Jak odblokować kij Amazon Fire TV?

Kiedy kupujesz zupełnie nowy dekoder, prawdopodobnie znajdziesz na rynku pełen możliwości wyboru. Od linii niedrogich urządzeń Roku po wysokiej klasy Apple TV 4K firmy Apple, nie brakuje opcji, gdy chcesz kupić urządzenie do przesyłania strumieniowego do telewizora. Wśród najlepszych opcji prawdopodobnie znajdziesz własną linię urządzeń Fire TV firmy Amazon, od Fire TV Stick za 39 USD, po zupełnie nowy Fire TV Stick 4K i Fire TV Cube. Poza obsługą YouTube linia Fire TV oferuje prawie wszystko, czego możesz chcieć. Od własnych usług Amazon Prime Video po platformy takie jak Netflix i Hulu, Amazon ułatwia przesyłanie strumieniowe prawie wszystkiego, czego kiedykolwiek chcesz, a jednocześnie obsługuje funkcje takie jak przesyłanie Alexa i Fire Tablet.

Jak odblokować kij Amazon Fire TV?

Oczywiście jest jeszcze jeden powód, dla którego warto sięgnąć po Amazon Fire TV Stick, poza ceną i funkcjami. Podobnie jak tablety Fire, wszystkie urządzenia Fire TV działają pod kontrolą systemu Amazon Fire OS, rozwidlenia Androida, który ułatwia korzystanie z łatwego hakowania i modowania, które jest dostarczane z platformą. Niezależnie od tego, czy chcesz dodać nową zawartość do Fire TV Stick, czy po prostu chcesz ułatwić otwarcie platformy na źródła zewnętrzne, uaktualnienie urządzenia do odblokowanego Fire Stick może pomóc Ci uzyskać dostęp do większej liczby rzeczy kochasz w swojej telewizji. Odblokowanie Fire TV Stick jest dość łatwe, więc przyjrzyjmy się wyjaśnieniu, co robi odblokowywanie, status prawny odblokowania urządzenia i oczywiście przewodnik krok po kroku dotyczący odblokowania Fire TV Stick.

Co to jest odblokowany Fire TV Stick?

Zacznijmy od podstaw: termin „odblokowywanie” jest zwykle używany zamiennie z „jailbreaking” w odniesieniu do urządzenia Fire TV, co oznacza coś znacznie innego niż można rozpoznać po innych zastosowaniach tego słowa. Przez dekadę termin „jailbreak” odnosił się głównie do urządzeń z systemem iOS, gdzie jailbreaking odblokowuje system operacyjny z otoczonego murem ogrodu Apple i umożliwia użytkownikowi instalowanie sklepów z aplikacjami innych firm, pirackich treści i zmianę podstawowych plików urządzenia . Podobnie rootowanie na Androidzie również reprezentuje jailbreak, choć na poziomie podstawowym. Obie usługi zazwyczaj wymagają pewnej wiedzy technicznej. Jailbreak urządzenia z systemem iOS prawie zawsze wymaga starszej wersji systemu iOS, podczas gdy rootowanie w systemie Android jest zwykle zatrzymywane na poziomie operatora, a nie przez Google.

Pomimo nazywania tego jailbreakiem, termin ten oznacza coś zupełnie innego, jeśli chodzi o używanie Fire TV Stick. Jailbreakowanie urządzenia Fire TV nie wymaga dołączania komponentu do komputera, uruchamiania linii kodu, a nawet korzystania z oprogramowania znalezionego na losowym forum. Zamiast tego ludzie zazwyczaj odnoszą się do jailbreaku urządzenia Fire TV jako aktu instalowania aplikacji innych firm niedostępnych w sklepie Amazon Appstore w celu rozszerzenia biblioteki treści, zwykle poprzez wykorzystanie piractwa. Większość użytkowników zwraca się do Kodi w celu uzyskania oprogramowania do jailbreakingu, ponieważ Kodi jest platformą typu open source, która dobrze współpracuje z pilotem Amazon Fire TV. Chociaż sam Kodi nie jest aplikacją piracką, pozwala na tysiące tysięcy dodatków, które umożliwiają natychmiastowe przesyłanie strumieniowe filmów bezpośrednio do urządzenia.

Czy odblokowanie mojego Fire TV Stick jest legalne?

Proces odblokowywania Fire TV Stick sprowadza się do wyłączenia instalowania oprogramowania zabezpieczającego aplikację na twoim urządzeniu, więc w tym sensie, jeśli twój Fire TV Stick jest całkowicie legalny. Chociaż jailbreakowanie urządzeń z systemem iOS i rootowanie urządzeń z Androidem było od czasu do czasu poddawane kontroli prawnej, w obu tych przypadkach stwierdzono również, że mają podstawy prawne w przypadku zmiany stanu urządzenia przez użytkowników. I oczywiście warto zauważyć, że, jak wspomnieliśmy powyżej, faktyczny akt jailbreakowania Fire Stick nie różni się od instalacji Kodi na komputerze.

To powiedziawszy, oczywiście ważne jest, aby pamiętać, że dodawanie do Kodi treści, które pirackie filmy, programy telewizyjne i inne treści są miksturą jailbreaku twojego urządzenia, którą można uznać za nielegalną. Podczas gdy firmy zazwyczaj pozywają dystrybutorów nielegalnie hostowanych treści online, zawsze istnieje ryzyko, że Twój dostawca usług internetowych może ograniczyć lub anulować korzystanie z Internetu z powodu nielegalnego przesyłania strumieniowego. Używanie Kodi do strumieniowego przesyłania hostowanych multimediów w Internecie powinno być uważane przez większość użytkowników za piractwo i musisz upewnić się, że rozumiesz ryzyko związane z przesyłaniem strumieniowym treści online. Sam Kodi nie jest aplikacją stworzoną do piractwa, a zespół programistów w pełni sprzeciwił się używaniu aplikacji do takich usług medialnych. Jak zawsze nie zachęcamy ani nie tolerujemy żadnych nielegalnych zachowań, w tym nielegalnego przesyłania strumieniowego treści online, i nie powinniśmy ponosić odpowiedzialności za jakiekolwiek negatywne konsekwencje wynikające z korzystania z jakichkolwiek usług, aplikacji lub metod opisanych w tym przewodniku. Aby uzyskać więcej informacji, zapoznaj się ze stanowiskiem swojego kraju w zakresie praw autorskich, a także z warunkami użytkowania każdego używanego dodatku Kodi.

Jak odblokować mój Fire TV Stick?

Aby uzyskać aplikacje z jailbreakiem na Fire TV Stick, musisz zacząć od zainstalowania Kodi. Z oczywistych powodów Kodi nie jest wymieniony w sklepie Amazon Appstore jako aplikacja, którą można łatwo pobrać do regularnego użytku. W przeciwieństwie do Google, Amazon stosuje podejście bardziej podobne do Apple na swoim rynku aplikacji, dopuszczając tylko niektóre aplikacje po ich zatwierdzeniu do użytku. Chociaż Kodi jest łatwo dostępny w sklepie Google Play, nigdzie nie można go znaleźć na platformie Amazon, ponieważ został usunięty w 2015 roku z powodu obaw związanych z piractwem. Ale, jak widzieliśmy w przypadku większości produktów Amazon, łatwo jest wykorzystać ich podstawę Androida jako metodę przeciwko nim. Ponieważ Android pozwala na instalowanie aplikacji poza sklepem z aplikacjami, uruchomienie Kodi na Fire Stick wcale nie trwa długo. Ta metoda została przetestowana na najnowszym Fire Stick 2016 z Alexą. Będziemy używać zrzutów ekranu z wersji 5.2.6.0 Fire OS i Fire TV Home w wersji 6.0.0.0-264, wraz z nowszym interfejsem użytkownika z 2017 roku.

Włączanie w urządzeniu instalowania aplikacji ładowanych po stronie

Zacznij od otwarcia wyświetlacza Fire TV, wybudzając urządzenie i przytrzymując przycisk Home na pilocie Fire TV, aby otworzyć menu szybkich działań. To menu zawiera listę czterech różnych opcji dla Fire TV: listę aplikacji, tryb uśpienia, dublowanie i ustawienia. Wybierz menu ustawień, aby szybko załadować listę preferencji. Możesz też przejść do ekranu głównego Fire TV i przewinąć w prawo wzdłuż górnej listy menu, wybierając opcję ustawień.

Naciśnij strzałkę w dół na pilocie, aby przejść do menu ustawień wyświetlacza. Fire OS ma menu ustawień ustawione poziomo, a nie pionowo, więc przewijaj menu ustawień od lewej do prawej, aż znajdziesz opcje "My Fire TV". (W starszych wersjach systemu Fire OS jest to oznaczone jako „Urządzenie”). Naciśnij środkowy przycisk na pilocie, aby załadować ustawienia urządzenia. W przypadku większości użytkowników te opcje służą głównie do ponownego uruchamiania lub wymuszania uśpienia urządzenia, a także do przeglądania ustawień oprogramowania Fire Stick. Jest jednak jedna opcja, którą musimy zmienić, zanim będziemy mogli iść do przodu. Kliknij Opcje programisty w ustawieniach urządzenia; to drugi od góry, po About.

Opcje programisty mają tylko dwa ustawienia w systemie Fire OS: debugowanie ADB i aplikacje z nieznanych źródeł. Debugowanie ADB służy do włączania połączeń ADB lub Android Debug Bridge w sieci. Nie będziemy musieli do tego używać ADB (narzędzia zawartego w Android Studio SDK), więc na razie możesz zostawić to ustawienie w spokoju. Zamiast tego przewiń w dół do ustawienia poniżej ADB i naciśnij środkowy przycisk. Umożliwi to Twojemu urządzeniu instalowanie aplikacji ze źródeł innych niż Amazon Appstore, co jest niezbędnym krokiem, jeśli zamierzamy przenieść Kodi na nasze urządzenie. Może pojawić się ostrzeżenie informujące, że pobieranie aplikacji ze źródeł zewnętrznych może być niebezpieczne. Kliknij OK w monicie i kliknij przycisk Strona główna na pilocie, aby wrócić do ekranu głównego.

Pobieranie Kodi na urządzenie

Dzięki możliwości bocznego ładowania aplikacji na Twoim urządzeniu możemy wreszcie zabrać się za pobranie Kodi na Twoje urządzenie. Jeśli kiedykolwiek korzystałeś z urządzenia z Androidem i musiałeś ładować aplikację za pomocą pakietu APK z witryny takiej jak APKMirror lub APKpure, prawdopodobnie możesz zobaczyć, dokąd to zmierza. Tak, na Twoim Amazon Fire Stick może być uruchomiona niestandardowa wersja Androida, wraz z niestandardowym sklepem z aplikacjami i pewnymi ograniczeniami dotyczącymi tego, co można, a czego nie można zainstalować, ale gdy podstawowym systemem operacyjnym jest nadal Android, możemy skorzystać z tej możliwości ładować aplikacje i pobierać Kodi na swoje urządzenie, niezależnie od tego, czy Amazon tego chce, czy nie.

Oczywiście, aby to zrobić, musimy najpierw dodać możliwość pobierania aplikacji na Fire Stick. Amazon nie zawiera przeglądarki z Twoim urządzeniem, więc będziesz musiał pobrać aplikację innej firmy, która umożliwia korzystanie z adresów URL na Twoim urządzeniu, tak jak na zwykłym telefonie lub tablecie. Chociaż w App Store nie jest dostępna do pobrania konkretna aplikacja przeglądarki, istnieje aplikacja, która umożliwia pobieranie treści bezpośrednio na urządzenie.

Korzystając z wbudowanej funkcji wyszukiwania lub używając Alexy na pilocie Fire Stick, wyszukaj „Pobierz”, „Downloader” lub „Przeglądarka”; wszystkie trzy przyniosą dokładnie tę samą aplikację, której szukamy. Ta aplikacja jest odpowiednio nazywana Downloaderem. Ma jasną pomarańczową ikonę ze strzałką skierowaną w dół, a jego nazwa dewelopera to „AFTVnews.com”. Aplikacja ma setki tysięcy użytkowników i jest ogólnie uważana za świetną aplikację na Twoje urządzenie. Naciśnij przycisk pobierania na liście Amazon Appstore dla Downloader, aby dodać aplikację do swojego urządzenia. Nie będziesz musiał trzymać aplikacji na Fire Stick po użyciu jej do tego procesu instalacji, więc nie bój się odinstalować aplikacji, jeśli wolisz nie trzymać jej w pobliżu.

Po zakończeniu instalacji aplikacji naciśnij przycisk Otwórz na liście aplikacji, aby otworzyć Downloader na swoim urządzeniu. Klikaj różne wyskakujące komunikaty i alerty zawierające szczegółowe informacje o aktualizacjach aplikacji, aż dotrzesz do głównego ekranu. Downloader zawiera szereg narzędzi, wszystkie starannie opisane po lewej stronie aplikacji, w tym przeglądarkę, system plików, ustawienia i inne. To powiedziawszy, głównym aspektem aplikacji, której potrzebujemy, jest pole wprowadzania adresu URL, które zajmuje większość ekranu wewnątrz aplikacji.

Downloader umożliwia pobieranie treści z określonego adresu URL, który wprowadzasz do aplikacji, co ułatwia pobranie APK bezpośrednio na urządzenie. Masz tutaj dwie różne opcje pobrania pakietu Kodi APK: po pierwsze, możesz pobrać Kodi, korzystając z naszego skróconego linku poniżej, który automatycznie pobierze Kodi 18 Leia.

Alternatywnie możesz przejść do witryny Kodi Downloads tutaj, kliknąć opcję Androida, kliknąć prawym przyciskiem myszy „ARMV7A (32-BIT)” oraz skopiować i wkleić ten link do wybranego skracacza linków; zalecamy bit.ly, ze względu na niestandardowe opcje linków, które ułatwiają tworzenie czegoś, co można wprowadzić do urządzenia, chociaż goo.gl, narzędzie do skracania linków Google, również będzie tutaj działać. Bez skracacza linków będziesz musiał wprowadzić długi adres URL za pomocą samego pilota, więc zalecamy wykonanie jednej z tych dwóch powyższych opcji.

Nasz niestandardowy adres URL dla Kodi 18 Leia to: //bit.ly/tjkodi18

Wprowadzając ten adres URL lub tworząc własny z witryny pobierania, do której link znajduje się powyżej, sprawisz, że Twoje urządzenie będzie mogło automatycznie rozpocząć pobieranie Kodi bezpośrednio za pomocą aplikacji do pobierania. Kliknij przycisk Dalej po wprowadzeniu łącza do urządzenia. Twój Fire Stick potwierdzi link, z którego chcesz pobrać; naciśnij Wybierz, aby potwierdzić opcję pobierania na swoim urządzeniu, a pobieranie rozpocznie się natychmiast od tego adresu URL. Większość plików APK Kodi ma około 80 lub 90 MB, więc spodziewaj się, że pobieranie zajmie łącznie od 10 do 20 sekund, w zależności od szybkości połączenia internetowego. Po zakończeniu pobierania APK powinien otworzyć się automatycznie na Twoim urządzeniu. Jeśli pojawi się monit o otwarcie instalatora Kodi, naciśnij OK.

Instalowanie Kodi na urządzeniu

Po pobraniu pakietu APK na urządzenie wystarczy teraz zainstalować Kodi bezpośrednio na urządzeniu. Gdy na ekranie pojawi się ekran instalacyjny Kodi, zostaniesz powitany wyświetlaczem ostrzegającym o informacjach, do których Kodi może uzyskać dostęp. Dla każdego, kto wcześniej zainstalował pakiety APK na urządzeniach z Androidem, ten ekran od razu będzie wyglądał znajomo; chociaż jest to wersja ekranu instalacyjnego o tematyce Amazon, nadal jest bardzo „Android”. Użyj pilota, aby podświetlić i wybrać przycisk „Zainstaluj”, a urządzenie zacznie instalować Kodi. Sam Kodi jest dość dużą aplikacją, więc poczekaj, aż zainstaluje się na swoim urządzeniu; w naszej instalacji cały proces trwał około trzydziestu sekund.

Po zakończeniu instalacji na Twoim urządzeniu otrzymasz małe powiadomienie w prawym dolnym rogu wyświetlacza, informujące Cię, że możesz nacisnąć przycisk menu, aby otworzyć Kodi na swoim urządzeniu. Alternatywnie możesz również nacisnąć przycisk „Otwórz” na ekranie instalacyjnym, aby automatycznie otworzyć Kodi. Zostaniesz powitany ekranem startowym Kodi, a gdy Kodi zakończy konfigurowanie po pierwszym uruchomieniu, będziesz na głównym wyświetlaczu. Z tego miejsca możesz dodawać repozytoria, wyświetlać filmy przechowywane w sieci i nie tylko. Najlepsza część tego: w przeciwieństwie do urządzeń takich jak Apple TV, zawsze możesz wrócić do standardowego ekranu głównego Fire TV, naciskając przycisk Home na pilocie. Zasadniczo otrzymujesz to, co najlepsze z obu światów, dzięki pokojowym współistnieniu aplikacji Kodi i Fire OS na jednej platformie.

Co teraz?

Cóż, szczerze mówiąc, to naprawdę zależy od ciebie. Kodi sam w sobie jest całkiem wydajną platformą multimedialną, a nawet ma opcję przesyłania strumieniowego treści, takich jak YouTube, za pomocą oficjalnych dodatków. Ale ogólnie rzecz biorąc, każdy, kto chce jailbreakować swoje urządzenie, prawdopodobnie chce zainstalować dodatki lub kompilacje w swojej instancji Kodi. Zazwyczaj to dodatkowe oprogramowanie jest dodawane za pomocą przeglądarki dodatków w Kodi, przy użyciu łącza do oprogramowania znalezionego w Internecie.

Jeśli jesteś ciekawy od czego zacząć, mamy mnóstwo przewodników do przejrzenia instalacji najlepszych dodatków Kodi (które pozwalają zachować typowy interfejs Kodi podczas dodawania nowych aplikacji pojedynczo) i kompilacji Kodi (które całkowicie zmieniają oprogramowanie z nowym wyglądem). Sprawdź naszą listę najlepszych dodatków Kodi, których nie możesz przegapić tutaj, a dla tych, którzy szukają pełnego doświadczenia, sprawdź nasze ulubione wersje Kodi na tej liście tutaj.

***

Odblokowanie urządzenia Fire TV wydaje się trudne na papierze, ale to nie może być dalsze od prawdy. Łatwość dostępu do dodawania nowych treści, które nie zostały oficjalnie zatwierdzone przez Amazon, jest w zasadzie tak prosta, jak zainstalowanie kilku nowych aplikacji na urządzeniu. Za jedyne 40 USD (lub 70 USD za model 4K Fire TV) Fire Stick jest jednym z najlepszych urządzeń, jakie możesz kupić. Chociaż to niefortunne, że powiązania aplikacji z piractwem skłoniły Amazon do usunięcia Kodi z Amazon Appstore, nie powstrzymało to możliwości bocznego załadowania Kodi na twoje urządzenie. Połączenie Kodi i Amazon Fire Stick stało się niezwykle popularne na całym świecie i łatwo zrozumieć, dlaczego. A dzięki łatwości dostępu do Kodi na urządzeniu, instalowanie aplikacji - i Przymierza, w tym przypadku - jest naprawdę proste.