Jak wyświetlić godziny gry na konsoli Nintendo Switch

W dekadzie był czas, kiedy Nintendo, jeden z liderów w branży gier, zmagał się z letnią reakcją na swoją konsolę Wii U. Podczas gdy Sony i Microsoft zachwycały graczy swoimi nowymi platformami, Nintendo stanęło w obliczu przestarzałości.

Jak wyświetlić godziny gry na konsoli Nintendo Switch

Ale dzięki ówczesnemu prezydentowi Nintendo, Satoru Iwata, gigant gier pchnął rozwój swojej następnej konsoli w zupełnie nowym kierunku. A gdyby ich najnowsza konsola mogła być jednocześnie mobilna i stacjonarna?

I oto w 2017 roku japoński behemot wypuścił konsolę Nintendo Switch i od tego czasu nie ma co się liczyć.

Bogactwo gier

Podczas gdy Nintendo spodziewało się wydać około 100 tytułów w pierwszym roku od premiery, Switch pochwalił się prawie 320 tytułami do końca 2017 roku. Gracze byli zdumieni wszechstronnością konsoli, która pozwoliła im przenosić swoje gry poza dom.

Oznaczało to, że tradycyjny gracz mógł spędzić o wiele więcej czasu grając na Switchu niż na stacjonarnej konsoli, takiej jak Play Station 4 lub Xbox One.

Przy tak wielu godzinach rozgrywki prawdopodobnie chciałbyś dokładnie wiedzieć, ile czasu spędziłeś na Switchu. Rodzice mogą chcieć wiedzieć, czy ich dzieci spędzają zbyt dużo czasu wskakując do taksówek? Super Mario Odyseja lub walcząc ze złym wodzem Ganonem w Legenda Zeldy.

zobacz ile godzin grałeś na Nintendo Switch

Jak sprawdzić godziny pracy

Na szczęście Nintendo bardzo ułatwiło sprawdzenie, ile godzin Ty lub Twoje dzieci spędziliście grając na Switchu. Wystarczy wykonać czynności wymienione poniżej.

Krok pierwszy

Przejdź do ekranu swojego profilu na konsoli Nintendo Switch. Możesz to zrobić, wybierając ikonę profilu znajdującą się w lewym górnym rogu ekranu głównego przełącznika.

Krok drugi

Teraz przewiń zakładkę profilu, aby znaleźć liczbę godzin odtwarzania. Na przykład, jeśli chcesz wiedzieć, ile godzin spędziłeś na grze Legenda Zeldy, przewiń do tytułu gry znajdującego się w prawym dolnym rogu ekranu.

Należy pamiętać, że podane godziny są wartościami orientacyjnymi. Na przykład, jeśli grałeś w grę krócej niż godzinę, Nintendo poda podsumowanie w formie „grałeś przez chwilę”. Podobnie, jeśli grałeś w grę przez ponad 100 godzin na Switchu, Nintendo powie ci coś takiego: „grałeś przez 100 godzin lub więcej”.

Warto też wiedzieć, że dziennik aktywności nie jest aktualizowany za każdym razem, gdy grasz. Nintendo aktualizuje go, jeśli znacznie wydłużyłeś czas grania w grę. Dlatego nie spodziewaj się zmian za każdym razem, gdy podnosisz konsolę. Powszechnie uważa się, że Nintendo aktualizuje godziny co tydzień.

ile godzin grałem na Nintendo Switch

Możesz również sprawdzić godziny pracy znajomych

Dzięki Nintendo możesz również sprawdzić, ile godzin znajomi z Twojej listy spędzili grając w daną grę. Aby to zrobić, dotknij Lista przyjaciół znajduje się po lewej stronie ekranu profilu. Teraz dotknij imienia znajomego, którego szczegóły dotyczące czasu gry chcesz sprawdzić. Otrzymasz podobnie wyglądający dziennik aktywności, jak w przypadku swojego profilu, z liczbą godzin gry wymienioną poniżej w każdej grze.

Jest inny sposób dla rodziców!

Powyższe kroki mogą nie okazać się szczególnie przydatne dla rodziców, którzy nie mają dostępu do strony profilu swojego dziecka na konsoli Nintendo Switch. Ale nie ma jeszcze powodu do niepokoju, ponieważ Nintendo jest bardzo własne Kontrola rodzicielska aplikacja jest tutaj, aby Ci pomóc.

Możesz pobrać aplikację na swój telefon i zsynchronizować ją z profilem dziecka. Oto linki do pobrania dla użytkowników Androida i iOS. Jeśli nie wiesz, jak połączyć aplikację z konkretnym profilem, ten prosty przewodnik dostarczony przez Nintendo pomoże ci.

Tutaj, w przeciwieństwie do strony profilu na Switchu, godziny rozgrywki są podane co do minuty. Istnieje podział godzin granych co miesiąc, a także szczegółowe statystyki czasu gry na bieżący dzień.

Więc jeśli jesteś rodzicem i chcesz wiedzieć, ile czasu Twoje dzieci spędzają grając w swoje ulubione gry, Nintendo Cię obejmuje!

Miłego przełączania!

Wiedza o tym, ile godzin spędziłeś grając w gry na Nintendo Switch, jest bardzo łatwa. Musisz przejść do strony swojego profilu, aby uzyskać szczegółowe informacje na temat czasu gry. Jednak te liczby nie są dokładne. Jeśli chcesz poznać dokładne liczby, musisz połączyć profil gracza z Kontrola rodzicielska w telefonie. Tam znajdziesz szczegóły do ​​ostatniej chwili.

Zmień graczy, jeśli istnieją inne sposoby śledzenia danych dotyczących czasu gry, podziel się nimi z nami w sekcji komentarzy poniżej. Rodzice, daj nam znać, jeśli Kontrola rodzicielska aplikacja była przydatna, czy nie.