Jak wyłączyć tryb powiększenia w telewizorze Vizio?

Czy jesteś jedną z tych biednych dusz z telewizorem Vizio, który jest ustawiony na określony tryb powiększenia? Masz dość tego, że twarze ludzi są super powiększone lub logo kanału lub przewijany tekst na dole pojawia się częściowo poza ekranem? Może masz dość odcinania górnych i dolnych części obrazów. Te scenariusze są niesamowicie irytujące. Kiedy oglądasz filmy o potworach, takie jak Park Jurajski, i głowy wszystkich bestii są odcinane od górnej części ekranu, drastycznie wpływa to na wpływ filmu.

Jak wyłączyć tryb powiększenia w telewizorze Vizio?

Na szczęście istnieje standardowe rozwiązanie, w którym wybierasz ustawienie powiększenia i mniej używaną metodę omówioną w tym artykule. Wypróbuj obie opcje i miejmy nadzieję, że obraz wideo znów zacznie wyglądać normalnie. Zacznijmy.

Opcja 1: Zmień ustawienia powiększenia telewizora Vizio, aby wyłączyć tryb powiększenia

Podstawową metodą wyłączenia trybu powiększenia jest uzyskanie dostępu do ustawień „Szeroki” telewizora Vizio i zmiana powiększenia na „Normalny”. Oto jak uzyskać dostęp do opcji.

Krok 1: Upewnij się, że masz zdjęcie na ekranie

Aby wyłączyć tryb powiększenia w telewizorze Vizio, musisz mieć obraz na ekranie. W przeciwnym razie może nie działać poprawnie. Jak inaczej mógłbyś zobaczyć wynik wprowadzonych zmian? Ponadto źródło może być przyczyną wyświetlania obrazu w trybie powiększonym. Każde źródło ma też ustawienia.

Na przykład możesz ustawić poziom powiększenia na „Normalny”, gdy ekran jest pusty i włączyć telewizor z dostępem do kanałów satelitarnych, który automatycznie ustawia wyświetlacz na panoramiczny. Jeśli masz już obraz pochodzący z odbiornika satelitarnego, będziesz wiedzieć, czy zmiany ustawień Vizio lub odbiornika satelitarnego rozwiążą problem.

Krok 2: Naciśnij przycisk menu

W prawym górnym rogu pilota znajduje się przycisk "Menu". Naciśnij "Menu" na pilocie, przejdź do opcji "Szeroki" i wybierz ją.

Poznaj swojego pilota

Ta czynność przeniesie Cię do menu, w którym możesz wybrać ustawienie powiększenia zgodnie z własnymi potrzebami. Do wyboru są cztery ustawienia powiększenia: „Normalny”, „Szeroki”, „Zoom” i „Panoramiczny”. Jednak użyjesz jednej konkretnej opcji z czterech.

Krok 3: Wybierz normalne ustawienie powiększenia

Użyj przycisków strzałek, aby przejść do opcji „Normalny”. Naciśnij przycisk „OK”, aby go wybrać. Spowoduje to przywrócenie telewizora do „Normalnego”, co wyłączy ustawienie powiększenia.

Jakie są cztery ustawienia powiększenia?

Co oznacza każde z ustawień? Dlaczego ustawienie panoramiczne działa tak samo jak panoramiczny? Oto wyjaśnienie wszystkich czterech ustawień.

Normalna

Vizio HDTV ma cztery ustawienia powiększenia, które zmieniają sposób podziału telewizora na ekranie. Wartość domyślna powinna zostać ustawiona na „Normalny”, co oznacza, że ​​żadna forma powiększania nie jest aktywna.

Szeroki

Telewizor Vizio można ustawić na „Szeroki”. To ustawienie rozciąga obraz telewizora, więc zajmuje cały ekran. Jeśli masz czarne paski po lewej i prawej stronie, znikną i zostaną pochłonięte przez Twój obraz telewizyjny. Załóżmy, że czarnych pasków już tam nie było. W takim przypadku Twój telewizor może już być w trybie szerokoekranowym, ponieważ został włączony przez źródło wideo (tzn. odbierałeś wideo szerokoekranowe, więc telewizor wyświetlał je jako szerokoekranowy).

Powiększenie

Istnieje ustawienie "Zoom", które usuwa wszelkie czarne paski. Może to być przydatne, jeśli oglądasz stary odcinek Simpsonów, ale czasami odcina część ekranu. Na przykład, jeśli usunie czarne paski z lewej i prawej strony, ale odetnie również część obrazu od góry i od dołu.

Panoramiczny

Ustawienie Panoramic umożliwia powiększanie zawartości innej niż HD i usuwanie wszelkich czarnych pasów obecnych na ekranie. Jeśli okaże się, że obraz, który widzisz, jest rozmazany lub zbytnio powiększony, zmień ekran z powrotem na „Normalny” i miejmy nadzieję, że rozwiąże to problem. Jeśli oglądasz filmy przesyłane strumieniowo, pamiętaj, że problemem może być przesyłanie strumieniowe, a nie ustawienie powiększenia.

W poszukiwaniu rozwiązania, staraj się unikać przywracania ustawień fabrycznych. Opcja przywracania ustawień fabrycznych nie tylko wyłącza tryb powiększenia, ale także cofa wszystkie inne ustawienia, które dostosowałeś.

Przywrócenie ustawień fabrycznych

Na przykład cofnie wszystkie zapisane ustawienia kolorów, temperatury i rozmiaru. Spowoduje to również cofnięcie wszystkich nazw ustawionych dla źródeł wejściowych. Być może będziesz musiał ponownie przejść przez strony ustawień startowych, jeśli przywrócisz ustawienia fabryczne, więc staraj się tego unikać.

Nadal masz problemy?

Jeśli wypróbowałeś rozwiązanie opisane w tym artykule i nadal masz problemy, być może będziesz musiał rozważyć przywrócenie ustawień fabrycznych, ale dzieje się tak tylko w ekstremalnych okolicznościach. Problemem może być kwestia dostępności. Być może przypadkowo włączyłeś tryb ułatwień dostępu, ponieważ ma on tryb powiększenia. W takim przypadku przejdź do „Menu” i „System” i Dostępność”, a następnie wybierz „Tryb powiększenia” i wyłącz go