Jak wyświetlić witrynę LinkedIn Desktop z telefonu?

Jeśli korzystasz z LinkedIn do nawiązywania kontaktów, znajdowania pracy lub promowania siebie, to na pewno nie jesteś sam. Miliony ludzi codziennie używają go jako swego rodzaju Facebooka dla biznesu, w różnych karierach i zawodach wszelkiego rodzaju. Używam go i wszyscy, których znam, używają go. Chociaż istnieje bardzo wydajna aplikacja LinkedIn zarówno na iPhone'a, jak i Androida, witryna na komputery wygląda i działa bardzo dobrze, a niektórzy ludzie słusznie korzystają z niej.

Jeśli masz ochotę użyć tego zamiast aplikacji, oto jak wyświetlić witrynę LinkedIn na komputery z telefonu.

Aplikacja LinkedIn i strona mobilna przeszły poważną metamorfozę w 2015 roku, a strona była tym lepsza. Łatwiej było nim zarządzać, czytać i używać, i był to prawdziwy krok naprzód dla sieci. Chociaż zajęło to trochę czasu, strona została potraktowana tak samo i wygląda naprawdę bardzo dobrze.

Zwykle rebranding zaczyna się od strony na komputery i spływa do wersji mobilnej i aplikacji, a stamtąd trafia do dowolnych witryn pomocniczych. LinkedIn zrobił to na odwrót. Najpierw przeprojektował swoją aplikację, a następnie obdarzył swoją witrynę mobilną, a na koniec witrynę na komputery stacjonarną miłością, której potrzebowała. Dzięki temu wersja na komputery stacjonarne była zgodna z projektem aplikacji, a nie na odwrót. Choć wbrew tradycji sprawdziło się to zadziwiająco dobrze.

Po co wyświetlać witrynę LinkedIn na komputer zamiast wersji mobilnej?

Mobilna wersja witryny jest dostosowana do mniejszych ekranów i zaprojektowana tak, aby wykorzystywać jak najmniej danych. Po co więc korzystać z wersji komputerowej na telefonie? Zazwyczaj witryna mobilna ma mniejszą funkcjonalność, aby oszczędzać dane i szybciej się ładować. Może również zawierać mniej obrazów, mniej elementów multimedialnych i bardziej podstawowy układ. Wiele zależy od strony internetowej i tego, jak została zaprojektowana.

Jest to dobre dla większości witryn, ponieważ wszystko, czego potrzebujesz, to treść. Ale sieci społecznościowe, takie jak Facebook i LinkedIn, są inne. Chcesz wszystko zobaczyć. Potrzebujesz wszystkich interaktywnych elementów i opcji multimedialnych. Chcesz pełnego doświadczenia i możesz przegapić coś, jeśli patrzysz na zmniejszoną wersję. Jeśli dzieje się to kosztem wolniejszego ładowania i większego zużycia danych, niech tak będzie.

Inną alternatywą mobilną jest aplikacja. Jeśli korzystałeś z aplikacji sieci społecznościowych, prawdopodobnie już wiesz, jak bardzo mogą być irytujące, zawsze zachęcając Cię do skontaktowania się z kimś lub obejrzenia tego lub tamtego. Skończyło się na tym, że usunąłem Facebook Messengera, ponieważ przeszkadzałoby mi to przynajmniej raz dziennie, nawet gdy nikt nie wysyłał wiadomości. I tu właśnie pojawia się strona internetowa na komputery stacjonarne.

Wyświetl witrynę LinkedIn na komputer z urządzenia z systemem Android

Telefony z Androidem domyślnie używają przeglądarki Chrome, która ma ustawienie wywołujące witrynę na komputery zamiast wersji mobilnej. Możesz ustawić go tak, aby korzystał z witryny na komputery w dowolnym momencie za pomocą kilku dotknięć.

  1. Przejdź do witryny LinkedIn w przeglądarce Chrome na urządzeniu z Androidem.

  2. Wybierz ikonę menu z trzema kropkami w prawym górnym rogu strony.

  3. Zaznacz pole obok witryny na komputery.

Powinno to następnie korzystać z witryny na komputery stacjonarne przez resztę sesji.

Wyświetl witrynę LinkedIn na komputer ze swojego iPhone'a

iPhone'y mogą korzystać z Chrome lub Safari i oba działają dobrze na urządzeniu. Jeśli używasz Chrome, możesz wybrać te same opcje, co w Androidzie, aby zadzwonić do witryny LinkedIn na komputery stacjonarne. Safari robi rzeczy nieco inaczej.

  1. Przejdź do witryny LinkedIn w Safari.
  2. Wybierz i przytrzymaj ikonę koła w prawym górnym rogu.
  3. W wyskakującym okienku wybierz opcję Poproś o witrynę dla komputerów stacjonarnych.

Powinno to osiągnąć ten sam wynik, co Chrome. Safari powinno wywołać całą witrynę i wyświetlić ją na telefonie.

Przeglądanie witryn na komputery stacjonarne na małych ekranach

W zależności od jakości witryny, którą przeglądasz, może wystąpić wiele kompromisów podczas wyświetlania komputerowej wersji witryny na znacznie mniejszych ekranach. Może być też kilka. Ponieważ 60% ruchu LinkedIn pochodzi z urządzeń mobilnych, ich strony internetowe są kodowane bardzo starannie i działają dobrze niezależnie od urządzenia, z którego korzystasz.

Witryna na komputery jest mała i potrzebuje małych palców, aby uzyskać dostęp do opcji i menu, ale szczypanie, aby powiększyć, działa dobrze. Nowa witryna na komputery jest znacznie czystsza i mniej zaśmiecona niż poprzednia wersja, więc działa bardzo dobrze na urządzeniach mobilnych, a prawdopodobieństwo błędnego kliknięcia jest niższe niż w innych witrynach. I na pewno jest moim zdaniem znacznie lepszy niż aplikacja LinkedIn.

Twoje główne szczegóły profilu pojawiają się jako pierwsze i możesz łatwo przesuwać się po stronie za pomocą palców. Przewijanie jest proste, a wszystkie funkcje czatu, zaproszeń, promocji i interaktywne wydają się działać dobrze na moim telefonie z Androidem. Jestem pewien, że iOS jest równie dobry.

Czy przeglądasz witrynę LinkedIn na komputer z telefonu lub korzystasz z aplikacji lub witryny mobilnej? Opowiedz nam o tym poniżej!