądać najnowsze hity filmowe, czy grać w gry na PS4, musisz wiedzieć, jak ustawić wejścia, aby działały poprawnie.

Zmiana wejścia w telewizorze Vizio

Istnieją dwa proste sposoby zmiany źródła wejściowego w telewizorze Vizio. Jest to niezbędny krok do wykonania, jeśli chcesz podłączyć i używać różnych urządzeń z telewizorem HDTV.

Jeśli chcesz zmienić wejście za pomocą pilota i menu Wejście, wykonaj następujące czynności:

 1. Poszukaj przycisku INPUT na pilocie. Znajduje się w lewym górnym rogu.

  Jak zmienić wejście

 2. Naciśnij przycisk i poczekaj, aż na ekranie otworzy się menu wprowadzania.
 3. Użyj przycisków strzałek (w górę iw dół), aby wybrać wejście, którego chcesz użyć.
 4. Naciśnij OK, aby potwierdzić swój wybór.
 5. Wejście zostało zmienione.

Innym sposobem jest użycie przycisku z tyłu telewizora. Przycisk znajduje się w prawym dolnym rogu. Naciśnięcie go zmienia źródło wejściowe. Upewnij się, że go nie trzymasz, ponieważ w ten sposób wyłączasz lub włączasz telewizor.

Pamiętaj, że możesz zmienić nazwy wejściowe, aby łatwiej je rozpoznać. Oto jak:

 1. Poszukaj przycisku MENU na pilocie i poczekaj, aż pojawi się menu ekranowe.
 2. Użyj strzałek, aby nawigować i wybrać Urządzenia.
 3. Z menu Urządzenia wybierz wejście, którego nazwę chcesz zmienić. Wciśnij OK.
 4. Za pomocą klawiatury ekranowej wprowadź nową nazwę dla danych wejściowych.
 5. Wybierz OK i naciśnij OK na pilocie.
 6. Kiedy skończysz, naciśnij EXIT na pilocie.

Zmiany głośności i obrazu

Po zmianie źródła wejściowego mogą nastąpić inne zmiany.

Na przykład głośność lub wyświetlany obraz również może się zmienić. Dzieje się tak, ponieważ Twój smart TV zapamiętuje ustawienia dla każdego wejścia z osobna. Jeśli głośność lub proporcje są zbyt różne, możesz je dostosować.

Jeśli chodzi o głośność, jest to całkiem proste – wystarczy użyć przycisków zwiększania głośności lub zmniejszania głośności, aby dostosować dźwięk do nowego źródła wejściowego.

Jeśli proporcje ekranu nie są już odpowiednie po zmianie źródła wejściowego, wykonaj następujące czynności, aby je dostosować:

 1. Znajdź przycisk WIDE na pilocie i naciśnij go.
 2. Zobaczysz wiele opcji, więc użyj przycisków strzałek, aby wybrać tę, która Ci odpowiada. Pamiętaj, że nie wszystkie opcje są dostępne przez cały czas. Na przykład możesz wybrać tryb rozciągania tylko wtedy, gdy oglądasz źródło 720p/1080i.

  Jak zmienić wejście

Z jakimi urządzeniami możesz korzystać z telewizora Vizio?

Inteligentne telewizory Vizio są kompatybilne z większością urządzeń, takich jak kije Roku czy konsole do gier. Ale zanim spróbujesz je podłączyć, upewnij się, że mają pasujące porty.

Najlepszym sposobem podłączenia dowolnego urządzenia jest użycie kabla HDMI. Umożliwia strumieniowe przesyłanie treści audio i wideo HD na telewizorze Vizio. Przesyłany w ten sposób obraz i dźwięk są wyraźne iw większości przypadków automatycznie dostosowują się do właściwości telewizora, aby zmaksymalizować przyjemność.

Zmień wejście telewizora Vizio

Połączenie należy nawiązać, gdy zarówno telewizor, jak i drugie urządzenie są wyłączone. Po zakończeniu ustawiania kabla włącz Vizio i urządzenie.

Korzystając z innego urządzenia do przesyłania strumieniowego na telewizorze Vizio, upewnij się, że źródło wejściowe jest ustawione na HDMI.

Odkrywanie możliwości

Wiedza o tym, jak zmienić wejście, jest niezbędnym warunkiem parowania telewizora Vizio z różnymi urządzeniami. Daje to szansę na poznanie wielu możliwości oglądania wysokiej jakości treści na telewizorze i czerpania z nich pełnej przyjemności. Wszystko czego potrzebujesz to kompatybilne urządzenie i kabel HDMI.

Czy próbowałeś podłączyć urządzenie do przesyłania strumieniowego do telewizora Vizio? Który? Powiedz nam w sekcji komentarzy poniżej!