Jak korzystać z tratwy w Valheim?

Valheim to gra inspirowana Wikingami i jeden z najpopularniejszych ostatnich tytułów niezależnych. Jak możesz sobie wyobrazić, zajmuje to trochę czasu po oryginalnej wiedzy, w tym przemierzanie mórz w poszukiwaniu nowych lądów i podbojów. Jednak gracze zwykle nie zaczynają od wielkiego statku. Pierwszym statkiem, który zabierze Cię tam, gdzie musisz się udać, będzie sprawdzona tratwa.

Jak korzystać z tratwy w Valheim?

W tym artykule wyjaśnimy, jak zbudować i kontrolować tratwę na morzu, aby uzyskać maksymalny efekt i wprowadzić Cię w kolejne etapy gry.

Jak korzystać z tratwy do żeglowania w Valheim?

Choć może to wydawać się proste, podróżowanie tratwą wymaga pewnych niuansów i umiejętności. Tratwa składa się z dwóch głównych elementów żeglarskich. Ster kontroluje ruch i kątowanie, podczas gdy żagiel zbiera dostępny wiatr, aby zwiększyć prędkość. Jeśli jednak nie użyjesz żagli optymalnie, możesz zwolnić do pełzania i zahamować postępy.

Jak korzystać ze steru tratwy?

Żeglowanie tratwą w Valheim jest stosunkowo proste. Jak wspomniano powyżej, steru można używać do kontrolowania ruchu i wędkowania. Oto szczegółowy podział, aby uzyskać więcej informacji:

Tratwą obsługuje się podobnie jak pojazdy w innych grach. Gdy znajdziesz się w pobliżu tratwy, zobaczysz monit, który pozwoli ci na nią wskoczyć. Jeśli zastanawiasz się, jaka jest różnica między dwoma trybami wchodzenia w to i chcesz wiedzieć, jak korzystać z drabiny tratwy, odpowiedź brzmi, że nie ma żadnej. Jeśli naciśniesz E w pobliżu tratwy, twoja postać wejdzie na tratwę po drabinie lub sterze, w zależności od tego, co jest bliżej.

Kontrola żeglugi na tratwie

Kiedy wchodzisz na tratwę, możesz użyć przycisków W, A, S i D, aby kontrolować swój ruch. Przyciski A i D pozwalają skręcić odpowiednio w lewo i prawo, przesuwając ster w odpowiednim kierunku.

Jednokrotne naciśnięcie W popchnie cię do przodu tylko za pomocą steru. Jest to powolny ruch, ale prawdopodobnie jedna z najlepszych lub jedynych opcji, jeśli wiatr wieje przeciwko tobie.

Dwukrotne lub trzykrotne naciśnięcie W spowoduje opuszczenie żagli do połowy lub w całości, pozwalając tratwie złapać każdy dostępny wiatr. Jednak użycie tej techniki może działać przeciwko tobie, jeśli wiatr wieje bezpośrednio w żagle. Możesz użyć wskaźnika po prawej stronie ekranu, aby zobaczyć aktualny kierunek wiatru. Ikona wiatru informuje, skąd wieje wiatr i możesz skręcić, używając klawiszy A lub D, aby zwiększyć prędkość po tej stronie. Jeśli wiatr wieje prosto z przodu, prawdopodobnie spowolni Cię z opuszczonymi żaglami, więc zaleca się, aby na razie je rozłożyć lub zmienić kurs.

Jeśli naciśniesz klawisz S, tratwa zacznie płynąć do tyłu, używając ruchów steru. To prawie pełzająca prędkość, ale może uchronić Cię przed włamaniem lub utknięciem w pobliżu przybrzeżnych skał.

Porady żeglarskie

Czasami wiatr jest tak silny i działa na tratwę, że osiągnięcie jakiejkolwiek prędkości może być prawie niemożliwe. Jeśli jesteś na otwartym morzu, lepiej zmienić kierunek i spróbować zygzakiem do celu, wykorzystując wiatr najlepiej, jak to możliwe, aby uzyskać jak największą odległość.

Jeśli jesteś blisko plaży, możesz ręcznie przesunąć tratwę, popychając ją przed sobą. Może to być również jedyny sposób, aby dostać się do wody, jeśli tratwa zostanie naruszona.

Jeśli to możliwe, zaplanuj swoje wyprawy przez morze w dni, w których wiatr wieje w zamierzonym kierunku. Dostanie się na drugą stronę morza pod wiatr jest wykonalne, ale bardzo niepraktyczne. Być może będziesz musiał uciekać się do chodzenia w zygzak lub czekania na najbardziej dogodny moment, aby spuścić żagle.

Dodatkowe często zadawane pytania

Jak pływać pod wiatr w Valheim?

Żegluga pod wiatr jest prawdopodobnie najbardziej skomplikowana podczas korzystania z tratwy. Wiatr skutecznie tworzy strefę bez żagli o szerokości około 90 stopni w jego ogólnym kierunku. Oznacza to, że poruszanie się z opuszczonymi żaglami w tych kierunkach będzie prawie niemożliwe. Aby łatwo żeglować pod wiatr, musisz zygzakiem:

1. Odłóż żagle, naciskając W dwa lub trzy razy.

2. Obserwuj wskaźnik po prawej stronie, aby sprawdzić kierunek wiatru.

3. Jeśli jest bezpośrednio przed tobą, musisz skręcić tak, aby znaleźć się tuż poza strefą bez żagli (czarna część koła).

4. Gdy już pokryjesz wystarczającą ilość terenu, skręć na drugą stronę przez strefę bez żagli, tylko na tyle, aby wylądować poza nią.

5. Wykonaj kroki 3 i 4, aby poruszać się zygzakiem, aby dotrzeć do celu. Pokonana odległość będzie nieco dłuższa niż w linii prostej (około 1,41 razy dłuższa), ale zwykle jest to szybsza niż podróż bez żagli.

W zależności od akwenu, który przemierzasz, możesz zygzakiem często lub tylko raz, gdy jesteś w połowie podróży. Wynik pozostaje mniej więcej taki sam, ponieważ odległości będą się zgadzać bez względu na to, jak często skręcasz. Częste skręcanie jest preferowane podczas poruszania się po mniejszych kanałach, ponieważ daje to większą szansę na utrzymanie kursu.

Jeśli zdarzy ci się chybić lub zboczyć za późno, będziesz musiał skorygować kurs i nieznacznie zmienić swoje plany. Ogólnie rzecz biorąc, żeglowanie pod wiatr wymaga jedynie odrobiny zapamiętywania i wyczucia czasu, a większość ludzi szybko to zrozumie.

Czy korzystanie z tratwy to najlepszy sposób podróżowania?

Chociaż tratwy są doskonałe na wczesnych etapach, gdy gracze nie mają dostępu do obfitych zasobów, są dość powolne, nijakie i słabsze niż dwa inne typy łodzi. Karve i longboat są unowocześniane w stosunku do pierwotnego projektu tratwy, poprawiając prędkość, nośność i przestrzeń do siedzenia.

Jeśli jednak jesteś sam i nie musisz transportować towarów, tratwa zabierze Cię z punktu A do punktu B żywy. Zwykle.

Jak zbudować tratwę?

Tratwy powstają w pobliżu stołu warsztatowego, podobnie jak każdy inny przedmiot. Gdy zbliżysz się wystarczająco do stołu warsztatowego, oto, co musisz zrobić.

1. Wybierz młot na ekranie ekwipunku.

2. Naciśnij przycisk F, aby przejść do zakładki „Różne”.

3. Wybierz tratwę z listy dostępnych łodzi.

4. Naciśnij lewy przycisk myszy, aby go wytworzyć.

Aby stworzyć tratwę, będziesz potrzebować:

· 20 kawałków drewna (jak je zdobędziesz zależy od Ciebie, ale zalecamy przyjrzenie się pobliskim drzewom)

· sześć skórzanych pasków (do zdobycia z dzików)

· sześć żywic (można je znaleźć u Greylingów i Greydwarves, a także powalonych brzóz)

Czy w Valheim można atakować tratwy?

Jeśli jesteś wystarczająco blisko plaży, możesz zostać zaatakowany przez wrogów podczas pilotowania tratwy. Nie wszyscy wrogowie zostaną dotknięci w ten sam sposób, a niektórzy mogą cię ignorować ze względu na odległość lub przebywanie w wodzie.

Czy tratwy mogą się wywrócić w Valheim?

Z późniejszymi łatami tratwy nie mogą się wywracać podczas żeglugi. Jednak silne wiatry mogą zepchnąć tratwę na plaże lub formacje skalne. Jeśli utkniesz, możesz wyjść z tratwy i popchnąć ją.

Żeglowanie po świecie w Valheim

Chociaż tratwy są dość prymitywne w porównaniu z łodziami Karve i długimi łodziami, są najlepszą opcją do przemierzania mórz, gdy na początku gry nie masz zbyt wielu zasobów. Nawigacja w wodzie może nie być tak łatwa, jak się wydaje, ale gracze powinni stosunkowo szybko opanować podstawowe sterowanie. Potem wszystko sprowadza się do ćwiczeń i planowania z wyprzedzeniem, kiedy wiatr poruszy się na twoją korzyść.

Jaka jest Twoja taktyka pływania na tratwach? Daj nam znać w sekcji komentarzy poniżej.