Jak używać Airpodów jako aparatów słuchowych

Aparat słuchowy to wysoce wyrafinowana technologia zdolna do odbierania dźwięków i przesyłania ich za pomocą cewki T-Coil i sygnałów radiowych.

Jak używać Airpodów jako aparatów słuchowych

Jeśli chodzi o AirPods, nie możesz i nie powinieneś ich używać zamiast przepisanego aparatu słuchowego. Mogą jednak ułatwić słyszenie dźwięków. W tym artykule wyjaśnimy, jak to zrobić.

Airpods i Airpods Pro słuchają na żywo

W AirPods jest ustawienie o nazwie Live Listen. Pozwala słuchać dźwięków wokół ciebie i wzmacniać je tak, jakby dochodziły przez głośniki. Niestety AirPods nie mają w sobie mikrofonu jak zwykłe aparaty słuchowe.

Zamiast tego musisz podłączyć AirPods do iPhone'a. Twój telefon odbiera dźwięki w taki sam sposób, jakbyś rozmawiał przez zestaw głośnomówiący. Następnie przesyła odbierane dźwięki do słuchawek.

Czy możesz szpiegować za pomocą Airpodów?

Możesz używać swojego iPhone'a i AirPods do szpiegowania ludzi, zostawiając telefon w jednym pokoju, a następnie przechodząc do innego, aby słuchać, co mówią. Nie różni się to od pozostawienia włączonego dyktafonu, z wyjątkiem tego, że dźwięk jest odtwarzany w czasie rzeczywistym, a nie nagrywany.

Ponadto musisz znajdować się w zasięgu połączenia Bluetooth urządzenia. Nie możesz zostawić go w pokoju, a następnie wyjść z domu, ponieważ Twoje AirPods automatycznie odłączą się od telefonu, gdy znajdziesz się poza zasięgiem.

Jak otworzyć słuchanie na żywo

Będziesz musiał sparować iPhone'a z AirPods, co prawdopodobnie zrobiłeś. Ponieważ twoje AirPods nie mają przycisków ani menu sterowania, będziesz musiał sterować nimi za pomocą iPhone'a. Oto jak aktywować funkcję Live Listen.

 1. Otwórz Ustawienia na swoim iPhonie.
 2. Wybierz „Centrum sterowania”.
 3. Wybierz „Dostosuj sterowanie”.
 4. Dotknij zielonego przycisku + obok „Słuchu” w menu.

Opcje ułatwień dostępu są teraz włączone. Wystarczy to zrobić tylko raz. Teraz, gdy chcesz aktywować funkcję Live Listen, wykonaj następujące kroki. Upewnij się, że AirPods są w twoich uszach.

 1. Przejdź do „Centrum sterowania”. Być może będziesz musiał przesunąć palcem w dół z prawego górnego rogu, jeśli używasz nowszego iPhone'a (model X lub nowszy). W przeciwnym razie przesuń palcem w górę od dołu ekranu głównego.

  Przesuń w dół od prawego górnego rogu

 2. W centrum sterowania zobaczysz ikonę ucha, która wygląda bardzo podobnie do ikony ucha, która znajdowała się obok ustawienia „Słuch” w panelu „Dostosuj elementy sterujące”.
 3. Zmień funkcję „Słuchaj na żywo” z wyłączonej na włączoną.

  airpods na żywo słuchać i wyłączać

Aby wyłączyć funkcję Live Listen, możesz wyjść poza zasięg iPhone'a lub możesz wyłączyć Bluetooth iPhone'a. Możesz także otworzyć Centrum sterowania i ustawić funkcję „Słuchaj na żywo” z powrotem na „Wył.”.

Dlaczego tylko dźwięki słuchowe?

Twoje AirPods mogą ci pomóc tylko z dźwiękami w zakresie słuchowym. Czemu? Są dwa powody. Po pierwsze, istnieją ograniczenia dotyczące dźwięków, które urządzenie może odebrać i odtworzyć. Po drugie, nie może odtwarzać dźwięków spoza zakresu ludzkiego słuchu. A nawet gdyby mógł, nie byłbyś w stanie tego usłyszeć.

Trzymaj iPhone'a w dłoni lub na stole

Jeśli rozmawiasz z kimś i zaczynasz korzystać z Live Listen, połóż iPhone'a na stole lub trzymaj go w rękach. Nie próbuj, aby ludzie rozmawiali o tym jak krótkofalówka, ponieważ może to być zbyt głośne, jeśli to zrobisz. Brzmiałoby to tak, jakby ktoś używał zestawu głośnomówiącego w twoim uchu.

A co z innymi urządzeniami?

Funkcja Live Listen jest dostępna tylko dla iPhone'a i Apple AirPods. Czy to oznacza, że ​​ta funkcja nie występuje w innych bezprzewodowych słuchawkach? Nie, mogą być inne, ale chodzi o to, że Live Listen to funkcja Apple.

Jeśli masz słuchawki AirPods lub słuchawki bezprzewodowe i telefon z Androidem, możesz pobrać aplikację z Google Play, która służy temu samemu celowi, co Live Listen. Na przykład istnieje aplikacja o nazwie Headset Remote, która umożliwia przesyłanie tego, co odbiera telefon z Androidem, do słuchawek AirPods lub innych słuchawek bezprzewodowych.

Jak przydatne jest słuchanie na żywo?

Twoje Airpody nie zastąpią standardowego aparatu słuchowego, ale mogą się przydać w pewnych okolicznościach. Na przykład, jeśli masz nieco niedosłyszący i masz problemy z hałasami w tłumie, wygodniejsza może być funkcja Live Listen.

To samo dotyczy sytuacji, gdy masz problemy ze słuchem i nie możesz odfiltrować hałasu otoczenia pociągu, tramwaju lub metra. Są nawet osoby, które twierdzą, że ułatwia to słuchanie wykładów w salach wykładowych, ponieważ słuchawki odfiltrowują większość pogłosu, który utrudnia słuchanie.

Jednak zestaw iPhone/AirPods nie jest tak świetnym nianią elektroniczną. Musisz trzymać słuchawki i przez wiele godzin pozostajesz bez telefonu.

Wniosek – czy słuchanie na żywo jest wyłączone z jakiegoś powodu?

Skoro Live Listen jest tak świetne, dlaczego jest wyłączone? Dlaczego ludzie muszą umożliwiać jej używanie? Odpowiedź brzmi, ponieważ Live Listen to funkcja ułatwień dostępu, podobnie jak większe czcionki. Jest przydatny dla osób niedosłyszących, ale poza tym nie oferuje wiele innym osobom.

Mimo to po włączeniu tej funkcji nie musisz robić tego ponownie. Tak więc fakt, że jest wyłączony po wyjęciu z pudełka, nie jest wielkim problemem.

Czy AirPods zastąpią kiedyś aparaty słuchowe? Czy znalazłeś inne przydatne zastosowania funkcji Live Listen? Daj nam znać w sekcji komentarzy.