Jak korzystać z AirPods na komputerze PC lub laptopie

AirPods stały się czymś w rodzaju flagowego produktu Apple, stając się niemal synonimem bezprzewodowych słuchawek dousznych. Ale to nie znaczy, że są przeznaczone wyłącznie dla użytkowników Apple.

Jak korzystać z AirPods na komputerze PC lub laptopie

Jeśli nie chcesz rozstać się z komputerem, nie martw się. Apple cię nie zmusi. To prawda, że ​​nie będzie to tak bezproblemowe, jak sparowanie ich z iPhonem, ale używanie AirPods z komputerem wcale nie jest trudne. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się, jak w kilku prostych krokach sparować słuchawki AirPods z komputerem stacjonarnym lub laptopem.

Parowanie AirPods z komputerem z systemem Windows

Aby sparować AirPods na dowolnym komputerze z systemem Windows, będziesz traktować je jak każde inne urządzenie peryferyjne Bluetooth.

Zanim cokolwiek zrobisz, upewnij się, że AirPods i ich obudowa są w pełni naładowane. Jeśli używasz komputera stacjonarnego, będzie on musiał mieć funkcję Bluetooth, aby sparować go z „Podami”. Starsze płyty główne nie będą miały adaptera Bluetooth, ale klucz USB można kupić online lub w dowolnym sklepie technicznym.

Upewnij się, że Bluetooth jest włączony i wykonaj następujące czynności:

  1. Przejdź do „Ustawień” komputera. Możesz uzyskać do nich dostęp, klikając ikonę koła zębatego w menu Windows lub wpisując „ustawienia” w pasku wyszukiwania systemu i wybierając pierwszą opcję.
  2. W Ustawieniach kliknij "Urządzenia".

    ustawienia

  3. Następnie kliknij „Dodaj Bluetooth lub inne urządzenia”. Otworzy się kolejne okno.
  4. W oknie Dodaj urządzenie wybierz "Bluetooth", a otworzysz okno, które pokazuje wszystkie pobliskie urządzenia, z którymi możesz się sparować.

    bluetooth

  5. Umieść AirPods w etui ładującym, a następnie naciśnij i przytrzymaj przycisk z tyłu etui, aż wskaźnik ładowania na etui zacznie migać na biało.
  6. Jeśli są wystarczająco blisko komputera, AirPods powinny pojawić się na ekranie Dodaj urządzenia. Znajdziesz je pod nazwą, pod którą je ustawiłeś. Kliknij ikonę AirPods.

Jeśli sparują się poprawnie, będziesz mógł od razu korzystać z AirPods. Jeśli nie możesz, być może będziesz musiał wybrać je jako domyślne urządzenie audio w menu Ustawienia dźwięku.

Używanie AirPods z innymi urządzeniami

Dotyczy to użytkowników systemu Windows, ale co z innymi systemami i urządzeniami? Cóż, to prawie ta sama procedura.

Niezależnie od tego, czy używasz urządzenia mobilnego z Androidem, czy laptopa z systemem Linux, AirPods będą traktowane jak każde inne urządzenie peryferyjne Bluetooth. Na swoim urządzeniu przejdź do ustawień Bluetooth i włącz Bluetooth. Następnie umieść AirPods w etui i naciśnij przycisk, aż zacznie pulsować. Twoje urządzenie powinno być w stanie je wykryć.

airpody

Po początkowym procesie parowania, jeśli się rozłączysz, Twój komputer lub laptop powinien zapamiętać Airpody, tak jak każde inne urządzenie. Jeśli chcesz ich ponownie użyć, otwórz etui i powinny się sparować automatycznie. Ale jeśli z jakiegoś powodu nie, otwórz ustawienia Bluetooth na swoim komputerze i wybierz Airpody z otwartą obudową i co najmniej jednym Airpodem w uchu.

Twoje Airpody spróbują połączyć się z najbardziej rozsądnym urządzeniem w jego zasięgu. Jeśli więc musisz połączyć się z komputerem, ale telefon jest w pobliżu, może być konieczne wybranie urządzenia z komputera.

Czy są warte kłopotów?

To trudne pytanie, na które trzeba odpowiedzieć i w dużej mierze zależy to od Twojego osobistego stylu. Airpody, podobnie jak większość produktów Apple, nie są tanie. Istnieje jednak wiele powodów, dla których warto pokochać te słuchawki.

Airpody Apple są niewiarygodnie niezawodne, mają świetną żywotność baterii, mają świetną jakość dźwięku i są całkiem wygodne. Nadal możesz kupić Airpody pierwszej i drugiej generacji lub Airpods Pro w zależności od preferencji. Jeśli chodzi o prawdziwie bezprzewodowe słuchawki, prawdopodobnie nie znajdziesz lepszej oferty niż AirPods.

A jeśli oznacza to trochę więcej pracy nad sparowaniem ich z komputerem, prawdopodobnie nie jest to tak duża cena.

Często Zadawane Pytania

Czy automatyczne wykrywanie uszu działa z Airpods na komputerze?

Jedną z cech, które sprawiają, że Airpods są tak świetne w porównaniu z innymi urządzeniami Bluetooth na znaku, jest automatyczne wykrywanie uszu. Po włożeniu pączków do ucha dźwięk z komputera powinien zacząć odtwarzać się automatycznie. Kiedy je usuniesz; dźwięk powinien się zatrzymać.

Ale jeśli to nie działa, będziesz potrzebować iPhone'a, aby rozwiązać problem. Automatyczne wykrywanie uszu to funkcja, którą można włączyć, a następnie wyłączyć. Udaj się na iPhone'a i dotknij „Bluetooth”. Następnie dotknij „i” obok Airpodów, włącz przełącznik i napraw komputer.

Mój komputer nie ma Bluetootha. Czy nadal mogę używać Airpodów?

Tak, właściwie. Ale będziesz potrzebować klucza sprzętowego Bluetooth, który podłącza się do portu USB. Tylko uważaj, zanim kupisz klucz sprzętowy, upewnij się, że jest on kompatybilny z Airpodami.

Twoje AirPods, Twoje zasady

Nie ograniczaj się do produktów Apple, jeśli posiadasz AirPods lub rozważasz zakup pary. Będą współpracować z prawie wszystkim, co obsługuje Bluetooth. To prosty proces, aby sparować je z komputerem stacjonarnym lub laptopem.

Jeśli jesteś właścicielem AirPods, czy kiedykolwiek widzisz, że przechodzisz na inną markę lub model? Czego trzeba by było dokonać zmiany? Daj nam znać, co myślisz w komentarzach poniżej.