Jak zablokować kogoś bez wiedzy w Viber

Niektórzy ludzie są po prostu zbyt nieprzyjemni lub denerwujący, aby wytrzymać długo. Jeśli zdobędą Twój numer, mogą wysłać Ci wiadomość na Viber, a podpowiedzi mogą nie wystarczyć, aby zostawili Cię w spokoju. W tej sytuacji bardzo sensowne jest zablokowanie numeru.

Jak zablokować kogoś bez wiedzy w Viber

Ale blokowanie może być drażliwym tematem. Jeśli jest to znajomy, z którym będziesz musiał zmierzyć się twarzą w twarz, prawdopodobnie nie chcesz go urazić. Czytaj dalej i dowiedz się, jak je zablokować bez ich wiedzy.

Co się stanie, gdy zablokujesz osobę na Viber

Zanim zaczniesz i zablokujesz kogoś na Viber, dobrze jest wiedzieć, co dokładnie się wydarzy.

Prawdopodobnie nie zastanawiałbyś się nad blokowaniem nieznanego numeru, ponieważ nie znasz osoby, która za nim stoi. A co z ludźmi, których znasz?

Jeśli chodzi o osoby z Twojej listy kontaktów, możesz mieć pewność, że nie zostaną powiadomione, że je zablokowałeś. Oto, co dzieje się z kontaktem, który zablokowałeś:

 1. Nie są już w stanie skontaktować się z Tobą w żaden sposób, ani przez sms, ani przez telefon.
 2. Nie mogą już zobaczyć, czy jesteś online, czy nie.
 3. Wszelkie wprowadzone przez Ciebie zmiany w profilu będą dla nich niewidoczne.
 4. Zablokowana osoba nie może dodać Cię do żadnego czatu grupowego w Viber.
 5. Jeśli jednak jesteś już częścią tego samego czatu grupowego, zobaczą wszystkie wiadomości, które napiszesz.

Chociaż zablokowany kontakt nie otrzyma powiadomienia, może zauważyć, że go zablokowałeś, jeśli spróbuje zadzwonić lub wysłać do Ciebie wiadomość. Jeśli masz szczęście, mogą założyć, że jesteś chwilowo niedostępny. Jednak ich wiadomości nigdy nie będą oznaczane jako „dostarczone” lub „widziane”. Z czasem prawdopodobnie uznają, że je zablokowałeś lub przestałeś korzystać z aplikacji.

Niestety istnieje kilka prostych sposobów, aby sprawdzić, czy Twój Viber jest nadal aktywny – na przykład mogą wysłać wiadomość z nowego numeru. Nie możesz całkowicie ukryć lub zaprzeczyć, że kogoś zablokowałeś.

Jak zablokować nieznany numer w Viber

Przyjrzyjmy się, co się dzieje, gdy osoba wysyła do Ciebie wiadomość z nieznanego numeru. Zostaniesz powiadomiony o wiadomości w górnej części ekranu. Powiadomienie da ci następujące opcje:

 1. Dodanie do kontaktów
 2. Blokuj i zgłaszaj spam – To dobry sposób na pozbycie się botów. Na podstawie Twojego zgłoszenia spamu Viber może zablokować to konto na stałe.
 3. Blok – Jeśli otrzymasz wiadomość, która nie jest spamem, możesz po prostu zablokować konto, z którego została wysłana.

Viber, jak blokować

Teraz kilka słów o blokowaniu w ogóle.

Jak zablokować istniejący kontakt w Viber

Istnieje kilka sposobów zablokowania kontaktu w Viber. Możesz to zrobić bezpośrednio z okna czatu lub skorzystać z listy zablokowanych.

Jak korzystać z listy bloków Viber

Lista zablokowanych to funkcja w Viber, która gromadzi wszystkie zablokowane kontakty w jednym miejscu. Zawsze możesz dodać więcej osób do listy lub odblokować je, jeśli zmienisz zdanie. Oto jak to zrobić:

 1. Otwórz swoją aplikację Viber.
 2. Stuknij w Więcej u dołu ekranu, aby uzyskać dostęp do opcji.

  Viber, jak kogoś zablokować

 3. Wybierz Ustawienia.
 4. Następnie dotknij Prywatność.

  Viber zablokuj kogoś

 5. Wybierz listę zablokowanych.
 6. W prawym górnym rogu zobaczysz ikonę + (Dodaj).

  Blok wibracyjny

 7. Po dotknięciu otworzy się okno wyboru i możesz wybrać kontakt, który chcesz zablokować.

  jak zablokować kogoś Viber

 8. Możesz też zrobić to ręcznie, wpisując imię lub numer telefonu. Jeśli robisz to według numeru, nie zapomnij kodu połączenia międzynarodowego.

Jak zablokować za pomocą okna czatu

Oto kolejny prosty sposób na zablokowanie kogoś:

 1. Otwórz Vibera.
 2. Automatycznie wylądujesz w oknie czatu.
 3. Wybierz kontakt, który chcesz zablokować.
 4. Przejdź do opcji (trzy pionowe kropki w prawej górnej części ekranu).

  Viber blokuje kogoś bez jego wiedzy

 5. Wybierz informacje o czacie.
 6. Wybierz Zablokuj ten kontakt. Możesz je później odblokować, wykonując te same czynności.

Viber, jak blokować bez wiedzy

Nie słyszę Cię

To wszystko, co musisz wiedzieć o blokowaniu w Viber. Możesz blokować i zgłaszać spamerów, których nie znasz, ale możesz także blokować osoby, których nie znasz.

Nie zauważą tego, chyba że spróbują nawiązać z tobą kontakt po zakończeniu. Ale rzeczy mogą stać się niezręczne, jeśli oboje jesteście częścią tego samego czatu grupowego. Nie zobaczysz ich wiadomości, ale oni zobaczą Twoje.