Jak korzystać z Nest bez Wi-Fi

Inteligentne urządzenia wywarły ogromny wpływ na współczesne społeczeństwo. Są praktyczne, użyteczne, a przede wszystkim bardzo pomocne. Od smartfona po inteligentną lodówkę zmierzamy w kierunku automatyzacji trywialnych zadań, aby skupić się na tym, co naprawdę dla nas ważne. To samo dotyczy inteligentnych termostatów, a Nest jest jednym z najpopularniejszych.

Jak korzystać z Nest bez Wi-Fi

Jednak wszyscy wiemy, co dzieje się z urządzeniami inteligentnymi po utracie połączenia. Co więc dzieje się z Nestem, gdy umiera Twoja sieć Wi-Fi? Co się stanie, gdy Twoja sieć Wi-Fi nie będzie działać przez kilka godzin?

Jak to działa?

Aby zrozumieć, jak korzystać z Nest bez Wi-Fi, musisz najpierw poznać podstawy działania urządzenia. Po pierwsze, Nest to termostat. Następnie Nest to „inteligentny” termostat. Tym, co sprawia, że ​​Nest jest tak wyjątkowy, jest to, że w końcu jest termostatem „uczącym się”. To inteligentne urządzenie to coś więcej niż tylko programowalna technologia.

Tam, gdzie programowalne termostaty były i nadal są świetnym pomysłem, ludzie używają ich jak zwykłych jednostek, głównie ze względu na fakt, że programowanie wielu z nich jest dość skomplikowane.

Z drugiej strony Nest jest sprytny nie bez powodu. W swojej istocie Nest to programowalny termostat. Ale jest to programowalny termostat, który sam się programuje. Jak to inteligentne urządzenie to robi? Cóż, obserwuje twoje wzorce zachowań i preferencje dla określonych pór dnia, tygodnia, miesiąca i roku i zasadniczo tworzy dla ciebie harmonogram.

gniazdo

Korzystanie z niego bez Wi-Fi

Aby robić dla Ciebie te wszystkie niesamowite rzeczy, Nest potrzebuje dostępu do Wi-Fi. Podobnie jak inteligentna lodówka bez dostępnego połączenia Wi-Fi to nic innego jak zwykła lodówka, Nest zamienia się w zwykły termostat, jeśli nie ma połączenia Wi-Fi.

Czy to zadziała bez Wi-Fi?

Ale czy inteligentna lodówka, smartfon lub inteligentny samochód wyłącza się, gdy nie ma połączenia z internetem? Oczywiście, że nie! Nest też nie. Gdy Nest przechodzi w tryb offline, nadal działa normalnie. Nadal będzie działał normalnie, obserwując Twoje zachowanie i opierając się na wcześniej zebranych informacjach. Nie będziesz jednak w stanie dostosować jego ustawień za pomocą telefonu lub komputera. Aby uzyskać dostęp do Nest z innego urządzenia, musisz poczekać na powrót Wi-Fi.

Jak to zrobić?

Cóż, odpowiedź tutaj jest dość prosta: użyj Nest za pośrednictwem wbudowanego interfejsu. Ustaw temperaturę, twórz harmonogramy, dostosuj funkcję uczenia itp.

Aby sprawdzić, czy ogrzewanie jest włączone, przejdź do urządzenia Nest i spójrz na lampkę ogrzewania. Jeśli świeci na zielono przez ponad 5 sekund, oznacza to, że ręczny tryb ogrzewania jest włączony. Ręczne ogrzewanie to najlepsza opcja, jeśli chodzi o sterowanie urządzeniem Nest bez połączenia z internetem. Naciśnij przycisk Heat Link, aby włączyć ogrzewanie ręczne.

Aby wyłączyć ogrzewanie ręczne, ponownie naciśnij przycisk Heat Link. Wyłączenie ręcznego ogrzewania przywróci jednak Nest do normalnego harmonogramu.

Zmień swoje gniazdo w typowy programowalny termostat

Pamiętaj, że będziesz potrzebować do tego połączenia z Internetem, mimo że konfigurujesz swoje gniazdo jako niezależne od Internetu. Jeśli nie jesteś zadowolony z trybu automatycznego planowania Nest, wyłącz go za pomocą aplikacji Nest. Iść do Ustawienia a potem dotknij Automatyczne planowanie. Wyłącz przełącznik.

użyj gniazda bez wifi

Następnie nadszedł czas na wyczyszczenie istniejącego harmonogramu. Iść do Ustawienia ponownie, przejdź do Resetowaniei dotknij Harmonogram. Teraz wybierz Resetowanie/Jasne.

Na koniec przejdź do termostatu, przewiń, aż wybierzesz Harmonogram i ustaw czas i temperaturę według własnego uznania. Nest będzie odtąd zachowywał się jak typowy programowalny termostat i nie będziesz potrzebować Internetu, aby nim sterować.

Z Wi-Fi lub bez

Nest to inteligentny termostat, który doskonale sprawdza się zarówno jako zwykły termostat ręczny, jak i typowy programowalny. Oczywiście, jeśli nie używasz go z Wi-Fi, tracisz wiele fajnych funkcji, od nauki po planowanie. W każdym razie dobrze jest wiedzieć, jak korzystać z Nest na wypadek awarii połączenia internetowego.

Czy kiedykolwiek używałeś termostatu Nest w trybie offline? Czy napotkałeś jakieś problemy? Jak wolisz? Zapraszam do dyskusji w sekcji komentarzy poniżej.